Codex

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Codex

 • Rank
  Nowy

Additional information

 • Gender
  Mężczyzna / Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Codex

  Dyskusja ogólna

  Chciałbym zauważyć jeszcze jedną sprawę dotyczącą organizowanych ( przyszłych ) cyklów/eventów. Zaznaczam jednak na wstępie, że jest ona subiektywna. Moim zdaniem to właśnie przygotowania ( treningi ) do wspomnianych cyklów wyścigów są kluczowe do tego aby nie dochodziło do patologii jaka panuje na publikach> wolnej amerykanki. Zarazem możemy zachować przynajmniej pozory symulacji poprzez rezygnację z racing line. To właśnie dlatego takie ludki jak ja> szukają takiej społeczności Forzy, zamiast ścigać się w ligach dostępnych z poziomu gry. Zresztą organizując wyścigi na zasadach podobnych do tych z lig publicznych niczym się nie wyróżniamy, a więc i sens występów w takich eventach jest mocno wątpliwa. Biorąc jeszcze pod uwagę nagradzanie ( w formie CR i aut ) w ligach Forzy ( z poziomu gry )> to te organizowane przez społeczność stają się mniej atrakcyjne. Według mnie dlatego właśnie, przyszłe cykle organizowane na tym forum powinny wyróżniać się tak aby były alternatywą a zarazem konkurencją dla tej masówki bez większych zasad> dostępnej w grze. Aha i jeszcze tak na marginesie jedna sprawa, która osobiście spodobała się mi w trwającym obecnie Historic World Cup. Mianowice kwestia historycznych malowań i przyznawania dodatkowych punktów za ich wykonanie. Choć osobiście nie wiem czy podołałbym ( jestem antytalentem graficznym ) to uważam to za świetny pomysł.
 2. Codex

  Dyskusja ogólna

  Zdaję sobie sprawę że jako świeżak na tym forum jak i w FM7 moje zdanie jest mało istotne ale popieram w całości Adama Piecuch>Za dużo losowości. Chciałbym wystartować w tym cyklu (mój pierwszy) ale nie chcę nabruździć innym kierowcom na torze > kiedy nie znam auta a tym bardziej toru to raczej zapowiada się na kraksy (przynajmniej w moim wydaniu). Dajcie potrenować i można nawet bez racing line- to nie będzie masakry na torze.
 3. Właśnie tak się zastanawiałem nad sensem lig zawartych w samej grze. Tak się spodziewałem patologii i minimum reguł. Poza tym dzień w dzień po kilka godzin robić te ligi> też mnie trochę zniechęca, mimo że mam sporo wolnego czasu to nie chcę żyć tylko Forzą. Prawdę mówiąc to szukałem czegoś podobnego do lig organizowanych przez Waszą społeczność, bo średnio raz/dwa w tygodniu wyścig a pozostałe dni można przecież potrenować, pobawić się w trybie rywali ( jak wspomniał LukaszRei ) czy nawet spędzić trochę czasu na malowaniach aut. Obecnie trenuje i testuje tryby gry w Forzie, ale myślę że niebawem zobaczymy się torze . Co prawda mam jeszcze trochę pytań i wątpliwości stricte technicznych ale wszystko powoli> przecież nie będę Was bombardował pytaniami świeżaka w Forzie.
 4. Hej. Przede wszystkim chciałbym podziękować za odpowiedź i garść porad, które na początek są bezcenne. Na podstawie Twoich wskazówek> myślę, że na razie skupię się na lepszym poznaniu torów i prowadzeniu różnych aut. Spróbuje też wyścigów ligowych z poziomu gry. Za jakiś czas ( m.in. po zapoznaniu się z Waszymi regulaminami wyścigów ) zapiszę się do udziału w ligach organizowanych przez Waszą społeczność.
 5. Witam. W dniu wczorajszym kupiłem F7 (żałuje że tak późno) i prawdę mówiąc: nie wiem od czego zacząć? Grałem w Forzy do 4-tej części włącznie i widzę że trochę się pozmieniało (na +) w sensie możliwości gry. Zaległości i liczba trybów gry mnie przerastają. Chciałbym jak najszybciej skupić się na rywalizacji multi ale nie wiem czy nie powinienem ukończyć kariery single na początek? Może ktoś doradzi?> co powinien robić w pierwszej kolejności (na jakich trybach gry się skupić). Zdaję sobie sprawę, że jestem mocno spóźniony w F7 ale chciałbym chociaż trochę ogarnąć rywalizację multi> do wyjścia następnej Forzy.
 6. Przede wszystkim cieszę się, że znalazłem społeczność skupioną wokół Forzy. Kilka słów o sobie: Mam 38 lat, uwielbiam ścigać się na wirtualnych torach, posiadam średniej klasy PC-ta jak i Xboxa One (FAT). Gamertaga na razie nie podaje. Użytkowałem do tej pory dwie kierownice ( DFGT i TMX ) ale z kilku powodów, które przedstawię innym razem> pozbyłem się obu i wybrałem grę na padzie. Jak to świeżak> mam kilka pytań dotyczących zarówno kwestii technicznych, regulaminowych jak i samego funkcjonowania Waszego serwisu: 1. Na jakim kontrolerze ( kierownica czy pad ) można osiągnąć lepsze czasy w Forzie 7 biorąc pod uwagę dobre ogarnięcie obu? 2. Czy Wasz serwis aktualnie organizuje czy też będzie organizował w przyszłości jakieś turnieje/eventy/ligi w Forzie 7? No i jak z aktywnością społeczności/graczy w tym zakresie? 3. Czy w turniejach/ligach, które do tej pory organizowaliście nie było restrykcji dotyczących wyboru kontrolera (kierownica/pad)? 4. Na jakiej platformie odbywały się dotychczasowe turnieje/ligi> PC czy Xbox One? Z góry dzięki za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi na powyższe pytania. Pozdrawiam