• 0

  Ford Fiesta RS WRC vs. Citroen DS3 WRC

     (0 reviews)

  UMP Danteze

  Inauguracja sezonu WRC 2011 mamy już za sobą, więc pora dowiedzieć się czegoś więcej o tegorocznych debiutantach, czyli Fordzie Fiesta RS WRC oraz Citroenie DS3 WRC. Oba samochody spisały się bardzo dobrze w rajdzie Szwecji, jednak to Ford zgarnął pierwsze trzy miejsce i lideruje w klasyfikacji konstruktorów.

  Samochody powstały w oparciu o nowe wytyczne FIA obowiązujące od sezonu 2011. Zgodnie z nimi auta wyposażone są w turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa i napęd na cztery koła. W porównaniu do poprzedników są mniejsze co zaowocuje bardziej widowiskową jazdą. Oba samochody posiadają 300 konne silniki, 4 cylindry i 16 zaworów. Ich waga z załogą to 1200 kg.

  Mimo niemal identycznych parametrów lepszy start zaliczył Ford, jednakże sezon dopiero się rozpoczął więc wszystko może się jeszcze zmienić. Sebastien Loeb jadący Citroenem będzie chciał za wszelką cenę obronić wywalczony w ubiegłym roku tytuł mistrzowski. Czy mu się uda? Czy jego DS3 WRC sprosta zadaniu? Przekonamy się w tym roku śledząc na bieżąco rajdy WRC.

  Kierowcy:

  Ford Fiesta RS WRC - M. Hirvonen, M. Ostberg, J. Latvala, P. Andersson, M. Wilson, K. Al Quassimi, D. Kuipers, K. Block.

  Citroen DS3 WRC - S. Ogier, P. Solberg, S. Loeb, K. Raikkonen.

  Autor: Marcin Piekarz

  Ĺšródła: furious.pl; wrcrally.pl

  33hq.jpg

  82149796.jpg

  0


  User Feedback

  There are no reviews to display.