Dyskusja ogólna
3 3

205 posts in this topic

setup do evo 9 jest na mojej witrynie jakie powinny być części setup się nazywa Demo car ptcc3 jest to w zasadzie setup stockowy z częściami i takie ograniczenia będzie mieć te auto waga moc indeks

Jak to będzie w końcu z tymi samochodami? Te evo daliście tam z tego względu, że wszyscy będą jechać jednym samochodem, czy na razie dodaliście tam evo, a inne samochody będziecie dodawać z czasem?

Tory będą te, które nie były organizowane w pozostałych sezonach. Bez sensu byłoby głosować, bo pewnie powtarzałyby się tory, które już jechaliśmy wcześniej.

Jest strasznie dużo samochodów z napędem AWD z tym, że różnice w mocy są również spore :) Po prostu zastanawia mnie to jak poprzednim razem daliście radę zebrać tyle samochodów i naprawdę były one porównywalne a teraz macie problem z dobraniem nawet dwóch samochodów? Może błędem było oparcie się na Evo IX i faktycznie ciężko dopasować do niego samochód no ale jest ich tyle, że na pewno coś da się zrobić. Tak samo zastanawia mnie to dlaczego padła propozycja aby jeździć seryjnymi pojazdami? Przecież własnie dłubanie w tych samochodach i wachlowanie setupami było w tym wszystkim najfajniejsze i dawało masę frajdy a poprzez duży wybór dostępnych samochodów każdy mógł wybrać coś dla siebie i niekoniecznie było to najbardziej popularne auto ale akurat takie komuś pasowało i dobrze mu się nim jeździło. Z całym szacunkiem ale może mi się wydaje ale czy wy przypadkiem nie chcecie pójść na łatwiznę? Bo w porównaniu do poprzednich dwóch sezonów najnowszy wydaje się być jakimś osobnym małym pucharkiem a nie największą ligą FM4 w Polsce :| Nie sądziłem, że to pójdzie w takim kierunku ale miałem nadzieję na jeszcze większy rozmach i jeszcze ciekawsze rozbudowanie niż poprzednio a tu spotykam się z takimi decyzjami. Albo przyczyną jest mała ilość chętnych? To w takim razie trzeba trochę zareklamować tą ligę tu i ówdzie i zawsze znajdą się jacyś zapaleńcy nawet na zagranicznych forach (np. oficjalne FM4) i wtedy mielibyśmy mieszankę ludzi z Europy a z tłumaczeniem na Angielski nie było by problemem gdybyśmy w końcu zaczęli używać strony ligowej w która jest intuicyjna i każdy się połapie. Ludzie trochę kreatywności!

Gucio , w żadnym sezonie samochody nie były porównywalne ..

Kontynuując nie ma co sprawdzać więcej aut bo i tak i tak każdy weźmie np. Subaru

Do tego na AWD nie powinno być aż tak dużych strat czasowych

Tak nie do końca udało nam się wybrać w poprzednim sezonie auta zbliżone do siebie osiągami - tak były podobne, ale ok 80% wybrała porsche cayman r - a kto powiedział że mamy problem z dobraniem auta ??? - dobieramy i testujemy w taki sposób ,żebys do rozpoczęcia wyścigu nadal nie wiedział co wybrać i na jakie auto się zdecydować - powiem więcej już te 2auta są gotowe :ike:

Masz racje opcji na ściganie w F4 jest mnóstwo - pomysłów jeszcze więcej , i co z tego skoro do wyścigu zgłasza sie 30 osób a kończy zawody 10 w porywach :) reklamy również sie pojawiały na innych portalach i nadal to samo :)

Jesli masz jakieś fajne pomysły co do organizacji kolejnych odsłon wyścigów - pisz proszę od tego jest forum żeby rozmawiać :)

auta są do ściągnięcia z mojej witryny , auta są już przygotowane do wyścigów (wyszukiwać ptcc3, lub demo car ptcc3) , setupy są za free. dla chcących grzebać na własną rękę wystarczy ściągnąć setup wczytać go na auto potem usunąć setup, a części zakupione zostają na aucie ,zamontować je na nowo i bawić się suwakami, dla leniwych już nic nie trzeba ustawiać , dodatkowo części jakie trzeba użyć pojawią się na dniach rozpisane na forum w tym temacie http://forzamotorsport.pl/topic/1482-konfiguracja-samochodow/page__pid__215266#entry215266 Ważne auta maja mieć dokładnie takie części jak w moich setupach i dokładnie takie indeksy , wagę moc itd.

