Dyskusja ogólna
0

59 posts in this topic

trochę dziwi mnie mała frekwencja w tym temacie ,w sumie wydawało by się że mało kto ma XO i FM5 ,więc puki co X360 powinien mieć nadal spore grono driverów i FM4. Panowie !! Zapisywać się bo to najlepsza liga w Polsce na platformie X360 i FM4  :afro:

Także jestem zdziwiony ale ostatni raz startowałem w PTCC 3 :) Mam nadzieję, że uda się uzbierać ludzi i wystartujemy w pełnym składzie bo kiedyś potrzeba było podziału na trzy ligi, żeby wszystkich upchać :) U mnie przygotowania idą pełną parą!

Edited by EvilGucio

Najlepszy czas jaki wykręciłem to 2:20:022 więc idzie wbić wysokie ''19'' zarówno Hondą, Megane i Seatem bo Cobalta nie testowaliśmy.

EDIT: Weszło 2.19:8XX

Edited by EvilGucio

chyba się dopiszę :) tylko ostatni raz FM odpalałem z 6 miesięcy temu :D

Dawaj dawaj :) Im więcej osób tym lepiej zwłaszcza weteranów poprzednich sezonów :) Sam ostatni raz startowałem w PTCC 3.

Póki co nie mam nawet Golda. Nie mam za bardzo jak go zakupić.

Spróbuje na niedzielę się stawić :)

Ja lecę na 48h trialach z Allegro za zeta :) Jak chce pojeździć to kupuje.

Edited by EvilGucio

Odpaliłem FM dziś i nie mam żadnych zapisanych gier... więc karierę zaczynam od zera... zanim jak dojdę do zakupu Seata to trochę minie :D

wystaw jakies auto na aukcje za 1 mln to kupie i bedziesz mial !!

Witam!

Chciałem się zapytać czy będzie dozwolona linia hamowania bo w regulaminie jest tak napisane (Linia pomocnicza â tylko hamowanie / wyłączone), że teraz nie wiem jak się przygotować?

Można by przyjąć, że linia pomocnicza wyłączona tylko hamowania dozwolona.

Edited by Darek F 53 PL

Witam!

Chciałem się zapytać czy będzie dozwolona linia hamowania bo w regulaminie jest tak napisane (Linia pomocnicza â tylko hamowanie / wyłączone), że teraz nie wiem jak się przygotować?

Można by przyjąć, że linia pomocnicza wyłączona tylko hamowania dozwolona.

Dokładnie tak. Można używać wyłącznie linii pomocniczej, która dotyczy samego hamowania przed zakrętem.

Oczywiście można również wyłączyć linię pomocniczą w ogóle.

Nie dało by się pojechać na Road America parę kółek więcej? Chociaż z 15 a nie 11?

W przypadku wyścigu na torze Road America nie przewiduję zmian w dniu, w którym ma się odbyć wyścig.

Przeanalizujemy czasy i jeśli będzie to możliwe zwiększymy liczbę okrążeń w kolejnych wyścigach.

Pomysł jak najbardziej dobry.

Niestety nie wystartuje w żadnym z wyścigów PTCC 6 z powodu sprzedaży X360. Spotkamy się na XONE w najbliższym czasie myśle, że jeszcze w tym miesiącu :) Powodzenia i miłej zabawy :)

W związku z pewnym nieporozumieniem dotyczącym ograniczeń samochodów chciałbym doprecyzować.
Ścigamy się samochodami klasy A, ale muszą one spełniać określone ograniczenia:

http://forzamotorsport.pl/topic/1927-samochody-oraz-ograniczenia/

W temacie "Samochody oraz ograniczenia" (link powyżej) znajduje się szczegółowe zestawienie (tabela) przygotowanych samochodów na szósty sezon PTCC. Samochody przygotowywane przez uczestników turnieju nie mogą wykraczać ponad przyjęte wartości dla poszczególnych marek:

Renault = 594

Chevrolet = 600

Honda = 585

SEAT = 596

Ogólne sformułowanie w regulaminie "Klasa A (max 600)" mówiło o klasie samochodów jakimi się ścigamy i że nie przekraczają one ogólnej wartości 600 punktów. Samochody zostały przygotowane w ten sposób, aby ich osiągi były do siebie możliwie najbardziej zbliżone, co jednak wyklucza, aby każdy z samochodów posiadał tę samą ilość punktów. Proszę, aby każdy uczestnik szóstego turnieju PTCC w drugiej rundzie przystosował swoje bolidy do podanych wyżej indeksów.

Aby uniknąć podobnych wątpliwości w dalszej części turnieju, indeksy samochodów zostały wyszczególnione również w regulaminie.

Edited by Maciek2207

Chwila chwila coś tu nie gra bo wyraźnie było podane w ograniczeniach, że maksymalną dopuszczalną klasą jest A600 i skąd pomysł, że to była tylko informacja o tym w jakiej klasie jeździmy skoro pojawiła się w ograniczeniach wraz z innymi wytycznymi? Tabelka pokazuje tylko przykładowe zestawienie setupów stworzone przez BMW Ridera i była podana informacja o tym, że każdy będzie mógł skorzystać z tych ustawień ale nie musi bo może przygotować własną konfigurację pamiętając o ograniczeniach - więc pamiętaliśmy o ograniczeniach w których jak byk pisało Klasa A600 (max) co oznacza tyle, że samochód nie może przekroczyć indeksu A600 i tak też zestroiliśmy nasze samochody. W ogóle tak drastyczna zmiana w trakcie sezonu trąci myszką i jeżeli to pozostanie tak jak jest to podziękuje za jazdę.

Tu macie tak jak było to napisane:

http://s28.postimg.org/yr7opkdyl/PTCCograniczenia.png

Edited by EvilGucio

setupy przecież każdy może mieć swoje :P Chodzi o to ze Rafał sie napracował żeby zbalansować auta ,przez literówkę nie wszyscy zrozumieli co i jak ma być, info o indeksach chyba było napisane w Regulaminie ,bo ja np. byłem świadomy że różnice indeksowe będą a nie jadę ,ale nie każdy zagląda do regulaminu i potem wychodzą kwiatki :/ . I Maciek ma rację i Gucio , w opisie jakimi autami sie jedzie i jakie mają ograniczenia powinno być napisane jak wół że te ma mieć A585 a tamte A600 a nie ogólnikowo , bo przez to sie pojawiają nieścisłości (ja znam to z autopsji trochę sie tych turniejów zrobiło a i tak nadal co niektórzy nie potrafili znaleźć informacji potrzebnych albo nie chce im sie zaglądać i czytać regulaminu :P )

Więc zróbcie tak jak Rafał zrobił auta i pozmieniajcie indeksy na właściwe ,auta się zaczną prowadzić podobnie i nie będzie jakiś znacznych różnic pomiędzy nimi w innym przypadku zrobi się spektakl jednego aktora i dupa z rywalizacji na równych zasadach  :logik: