Community Championship - Round 1
1 1

27 posts in this topic

Rozpoczynamy pierwszą rundę turnieju, który będzie miał na celu wyłonić mistrza naszej społeczności. W turnieju może wziąć udział każdy użytkownik, który jest zarejestrowany na forum. Zwycięzca otrzyma specjalną rangę mistrza tak aby było wiadomo kto w danym miesiącu jest mistrzem wśród użytkowników. Zawody będą odbywały się co miesiąc.

Zawody będą polegały na czasówkach z góry narzuconym samochodem seryjnym. Tuning jest zabroniony. Setup można dostosować do samochodu i trasy. Jeździmy w wyłączoną kontrolą trakcji i stabilności, reszta asyst dowolna. Uwzględniamy tylko certyfikowane czasy (bez wykrzyknika).

Turniej zaczynamy w poniedziałek a kończymy w przyszłą niedzielę 30 października. Do tego czasu można przesyłać czasy do mnie na PW lub mojego maila: [email protected] w postaci fotki rankingu (po ustanowieniu czasu wychodzimy poprzez "Przerwij wyścig" a następnie wchodzimy w "Rankingi"). Przesłany czas w ciągu tygodnia można poprawić tylko raz.

Samochód: Ford RS200 [s660]

Trasa: Camino Viejo de Montserrat (tor ekstremalny)

W tym temacie tylko dyskutujemy o turnieju, nie wstawiamy fotek z czasem!

Czasy:

AGM Bukos: 2:46,064

AGM bieda71: 2:47,547

qbekSchab: 2:53,051

ChemicalRider: 2:53,328

Swir80PL: 2:53,553

magikgt1980: 2:59,943

ja z mocnym tylnionapedowym autem nie daje rady..ale mysle kwestia wyszkolenia a juz widze ze w 4 duzo łatwiej wyczuc dane auto i skontrowac:D

oooooooooo ten fordzik na tej trasie pięknie lata w zakrętach:] do hamowanie i poślizgiem na każdym zakręcie:]

1 przejazd probny 3.04

jutro bede trenował:}

Edited by Tofikpt

aaaaa to Kolega z kontrolą sie buja...rozumie rozumie :P Straszny żal że wymyslili te wszystkie "pomagajki" samochodowe,coraz mniej prawdziwych kierowców,teraz nawet warzywo poprowadzi...niedzielni kierowcy na hulajnogi! :)

nie o to chodzi..po prostu na padzie nie idzie opanowac 600 konnego tylnio napedowego auta:]

bo 4x4 i przednio napedówki to tylko z abs:P

nie o to chodzi..po prostu na padzie nie idzie opanowac 600 konnego tylnio napedowego auta:]

bo 4x4 i przednio napedówki to tylko z abs:P

Ja jeżdżę 750 konnym tylno napędowym autem na padzie i jakoś nie widzę problemu.

spokojnie sie da tylko trzeba trochę pocierpieć na początku,a potem to i wyłączenie ABS dużo pomaga w lepszych czasach tylko trzeba mieć mega delikatny palec na hamplu :)

Panowie! Tyle dyskusji, kazdy chce miec jakies zawody, jest czsowka seryjniakiem tak jak wiekszosc chciala to nikt nie wezmie udzialu i sie nie przejedzie ? A po jakims czasie jak nic nie bede to bedziecie znowu narzekac ze nic sie nie organizuje. Nie rozumiem dlaczego nie mozecie wziasc w tym udzialu i pojezdzic troche.

Panowie! Tyle dyskusji, kazdy chce miec jakies zawody, jest czsowka seryjniakiem tak jak wiekszosc chciala to nikt nie wezmie udzialu i sie nie przejedzie ? A po jakims czasie jak nic nie bede to bedziecie znowu narzekac ze nic sie nie organizuje. Nie rozumiem dlaczego nie mozecie wziasc w tym udzialu i pojezdzic troche.

Zgadza się, jeśli chcecie jakieś inne zasady albo coś w tym stylu to wystarczy dać znać. Robimy to przecież dla was!

Swój czas przesłałem i niestety nie byłem w stanie zbliżyć się do Bukosa.

