• 0

  Relacja z Poznań Motor Show 2018

     (0 reviews)

  FMPL Szymon

  Jak co roku, ekipa Forza Motorsport Polska odwiedziła targi Poznań Motor Show - największe motoryzacyjne wydarzenie w Polsce. Impreza, która co roku rozpoczyna wiosnę w Poznaniu przyzwyczaiła nas już do faktu, że z roku na rok rozrasta się coraz bardziej. Od dawna mówimy tu o wydarzeniu rangi europejskiej, a nie tylko krajowej. W związku z tym faktem nikt nie był zaskoczony, że i tym razem znów mamy więcej premier, powierzchni wystawowej, odwiedzających. Słowem: dostajemy wszystko to co najlepsze w Poznaniu, ale w jeszcze większej dawce.

  DSC_7563.jpg

  Targi odwiedziło 151 tysięcy odwiedzających, którzy byli świadkiem 60 premier. Tego roku niezmiennie mogliśmy podziwiać imponujące stanowiska potęg sportów motorowych jak Ferrari czy Porsche, perfekcjonistów w kreowaniu atmosfery luksusu czyli Rolls-Royce'a, Bentley'a lub Mercedesa-Benza, a także mistrzów dnia codziennego, czyli Volkswagena, Skody, Hyundaia czy wielu, wielu innych. Każdy z pewnością znalazł coś odpowiadającego jego zainteresowaniom - nawet jeśli nie był to samochód! Poznań Motor Show to także salon motocyklowy, caravaningowy oraz truck. Na ogromnym terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można odkryć wszystko czego dusza zapragnie.

  DSC_6577.jpg

  Tegoroczne targi odbyły się pod hasłem Motoryzacja jutra. Oznaczało to obecność wielu samochodów koncepcyjnych oraz z napędami alternatywnymi: hybryd, elektryków, a nawet aut napędzanych wodorem. Największą gwiazdą w tej kategorii była niewątpliwie premiera najnowszego supersportowego modelu Mercedesa-AMG: Project One. 1000-konna hybrydowa bestia powala zarówno osiągami, jak i wyglądem. Turbodoładowany silnik V6 gwarantuje piorunujące osiągi (6s do 200 km/h), a także prowadzenie nie z tej planety. Poza Mercedesem mogliśmy się również zachwycać bardziej przyziemnym, ale równie imponującym Jaguarem i-Pace czy pełną gamą modeli Tesli. A co jeśli oglądanie nieruchomych samochodów nas nie kręci? Nie ma problemu - na placu św. Marka do jazd próbnych dostępna była flota Nissanów Leaf, a także BMW i3 (oraz kilku innych modeli BMW). Każdy na własnej skórze mógł przekonać się na czym polega jazda samochodem elektrycznym.

  DSC_6932.jpgDSC_6618.jpg

  Oczywiście targi Poznań Motor Show nie mogłyby się odbyć bez sportowych nowości od Porsche czy Ferrari. Inżynierowie z Zuffenhausen zaprezentowali nam rekordzistę legendarnego Zielonego Piekła 911 GT2 RS w towarzystwie pozostałych, równie ciekawych, modeli z oferty. Włosi również nie rozczarowują - przywieźli do Poznania najnowsze Portofino, praktyczne (ale wcale nie wolne) GTC4 Lusso T, a także wyścigowe 488 Challenge w barwach Ferrari Katowice Racing Team.

  DSC_6497.jpg

  Dla tych którzy ponad sportowe emocje cenią sobie święty spokój w otoczeniu nieopisanego luksusu Rolls-Royce dostarczył najnowszą generację legendarnego Phantoma. Auto o aparycji jachtu powalało na kolana swoim wizerunkiem, a komfort wnętrza był nieporównywalny z żadnym innym autem - a warto pamiętać, że w Poznaniu mieliśmy też okazję zapoznać się z konkurencją spod znaku Bentley'a czy Mercedesa-Benza.

  Oczywiście wszystko to co wymienione powyżej, to tylko ułamek tego co możemy zobaczyć na targach w Poznaniu. Nie sposób byłoby jednak opisać każdy samochód, który znalazł się na ekspozycji - artykuł ten mógłby wtedy przypominać książkę. ;-)

  Zdecydowanie polecamy odwiedziny w Poznaniu za rok. Poznań Motor Show co roku podnosi poziom swojej ekspozycji i zdecydowanie utwierdza w przekonaniu, że podjęliśmy dobrą decyzję poświęcając im jeden z pierwszych dni wiosny. Jest to prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji, a także świetne miejsce aby poznać kierunek rozwoju technologii stosowanej w samochodach, i nie tylko. 

  Do zobaczenia za rok! Kolejna edycja rozpocznie się już 28 marca 2019! 

  DSC_7285.jpgDSC_6897.jpgDSC_7211.jpgDSC_7160.jpgDSC_7510.jpgDSC_6460.jpgDSC_7611.jpgDSC_6642.jpgDSC_7229.jpgDSC_7520.jpg

  Tekst: Szymon Wajerowski
  Zdjęcia: Jakub Stasierski

  0


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.

 • Upcoming Events

 • Popular Contributors

  Nobody has received reputation this week.

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 •  

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png