• 0

  PMC Runda 5 - Nurburgring - Wywiady

     (0 reviews)

  UMP Danteze

  Piąta runda Polish Masters Championship za nami. Na niemieckim torze Nurburgring rywalizowało łącznie trzydziestu trzech kierowców. Zwycięzcą został Arek Franiczek (Awrexas IG), a zaraz za nim uplasował się włoski kierowca Pianocandles89. W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu plasuje włoski team Scuderia Pit Corse z osiemdziesięcioma punktami przewagi nad teamem United Motorsport Poland. Zapraszamy do przeczytania wywiadów z czterema kierowcami, którzy odpowiedzą na parę pytań dotyczących ostatniego wyścigu. Wywiady będą przeprowadzane po każdej z rund, z co najmniej trzema wybranymi kierowcami. Zachęcamy również kierowców do czynnego uczestnictwa w wywiadach i podsyłania swoich zgłoszeń.

  Marcin Piekarz: kolejne zwycięstwo na twoim koncie, gratulacje! Jak przebiega walka w czołówce i jak wpłynęło na nią odejście jednego z czołowych zespołów Pachura Moto Center E-Sports?

  Arek Franiczek (Awrexas IG): dziękuję, dziękuję. Dla mnie osobiście odejście zespołu Pachura Moto Center E-Sports dużo nie zmienia. Ujmuje to jedynie z widowiska jakie dawaliśmy przez pierwsze okrążenia wyścigów podczas ‚walki’ o pierwszą pozycje. Myślę, że większy wpływ będzie to miało na kierowców którzy klasyfikowali się za PMC Adi czy PMC SUPRA, jako że mają szansę na zdobycie większej ilości punktów.

  Podobno zatrudniłem nowego kierowcę do teamu. Jak przebiegły negocjacje?

  Zgadza się, do naszego zespołu dołączył nowy zawodnik, Kacper Pieńkowski (KapienPL). Jest to świeży kierowca w lidze, który już w pierwszym swoim wyścigu przykuł moją uwagę. Jego dołączenie do zespołu jest spowodowane tym, że jeden z naszych kierowców regularnie nie pojawiał się na wyścigach i to właśnie w jego miejsce wchodzi Kacper. Początkowo były obawy z jego jak i mojej strony związane ze zmianą samochodu, lecz zostały one rozwiane już po naszej pierwszej wspólnej sesji treningowej, gdzie spełnił on wszystkie oczekiwania. Liczę, że będzie to owocna, chociaż krótka współpraca, gdyż jak wiemy do końca sezonu zostały już tylko trzy wyścigi.
   

  hQ58L5G.jpg


  Marcin Piekarz: pierwszy wyścig w lidze PMC i czwarte miejsce. Świetny wynik. Opowiedz nam o przebiegu twojego wyścigu.

  Kacper Pieńkowski (KapienPL): przede wszystkim stres, nie znałem ludzi, ich zdolności do ścigania się na torze, a nie chciałem nikomu zepsuć wyścigu swoimi błędami. Patrzę tylko na czas wyścigu mając w głowie to, żeby wystartować gdy zegar wybije jedną minutę i trzydziestą sekundę. Wybija godzina zero, i łapię natychmiastowego stracha, bo nie wystartowałem tak jak chciałem. Przebijanie się przez pozycje nie należało do ciężkich, starałem się wyczekiwać błędów innych, a także spróbować dosyć dziwnej taktyki pit-stopowej. Ostatecznie udało mi się skończyć wyścig na pozycji, z której startowałem. Szału nie ma, ale tragedii też nie.

  Dochodzą nas słuchy, ze zasilisz jeden z aktualnych zespołów. Zdradzisz coś więcej?

  Tak, zgadza się. Niedługo po moim debiucie Arek Franiczek (Awrexas IG) napisał, że poszukuje jednej osoby do swojej drużyny. Po chwili namysłu stwierdziłem, że spróbuję. Nie byłem pewny czy jestem wystarczająco dobry by się z Nim ścigać w tych samych barwach oraz tego czy polubię nowy samochód, jakim jest McLaren. Na szczęście po jeździe próbnej oboje rozwialiśmy wszelkie wątpliwości. Chcę dać z siebie wszystko, aby pomóc drużynie.
   

  rFW2fgq.jpg


  Marcin Piekarz: zwycięstwo na torze Nurburgring w lobby drugim, gratulacje! Opowiedz nam o przebiegu walki pierwszą pozycje.

  Mike Ethanol: bardzo dziękuję, to zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. Poziom kierowców w obu lobby jest bardzo wysoki, więc walka zawsze trwa do ostatniego okrążenia. Na pewno pomogła mi strategia, oraz fakt, że startowałem z pierwszej pozycji. Dodatkowo nasz Mercedes był świetnie ustawiony, co bez wątpienia bardzo pomogło w uzyskaniu dobrego wyniku.

  Wszystkie wyścigi ukończyłeś w czołówce drugiego lobby, kiedy w końcu zobaczymy ciebie w najwyższym lobby?

  Kiedy w lobby pierwszym? Jak uda mi się urwać jeszcze z pół sekundy na okrążeniu. Tyle, że ja bardzo lubię drugie lobby. Wiele się w nim dzieje, więc wyścigi są bardzo ciekawe, a jednocześnie kierowcy odnoszą się z dużym szacunkiem do siebie.
   

  g8dMudc.jpg


  Marcin Piekarz: to twój pierwszy sezon w PMC, jak wyglądała twoja walka od pierwszego ligowego wyścigu?

  Paweł Wieczorek (Pawel Wieczorek): to prawda. To mój pierwszy sezon w PMC i tak naprawdę pierwszy w jakiejkolwiek "simlidze". Osobiście do rywalizacji podchodzę bardziej jako "zbieranie doświadczenia". Uważam się za bardzo amatorskiego zawodnika chociaż pasjonuję się e-wyścigami już od wielu lat. Pamiętam, że poprzednio najwięcej czasu poświęcałem grze TOCA Race Driver 3, objeżdżając ją na kierownicy Logitech Momo Racing Force (ile to już lat minęło?!). Bardzo się cieszę, że mogę wspólnie z bratem tworzyć swój zespół w PMC i nabierać doświadczenia w wyścigach. Uważam, że sama liga jest bardzo dobrze zorganizowana, a wszyscy rywale na torze są jednocześnie osobami, które chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem poza nim.

  W klasyfikacji generalne tuż za tobą plasuje się twój brat. Tworzycie tez jeden team, jak przebiega wasza współpraca i rywalizacja na torze?

  Filip Wieczorek (FilipPOL) i ja od dawna dzielimy pasję do wyścigów. To on znalazł i namówił mnie do udziału w PMC. Oczywiście nie musiał mnie długo przekonywać do wspólnego startu pod szyldem naszego zespołu. Ja zająłem się projektem naszego auta. Myślę, że dobrze nam się współpracuje, a fakt, że jesteśmy braćmi na pewno w tym pomaga. Oczywiście nie oznacza to, że po starcie wyścigu nie rywalizujemy między sobą na torze. Wspólnie zbieramy doświadczenie oraz trenujemy aby z wyścigu na wyścig osiągać coraz lepsze rezultaty. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji będziemy mogli walczyć o jeszcze wyższe pozycje.
   

  X11qURa.jpg


  Autor: Marcin Piekarz

   

  0


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.

 • Upcoming Events

 • Popular Contributors

  Nobody has received reputation this week.

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 •  

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png