• 0

  Volkswagen chce zaistnieć w WRC!

     (0 reviews)

  Danteze

  Podczas najbliższego rajdu Portugalii zostanie potwierdzone wejście Volkswagena do Rajdowych Mistrzostw Świata. Niemiecka marka będzie miała przeznaczony gigantyczny budżet 100 milionów Euro. Szef Citroena Olivier Quesnel studzi nastroje twierdząc, że pieniądze to nie wszystko, a sukcesy można odnosić również nie mając dużych pieniędzy, dając na przykład Mitsubishi w rajdzie Dakar.

  Volkswagen od przyszłego sezonu wystąpi w rajdach używając modelu Polo R. Na początku miało to być Scirocco ale okazało się, że nie spełnia wymogów FIA, gdyż jest za szeroki. Koncern z Niemiec będzie miał ułatwione zadanie gdyż niebawem na rynku pojawi się drogowy model Polo R dysponujący turbodoładowanym silnikiem 1.6 litra. Takie jednostki napędowe obowiązują obecnie w WRC.

  Dużo emocji wzbudza obsada Volkswagena na sezon 2012. Zaczęło się od nieudanego zatrudnienia Sebastiena Loeba. Obecnie VW na oku ma Petera Solberga. Niewątpliwie budżet jakim dysponują pomoże w zatrudnieniu doświadczonego kierowcy, tym bardziej, że szefem zespołu zostać ma Carlos Sainz oraz Francois Xavier Demaison z Citroena jako dyrektor techniczny.

  Volkswagen w sezonie 2012 dołączy do Citroena, Forda oraz MINI w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Niewątpliwie wyścigi wówczas będą bardziej różnorodne i ciekawsze. Z niecierpliwością czekamy na debiut.

  Autor: Marcin Piekarz

  Ĺšródło: wrcrally.pl motosports.pl

  0


  User Feedback

  There are no reviews to display.

 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Popular Contributors

  Nobody has received reputation this week.

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 •  

  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png