• 0

  Turniej w Forza Motorsport 5 na Xbox One - podsumowanie i wywiady

     (0 reviews)

  UMP Danteze

  Jeden z największych turniejów w Forza Motorsport 5 w Polsce dobiegł końca. Za nami prawie trzy tygodnie walki o chwałę i miano najlepszego kierowcy w naszym kraju. Był to bardzo emocjonujący okres zarówno dla organizatorów jak i uczestników. Zmagania kierowców można było oglądać na Twitchu, wyścig finałowy obejrzało na żywo około 30-40 osób. Łączna suma wszystkich uczestników zapisanych do turnieju przekroczyła siedemdziesiąt osób. Ilość kierowców świadczy o tym, że scena Forza Motorsport w Polsce żyje i ma się dobrze. Mamy również nadzieję, że nie jest to ostatni turniej zorganizowany wspólnie z ESL i Microsoft Polska.

  Przypomnijmy, że pula nagród w turnieju wynosiła trzy tysiąca złotych, co dało miano najbardziej prestiżowej i zarazem największej imprezy z Forza Motorsport 5 w roli głównej w Polsce.

  Bohaterami turnieju zostali:

  Pierwsze miejsce: motorsportmanPL (1500 zł)

  Drugie miejsce: Imperator360 (1000 zł)

  Trzecie miejsce: JacekK1986 (500 zł)

  Na uznanie również zasługuje pelek san, który stoczył z JacekK1986 pasjonującą walkę o trzecie miejsce.

  W dalszej części podsumowania zachęcam do przeczytania wywiadów z czołową trójką oraz KubaXmanem, którzy opowiedzą jak przebiegał turniej ich oczami.

  Wyawiad z motorsportmanPL:

  Danteze: Cześć motorsportmanPL, gratuluję wygrania Turnieju w Forza Motorsport 5 na Xbox One! Jak się czujesz po osiągnięciu takiego sukcesu?

  motorsportmanPL: Dziękuję bardzo, czuję się świetnie. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się wygranej. Oswoiłem się nawet z myślą, że drugie miejsce też będzie OK. Patrząc na imponujące czasy Mateusza w rankingach spodziewałem się bardzo zaciętej walki.

  Danteze: Opowiedz jak przebiegał finałowy wyścig i emocjach jakie mu towarzyszyły?

  motorsportmanPL: Emocje były umiarkowane, starałem się jak zawsze podejść do wyścigu z pozytywnym nastawieniem i jechać "swoje" bez zbędnego stresu. Finałowy wyścig przebiegał - co mnie zaskoczyło - w bardzo kontrolowany sposób, w obu wyścigach udało się wyprzedzić Imperatora w pierwszym zakręcie i od tamtej pory trzymać bezpieczny dystans, który z biegiem wyścigu się zwiększał. Starałem się jechać równo i nie popełnić błędów.

  Danteze: Jak oceniasz cały turniej? Pamiętajmy, że to pierwszy turniej w Forza Motorsport 5 z taki wysokimi nagrodami pieniężnymi.

  motorsportmanPL: Turniej oceniam bardzo pozytywnie. Ogromny plus to przede wszystkim brak wspomagaczy (linii, kontroli trakcji itp.). Tak powinno się jeździć w tego typu turniejach. Organizacja stała na wysokim poziomie, oby więcej takich inicjatyw w przyszłości. Chciałbym podziękować wszystkim Uczestnikom, Partnerom oraz Organizatorowi. Dzięki takim turniejom cykl życia gry się wydłuża.

  Danteze: Jakie masz plany na przyszłość w stosunku do serii Forza i jak ją oceniasz?

  motorsportmanPL: Forza Motorsport to zdecydowanie moja ulubiona seria, a grałem chyba we wszystkie topowe samochodówki od 1997 roku, na konsolach jak i na PC. W 2005 roku przesiadłem się z Play Station 2 na Xboxa, tylko dla gry Forza Motorsport (otrzymała znakomitą ocenę w PSX Extreme) i to był strzał w dziesiątkę, było dla mnie szokiem jak grywalna jest Forza, szczególnie w trybie online. Od tamtej pory jestem wierny serii i marce Xbox, tylko ze względu na ten jedyny exclusive. Masa moich znajomych również głównie dla tej gry wybiera Xboxa. To co nas trzyma przy tej serii to także społeczność i regularnie organizowane ligi i turnieje.

  Najnowsza część - Forza 5 ma świetny gameplay, model jazdy w trybie symulacji jest lepszy i trudniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Gra sprawia wiele przyjemności i nie mogę się od niej oderwać. Ogromną różnicę robi poprawiony model opon, znakomite kamery z kokpitu jak i nowe sterowanie (w tym innowacyjny system wibracji).

  Zapowiedziano już Forzę Motorsport 6, tak więc obecnie z niecierpliwością czekam na targi E3, podczas których zaprezentowany ma zostać gameplay. Jednak póki co zamierzam cieszyć się Forzą 5, bo to świetna gra.

  Danteze: Opowiedz nam o swoich początkach w e-sporcie wyścigowym.

  motorsportmanPL: Tak naprawdę moje pierwsze wyścigi online rozegrałem właśnie w Forzy Motorsport na oryginalnym Xboxie, wówczas nie poznałem żadnego Polaka online, Xbox był u nas jeszcze oficjalnie niedostępny. Natomiast zaangażowanie w e-sport zaczęło się od Xboxa 360 i od Forzy 2. Od tamtej pory nie wyobrażam sobie gry bez możliwości ścigania online. To niesamowicie wciąga i daje znakomitą namiastkę tego czym jest prawdziwe ściganie, bez ogromnych kosztów jakie niesie ze sobą prawdziwy motorsport.

  Pierwszy turniej w jakim wziąłem udział organizowany był przez znanego dobrze Wroga z serwisu Onlinecenter, później były już finały World Cyber Games 2007, 2008, cała masa mniejszych lig i turniejów, finały Nissan GT Academy itd. Nie chodzi tu wcale o nagrody, a o czystą przyjemność ze sportowej rywalizacji, ze ścigania z prawdziwymi ludźmi, polecam to każdemu kto lubi gry i samochody. Dla mnie samochody i wyścigi to pasja, a Forza jest obecnie najlepszą grą by tę pasję w niej realizować.

  Danteze: Dziękuje za wywiad i jeszcze raz gratuluję sukcesu, do zobaczenia!

  motorsportmanPL: Dziękuję uprzejmie i gratuluję świetnego pomysłu na turniej.

  ------------------------------------------------------------

  Wywiad z Imperator360:

  Danteze: Cześć Imperator360, gratuluję zajęcia drugiego miejsca w Turnieju w Forza Motorsport 5 na Xbox One! Jak się czujesz po osiągnięciu takiego wyniku?

  Imperator360: Jestem zadowolony, że w tak prestiżowym turnieju udało się dotrzeć do finału. Po drodze było kilka dobrych kierowców, których trzeba byłoby pokonać by się dostać na szczyt drabinki. Każdy pewnie czułby pewien niedosyt, bo celem zawsze jest wygrana, ale dla mnie jest to tylko kolejny zastrzyk motywacji aby stale się uczyć, nabierać doświadczenia i po prostu pracować, aby wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Mam nadzieję, że jeszcze wiele wyscigów przede mną, bo wciąż można powiedziec, że mój staż nie jest duży w serii Forza Motosport, która ma przed sobą jeszcze lata ogromnej popularności.

  Danteze: Opowiedz jak przebiegał finałowy wyścig i emocjach jakie mu towarzyszyły?

  Imperator360: Wyścig finałowy zawsze wywiera presję na startujących w nim zawodnikach - jest to przecież rywaliazacja na samym szczycie, więc trzeba sobie z tym radzić i dać z siebie wszystko. Z drugiej strony czułem zadowolenie, że się tutaj znalazłem obok rywala, który wygrywał podobne turnieje zanim ja wziąłem udział w swoim pierwszym poważnym wyścigu. Możecie mi wierzyć lub też nie, ale naprawdę delektowałem się tymi ostatnimi metrami finałowych zawodów, bo sam udział w finale wynagradzał już pracę, którą wkładam mniej wiecej od dwóch lat, by stale się poprawiać i eliminować błędy.