Co do problemów z frekwencją to sam również mocno ubolewam. Zauważyłem, że polska społeczność Forzy jest bardzo niewielka a do tego mało zorganizowana. Większość osób z mojej friendlisty to ludzie od Forzy a mimo to, niewielu z nich spotykam tu na forum. Trudno jest mi sobie odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale nasuwają mi się na myśl dwie rzeczy. Pierwsza to Xbox Live - usługa jest na tyle dobra, że nie potrzebujemy szukać kontaktów, dyskusji i znajomych na forum. Po prostu włączamy konsolę i w zasadzie wszystko już tam mamy. Jest Party na Live. W Forzie mamy Rivals Mode, są Leaderboards - jest co robić.

Drugim, nieco smutniejszym powodem wydaję się być mała liczba zagorzałych fanów wyścigów, którzy wybraliby Xboxa jako wiodącą platformę. Choćby utrudniona dostępność kierownic do grania powoduje, że fani symulacji będą się skłaniać ku PS3 czy PC. Polska scena GT5 dzisiaj, wydaję mi się być bardziej aktywna od Forzy. Chyba że się mylę i chciałbym, abyscie wyprowadzili mnie z błędu. Być może na początku większość koncentruje się na karierze i nabijaniu levelów w singlu i z czasem będziemy widziec więcej ruchu na forum oraz trochę zaciętej rywalizacji.

Jeszcze kilka słów co do tego konkretnego turnieju. Samochód to co prawda mały zadziora, ale nie jest to 600 konny potwór z napędem na tyl, jak ktoś tutaj wyżej sugerował. To fajny lekki samochodzik z napedem na cztery koła i nie ma się tutaj Panowie czego obawiać. Wybór trasy z jednej strony mnie zaskoczył, bo jest to bardzo trudny i długi tor, którego nauczenie się może chwile zająć, ale rozumiem, że w końcu stawką jest mistrz forum - taki mały Puchar Polski w moim rozumieniu :-)

Być może na początku większość koncentruje się na karierze i nabijaniu levelów w singlu i z czasem będziemy widziec więcej ruchu na forum oraz trochę zaciętej rywalizacji.

Prawda, ja też koncentruje się na karierze, przynajmniej na razie. Scena GT5 jest dużo większa i "starsza" więc nie ma co nad tym dyskutować. Pod wieczór odpalamy ciekawy konkurs z fajną nagrodą, jeśli on nie wypali to będzie już dramat.

2:47:547 - fota leci na maila - do Bukosa narazie nikt sie nie zblizy ;)

Jak na razie twój czas jest lepszy, jeśli Bukos sam mi nie wyśle czasu albo nie pozwoli spisać go z twojej fotki to zostanie jak jest ;p

Czasy są aktualizowane w pierwszym poście.

po pierwsze brak czasu, po drugie mam już dość jazdy na padzie i czekam na kierownice, a forum to sie tylko w sumie czyta ;)

Na forum to sie nie tylko czyta ale przydałoby sie coś skrobnąć by inni też mieli co poczytać,wydaje mi sie że większość tak myśli stąd tak mała frekwencja na forum

moim zdaniem trochę bez sensu jest zasada, że tylko raz można czas podać poprawiony... stąd każdy czeka do ostatniej chwili z podaniem czasu... może by znieść ten punkt aby trochę więcej rywalizacji wprowadzić?

poza tym samochód bardzo fajny... dobry do podszkolenia się w tunowaniu, ponieważ nie wszystkie części mają regulację można łatwo się zorientować na co ma wpływ ARB na przykład..

a co do czasu to jeszcze nie udało mi się czystego przejazdu zaliczyć.... :(

2:53,051

Zejście poniżej 2:50 jak dla mnie jest rzeczą niemożliwą... tym większy szacunek dla tych którzy tego dokonali :( jak dla mnie zabójcza jest ta szybka szykana jak się wjeżdża na tor Ladera Test track

Podam również swoją konfigurację setupu... może komuś się przyda, a może ktoś mi wytknie co jest źle ;) (od razu powiem że wóz jest ciągle podsterowny)

Ciśnienie P 28,5 / T 28,5

Skrzynia 4,40

Stabilizatory P 10 / T 8