Edited by MariuszB35 PL

Mariusz - pytanie do Ciebie odnośnie konfiguracji samochodów a mianowicie czy mogę założyć felgi i rozmiar taki jak mi się podoba? Oraz np: zderzak tylny? Oczywiście mieszcząc się w wymaganym Indeksie.

tu nie chodzi tylko o sam indeks ale i o wagę auta, więc felgi możesz założyć inne o ile będą miały tą samą wagę jak te które wypisałem. rozmiar felg musi zostać standardowy. myślę ze jak chcesz zderzak z tyłu i listwy boczne to spoko zakładaj ale waga auta wzrośnie wiadomo, i o ile nie wpłynie to na podniesienie indeksu.

miałem pytac o to samo:]

czyli felgi w tej samej wadze mozna załozyc i tylni zderzak o ile po zmienie zmiesci sie w indeksie?!

dziekuje dobranoc:P

Dlaczego daliście takie trasy? Powtarzają się wcześniejsze tory, a nie ma takich jak np. Silverstone. Liczyłem, że w końcu zostanie dodane(już w drugim sezonie miałem taką nadzieję). Ja tam proponuję wyrzucić Road America i zamiast tego toru rozpocząć sezon Camino Viejo, a zamknięcie sezonu przejechać na Silverstone.

PTCC1:

12-13.05 - Mugello Autodromo Internazionale (17)

19-20.05 - Circuit de Catalunya - Grand Prix Circuit (17)

26-27.05 - Infineon Raceway - Long Route (18)

2-3.06 - Indianapolis Motor Speedway - Grand Prix Circuit (19)

9-10.06 - Twin Ring Motegi - Full Circuit (16)

16-17.06 - Suzuka Circuit - Full Circuit (15)

PTCC2

29.07 Sebring International Raceway - Full Circuit (20)

05.08 Road Atlanta - Full Circuit (30)

12.08 Sedona Raceway Park - Normalny (20)

19.08 Nurburing Grand Prix - Full Circuit (20)

26.08 Hockencheimring - Full Circuit (25)

02.09 Mazda Raceway Laguna Seca - Full Circuit (30)

PTCC3

21.10 - Road America - Full Circuit

28.10 - Sunset Peninsula Raceway - Full Circuit

04.11 - Maple Valley - Full Circuit

11.11 - Alpy Berneńskie - Festival Circuit

18.11 - Nurburgring Nordschleife - Full Circuit

25.11 - Camino Viejo - Extreme Circuit

KTÓRA TRASA SIĘ POWTARZA ?? :shocked::pirate:

Plecak zanim zaczniesz znowu warczeć to może najpierw sprawdź czy masz racje, i ja Ci proponuje wrzucić ale na luz :P

Edited by MariuszB35 PL

PTCC1:

12-13.05 - Mugello Autodromo Internazionale (17)

19-20.05 - Circuit de Catalunya - Grand Prix Circuit (17)

26-27.05 - Infineon Raceway - Long Route (18)

2-3.06 - Indianapolis Motor Speedway - Grand Prix Circuit (19)

9-10.06 - Twin Ring Motegi - Full Circuit (16)

16-17.06 - Suzuka Circuit - Full Circuit (15)

PTCC2

29.07 Sebring International Raceway - Full Circuit (20)

05.08 Road Atlanta - Full Circuit (30)

12.08 Sedona Raceway Park - Normalny (20)

19.08 Nurburing Grand Prix - Full Circuit (20)

26.08 Hockencheimring - Full Circuit (25)

02.09 Mazda Raceway Laguna Seca - Full Circuit (30)

PTCC3

21.10 - Road America - Full Circuit

28.10 - Sunset Peninsula Raceway - Full Circuit

04.11 - Maple Valley - Full Circuit

11.11 - Alpy Berneńskie - Festival Circuit

18.11 - Nurburgring Nordschleife - Full Circuit

25.11 - Camino Viejo - Extreme Circuit

KTÓRA TRASA SIĘ POWTARZA ?? :shocked::pirate:

Plecak zanim zaczniesz znowu warczeć to może najpierw sprawdź czy masz racje, i ja Ci proponuje wrzucić ale na luz :P

Ja w swoim zdaniu nie widzę ani warczenia ani jakichkolwiek objawów agresji, w Twoim natomiast widzę próbę marnej prowokacji, więc nie wiem - o co Ci tak właściwie chodzi? Zaś w trasach pomyliłem się, bo wydawało mi się, iż w 2 sezonie jechaliśmy Americę, a jechaliśmy Atlantę.

Ja w swoim zdaniu nie widzę ani warczenia ani jakichkolwiek objawów agresji, w Twoim natomiast widzę próbę marnej prowokacji, więc nie wiem - o co Ci tak właściwie chodzi? Zaś w trasach pomyliłem się, bo wydawało mi się, iż w 2 sezonie jechaliśmy Americę, a jechaliśmy Atlantę.

hehe spoko punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Camino, Alpy, Mapple - to są trasy malownicze i poniekąd mogą się kojarzyć z wyścigami WRC co pasuje do Lancera i Imprezy, dlatego też były wybrane. Sunset jest fajnym torem który jeszcze nigdy nie jechaliśmy tak, samo jak Nordschleife i Road America. To, że nie ma Silvertone nie znaczy, że nie będzie w kolejnym sezonie. Zważywszy, że nie został ani razu wybrany więc na pewno znajdzie się w kolejnym sezonie.