Regulamin
0

1 post in this topic

Regulamin Turnieju Forza Champions Cup

Nagroda główna Abonament Xbox Live na 3 miesiące
zostanie rozlosowany wśród uczestników zakwalifikowanych do rundy pucharowej

 

1. Zgłoszenie:
- zawodnik, który chce wziąć udział w turnieju musi wysłać na adres email [email protected] wiadomość zawierającą swój Gamertag oraz narodowość lub skontaktować się z organizatorem za pomocą facebooka lub forum.
- zapisy do turnieju zostają zamknięte o 20:00 dnia 14.12.2019.
- zgłoszenie do turnieju równoznaczne jest z zapoznaniem oraz akceptacją regulaminu.

2. Opis rozgrywek:
- turniej podzielony jest na fazę grupową oraz pucharową.
- turniej rozegrany zostanie w formie rozgrywek jeden-na-jednego.
- mecze prowadzone będą w systemie do dwóch wygranych wyścigów.
- punktacja w fazie grupowej:
Za zwycięstwo w dwóch pierwszych wyścigach kierowca dostaje 2 pkt (2-0) a przegrany 0 pkt. W przypadku, gdy przegrany kierowca wygra jeden z trzech wyścigów otrzyma 1 pkt (1-2) a zwycięzca 2 pkt.

- dnia 14.12.2019 o godzinie 21:00 odbędzie się losowanie, w którym zapisani gracze zostają podzieleni na poszczególne grupy.
- ilość grup oraz przebieg fazy pucharowej uzależniony jest od ilości zapisanych graczy.
- każda faza turnieju musi zostać rozegrana w wyznaczonym terminie.
- po otrzymaniu terminu gracze mają obowiązek skontaktować się ze sobą za pomocą wiadomości w usłudze Xbox Live w celu ustalenia dokładnego czasu rozegrania pojedynku.
- nie rozegranie pojedynku w wyznaczonym terminie oznacza dyskwalifikację obu graczy, chyba że da się udowodnić, że mecz nie został rozegrany przez jednego z graczy (brak komunikacji, opóźnianie startu gry, przesuwanie terminu gry, itp.).
- w przypadku zgłaszania problemów z którymkolwiek z uczestników za każdym razem wymagany jest dowód przewinienia (okno rozmowy pokazujące konwersację między graczami, lub jej brak).
- tabela turniejowa znajduje się tu: https://challonge.com/pl/forzachampionscup2
- wszelkie ważniejsze sprawy należy niezwłocznie zgłosić w odpowiednim dziale na forum bądź bezpośrednio do organizatorów.

3. Ustawienia
Samochód: podany w tabeli turniejowej, inny dla każdej rundy
Konfiguracja samochodu: seryjna (dozwolone jest używanie własnych malowań)
Automatyczne hamowanie - wyłączone
Typ uszkodzeń - symulacja
Skrzynia biegów - dowolnie
ABS - dowolnie
Sterowanie - normalne lub symulacja
TCS - dowolnie
STM - dowolnie
Linia pomocnicza - dowolnie
Czas do końca wyścigu - 5 minut
Trasa: podana w tabeli turniejowej, inna dla każdej rundy
Liczba okrążeń: 2
Pogoda: Słoneczna

- podczas turnieju obowiązują ogólne zasady CRC http://forzamotorsport.pl/forums/topic/2320-przepisy-i-zasady-crc/
- zakaz umyślnego powodowania kolizji – uderzenie w tył samochodu przeciwnika i spychanie go z trasy podczas wyprzedzania oznacza automatyczną przegraną. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji należy nagrać DVR zdarzenia i wysłać dowód do organizatorów turnieju. Zgłoszenia bez dowodu zdarzenia nie będą rozpatrywane.

- wymagane jest rozegranie wyścigów zgodnie z podanymi ustawieniami lobby.
- za założenie lobby oraz odpowiednie ustawienie gry odpowiedzialna jest osoba rozstawiona wyżej w tabeli (faza grupowa) lub drabince (faza turniejowa).
- start każdego wyścigu musi być wykonany z miejsca.
- w pierwszym wyścigu w meczu z pierwszego miejsca startuje osoba rozstawiona wyżej w tabeli (faza grupowa) lub drabince (faza turniejowa). Start drugiego wyścigu meczu kolejność odwrotna. W trzecim wyścigu z pierwszego miejsca startuje zwycięzca wyścigu drugiego.

4. Niesportowe zachowanie / brak obecności
- za niesportowe zachowanie uznawane jest specjalne rozłączanie się w trakcie wyścigu w przypadku korzystnej szansy dla rywala, obraźliwe słownictwo, oraz inne sytuacje, które mogą zostać za takowe uznane przez administratora rozgrywek.
- w przypadku zaistnienia podejrzenia zabronionego zachowania przez przeciwnika należy przerwać rozgrywkę i natychmiast przedstawić odpowiednie dowody organizatorom turnieju. Po ich przejrzeniu i stwierdzeniu nieprawidłowości, może nastąpić korekta wyniku, a przeciwnik zostanie ukarany walkowerem. Bez dowodów może nie być możliwości pozytywnego zakończenia protestu – w tym przypadku ukarana zostanie osoba, która przerwała grę.
- dowodem rozegrania meczu są zrzuty ekranu lub film DVR zaprezentowane w odpowiednim dziale na forum bądź przesłane bezpośrednio do organizatorów. Prawidłowy zrzut ekranu powinien zawierać GamerTagi obu graczy. Również przesłanie do organizatora jednakowych wyników przez dwóch rywali będzie uznawane jako prawidłowe.

Organizatorzy:
FTP Danteze - [email protected]
FTP Hornet - [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.