• 0

  Turniej Forza Motorsport 6: Warszawa vs. Poznań

     (0 reviews)

  FTP Danteze

  RSksOtI.jpg

  Wszystkich fanów serii Forza Motorsport pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w turnieju, który rozegra się w Warszawie oraz Poznaniu w salonach Komputronik MegaStore już w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 grudnia. Z każdego z miast poprzez kwalifikacje wyłonimy po dwie osoby, które zmierzą się ze sobą w półfinale. Zwycięzcy półfinałów z Warszawy oraz Poznania powalczą między sobą o główną nagrodę oraz miano najlepszego kierowcy Forza Motorsport 6! Do zgarnięcia będzie wiele ciekawych nagród z konsolą Xbox One na czele, a cały wyścig finałowy przejazd będzie można śledzić na żywo na Twitchu.

  Poniżej prezentujemy cały terminarz rozgrywek oraz miejsca w których będzie dobywał się turniej:

  Sobota – kwalifikacje (10:00 - 20:00)

  Niedziela – kwalifikacje (10:00 - 15:00), finały (16:00 - 20:00)

  Warszawa - Salon Komputronik MegaStore CH Wola Park, ul. Górczewska 124

  Poznań - Salon Komputronik MegaStore CH Plaza, ul. Drużbickiego 2

  Aktualne dwa najlepsze czasy kwalifikacji będzie można śledzić na bieżąco na stronie forzamotorsport.pl. Zapisy odbywać się będą na facebooku Komputronika. Osoby które tego nie zrobią, będą miały okazję zapisać się w lokalizacjach w których turniej się odbywa.

  Zasady przeprowadzania kwalifikacji:

  Kwalifikacje odbywać się będą na dwóch kioskach z konsolą Xbox One jednocześnie, kontrolerem będzie pad. Gracz przystępujący do kwalifikacji będzie miał trzy okrążenia na uzyskanie swojego najlepszego czasu. Kwalifikacje odbędą się w grze w trybie „wolna jazda”. Wynik najlepszego okrążenia będzie spisany z zakładki „wyniki wyścigu” po przejechaniu wszystkich okrążeń. Gdy gracz uzyska czas z wykrzyknikiem*, musi to zostać odnotowane na liście czasów. Czas taki jest uznawany z gorszy od wszystkich czystych, bez wykrzyknika. Ważne jest aby samochód do kwalifikacji był wypożyczony. Do finału kwalifikują się po dwie osoby z najlepszymi czasami uzyskanymi do niedzieli do godziny 16:00 z obu miast w których rozgrywany jest turniej (Poznań i Warszawa).

  *Wykrzyknik – znacznik który pojawia się gdy gracz nie pojedzie czystego okrążenia (na przykład wyjedzie za tor)

  Samochód kwalifikacyjny – 2014 BMW M4 Coupe (B554)

  Tor kwalifikacyjny – Long Beach (pełny)

  Asysty podczas kwalifikacji:

  Automatyczne hamowanie - wyłączone

  Typ uszkodzeń - kosmetyczne

  Skrzynia biegów - automatyczna

  ABS - włączony

  Sterowanie - normalne

  TCS - włączone

  STM - wyłączone

  Linia pomocnicza – włączona

  Asysty są stałe i gracz nie może ich zmienić, zapewni to płynność rozgrywki i brak straty czasu na ciągłe zmiany asyst i dopasowywanie ich do gracza.

  Zasady przeprowadzania finałów:

  Do finałów kwalifikują się po dwie osoby z obu miast turniejowych. Finały będzie rozgrywany w systemie 1vs1 za pośrednictwem usługi Xbox Live. Hostem i założycielem lobby będzie osoba z Poznania, która będzie musiała wysłać zaproszenie do lobby przeciwnikowi z Warszawy lub Poznania, w zależności czy będzie to półfinał czy finał. Pary półfinałowe zostaną dobrane tak aby zawodnik z najlepszym czasem z Poznania zmierzył się z zawodnikiem który uzyskał drugi czas w tym samym mieście.

  Półfinał:

  Para 1: Pierwszy czas (Poznań) vs. drugi czas (Poznań)

  Para 2: Drugi czas (Warszawa) vs. pierwszy czas (Warszawa)

  Wielki finał:

  Zwycięzca z Pary 1 vs. Zwycięzca z Pary 2

  Wszystkie przejazdy w finałach będą odbywała się na innej zasadzie niż te z kwalifikacji. Walka w parze będzie się toczyła do dwóch zwycięstw. W przypadku remisu, rozegrana będzie dogrywka wyłaniająca zwycięzcę w parze. Zwodnicy będą rozpoczynać wyścig według instrukcji sędziego.

  Odbywać się to będzie w następujący sposób:

  Zawodnicy po zalogowaniu się do wyścigu, będą mieli za zadanie przejechać przez linię start/meta, a następnie się cofnąć i ustawić samochody równo z początkową krawędzią linii start/meta. Czynność ta spowoduje pojawienie się zegara wyścigowego i umożliwi precyzyjne rozpoczęcie wyścigu bez straty w odległości któregoś z zawodników. Gdy mamy już widoczny zegar wyścigowy, ruszamy na z góry określoną minutę, na początek można przyjąć, że start wyścigu nastąpi po wybiciu pierwszej minuty wyścigu. W przypadku gdy zawodnicy nie zdążą się ustawić w przeciągu pierwszej minuty, to wówczas startujemy na minutę drugą. Zawodnicy muszą posiadać headset aby informować siebie nawzajem na którą minutę startują (wymagane głównie podczas wielkiego finału). Sędzia również musi potwierdzić minutę startu.

  Drugi wyścig w parze odbywa się na podobnych zasadach, jednakże zawodnicy muszą zamienić się miejscami przed linią start/meta. W przypadku gdy gracz 1 startował pierwszy wyścig z lewej, podczas drugiego musi zmienić miejsce na prawą stronę. Gdy wymagana będzie dogrywka, zwycięzca drugiego wyścigu ustawia się na linii start/meta podczas dogrywki po lewej stronie. W przypadku wystąpienia kolizji oraz incydentów, osobami decyzyjnymi są organizatorzy oraz sędzia. Trzeba pamiętać, że gdy gracz uderza drugiego w tył to zawsze jest winny. W przypadku takich incydentów gracz zostaje zdyskwalifikowany z wyścigu i automatycznie go przegrywa. Organizator ma obowiązek śledzić dokładnie jazdę osoby z jego miasta.

  Każdy wyścig będzie obejmował po trzy okrążenia na podanym poniżej torze i samochodzie:

  Samochód finałowy – 2015 McLaren 650S Coupe (S757)

  Tor finałowy - Hockenheimring (pełny)

  Asysty podczas finałów:

  Automatyczne hamowanie - wyłączone

  Typ uszkodzeń - kosmetyczne

  Skrzynia biegów - manualna

  ABS - włączony

  Sterowanie - normalne

  TCS - wyłączone

  STM - wyłączone

  Linia pomocnicza – wyłączona

  Czas do końca wyścigu – jedna minuta

  Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju i życzymy szerokiej drogi!

  Autor: Marcin Piekarz

  0


  User Feedback

  There are no reviews to display.