  Danteze: Jak oceniasz cały turniej? Pamiętajmy, że to pierwszy turniej w Forza Motorsport 5 z taki wysokimi nagrodami pieniężnymi.

  Imperator360: Turniej był na bardzo wysokim poziomie zarówno jeśli mowa o umiejętnosciach kierowców jak i samej organizacji. Była to świetna zabawa rywalizować wśród tak licznie zgłąszających sie zawodników. Dziękuje organizatorom za stowrzenie tak świetnej okazji porywalizować z kierowcami z całej Polski.

  Danteze: Dziękuje za wywiad i jeszcze raz gratuluję, do zobaczenia!

  ------------------------------------------------------------

  Wywiad z JacekK1986:

  Danteze: Cześć JacekK1986, gratuluję zajęcia trzeciego miejsca w Turnieju w Forza Motorsport 5 na Xbox One! Jak się czujesz po osiągnięciu takiego wyniku?

  JacekK1986: Witam, jestem mile zaskoczony ponieważ naprawdę nie spodziewałem się, że będę w najlepszej trójce zawodów. Moja przygoda z Forzą zaczęła się stosunkowo niedawno bo około 14 miesięcy temu i tym bardziej miłym zaskoczeniem było zajęcie 3 miejsca.

  Danteze: Opowiedz jak przebiegał wyścig o trzecie miejsce i emocjach jakie mu towarzyszyły?

  JacekK1986: Emocje na pewno były, ponieważ był to wyścig o niemałą stawkę. Pierwszy wyścig niestety przegrałem dość znacznie. W drugim nie miałem nic do stracenia i dałem z siebie 100% i mieliśmy wynik 1-1. Decydujące było 3 starcie- i w tym wyścigu udało się atomowo wręcz wystartować ( z czego jestem niesamowicie zadowolony) i to ustawiło wyścig. W pierwszy zakręt wchodziłem już z niewielką przewagą i sukcesywnie ją powiększałem aż do samej mety. Radość po przejechaniu mety była ogromna

  Danteze: Jak oceniasz cały turniej? Pamiętajmy, że to pierwszy turniej w Forza Motorsport 5 z taki wysokimi nagrodami pieniężnymi.

  JacekK1986: Turniej stał na bardzo wysokim poziomie- wszystkie wyścigi oglądaliśmy na Twich-u co dodatkowo uatrakcyjniło rozgrywki. Sędziowanie było na najwyższym poziomie- bezstronne w sytuacjach spornych- a to w takich eventach jest najważniejsze. Oby więcej takich turniejów w niedalekiej przyszłości.

  Danteze: Dziękuje za wywiad i jeszcze raz gratuluję, do zobaczenia!

  ------------------------------------------------------------

  Wywiad z KubaXman:

  Danteze: Cześć KubaXman, jak oceniasz swój udział w Turnieju w Forza Motorsport 5 na Xbox One?

  KubaXman: Cześć Danteze, mój występ w Turnieju oceniam jak najbardziej pozytywnie. Jedyne zastrzeżenia mogę mieć do szczęścia, które niestety nie dopisało mi na etapie losowania par, przez co musiałem zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem. Ćwierćfinał, który pod zaciętej walce wygrał Imperator360, był jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów, jakie jechałem w Forzie Motorsport 5.

  Danteze: A jak oceniasz cały turniej? Pamiętajmy, że to pierwszy turniej w Forza Motorsport 5 z taki wysokimi nagrodami pieniężnymi.

  KubaXman: Turniej wypadł bardzo dobrze, począwszy od organizacji, poprzez samych zawodników, pomijając nawet początkowe problemy z obecnością niektórych na wyścigach. Forma rywalizacji 1 vs 1 sprawdziła się, dzięki czemu byliśmy świadkami ciekawych pojedynków. Czekam z niecierpliwością na kolejne turnieje, dzięki za możliwość udzielenia wywiadu.

  Danteze: Dziękuje za wywiad, do zobaczenia!

  Autor: Marcin Piekarz (Danteze)

  0


  User Feedback

  There are no reviews to display.