• 0

  PTCC 6 Runda 3 - Rywalizacji ciąg dalszy!

     (0 opinii)

  EvilGucio

  Trzecia runda z racji słabej frekwencji była znacznie spokojniejsza od dwóch poprzednich i w sumie przebieg jej rywalizacji można by podsumować i zakończyć w paru zdaniach ale nie w tym rzecz i warto wspomnieć o kilku ciekawych momentach bo takowe zawsze się pojawiają wiec zacznijmy od początku. Po raz kolejny kwalifikacje wygrał BMW RiD3R, za nim uplasował się Darek F53 PL oraz Maciek2207 a dalej zajmujący drugie miejsce w generalce Maniak Forzy i debiutant Plusman86. Tuż po starcie Maniak Forzy (ksywka zapewne nie przypadkowa) wyrwał do przodu, wycisnął wszystko co oferuje jego Seat i zyskał trzecią lokatę odstawiając o kilka długości Hondę prowadzoną przez Maćka2207 a następnie ruszył w pogoń za Darkiem. Już w trakcie długiego, łagodnego łuku drugiego zakrętu Maniak zaatakował go po wewnętrznej i zyskał kolejną pozycję jednak tylko na parę sekund ponieważ Darek znajdował się w lepszej pozycji z bardziej optymalnym torem jazdy i szybko odzyskał straconą lokatę. Wszystko działo się w przeciągu sekund i niestety podczas zbliżania się do kolejnego szybkiego łuku, trzeciego zakrętu Darek popełnił błąd i zupełnie przypadkowo przyhamował co wystarczyło aby rozpędzony Maniak Forzy odebrał mu dopiero co odzyskaną pozycję - tym razem już na dobre.

  1miniaturka.png2miniaturka.png

  3miniaturka.png4miniaturka.png

  Pod koniec pierwszego okrążenia BMW RiD3R łapał powoli swój tor jazdy, niefortunnie na jednym z pierwszym zakrętów zwiedził pobocze co jednak nie zagroziło jego pozycji ponieważ jadący za nim Maniak Forzy chyba za bardzo chciał ugryźć pierwsze miejsce i na tych samych zakrętach popełnił szereg błędów a wypracowana odległość stopniała w mgnieniu i Darek pojawił się za jego plecami. Maniak w ferworze walki ciął zakręt za zakrętem i pod koniec drugiego okrążeni na prostej startowej jego Seat znów pokazał pazur i dogonił BMW RiD3Ra a nawet wyprzedzał go o długość maski. BMW RiD3R zachował jednak zimną krew, zajął pozycję po wewnętrznej i zniwelował plany Maniaka który nie mając żadnej możliwości ruchu jedynie otarł się o Renault i był zmuszony do puszczenia swojego przeciwnika przodem. Po trzecim okrążeniu aż do końca wyścigu sytuacja pozostała nie zmieniona i tylko formalnością było zaliczenie Pit-Stopu oraz dojechanie do mety. BMW RiD3R i Maniak Forzy umocnili swoje pozycje w klasyfikacji generalnej i nadal dzieli ich różnica 10 punktów więc wszystko może się jeszcze wydarzyć, Maciek2207 awansował aż trzy oczka na czwartą pozycję. Debiutujący Plusman86 zajął ostatnią pozycję w wyścigu którą jednak nie do końca można nazwać ostatnią ponieważ była to pozycja piąta i dzięki niej otrzymał aż 13 punktów - to pokazuje jak ważną rolę odgrywa uczestnictwo w wyścigu i frekwencja.

  5miniaturka.png6miniaturka.png

  7minaturka.png8miniaturka.png9minaturka.png

  To tyle jeżeli chodzi o trzecią rundę PTCC, pozostaje nam zaprosić was na kolejną, czwartą rundę która odbędzie się 23 Marca na torze Suzuka. Pozdrawiam!

  PTCC6_Tabelka_Indianapolis.png

  0


  Opinie użytkowników

  Brak opinii do wyświetlenia.