• 0

  Podsumowanie dwóch lat z FM5 i plany na przyszłość

     (0 reviews)

  Danteze

  Prawie dwa lata minęły od daty ukazania się na rynku gry Forza Motorsport 5. Był to bardzo intensywny okres dla fanów serii, w którym mogliśmy brać udział w zawodach organizowanych przez Forza Motorsport Polska oraz Microsoft i ESL. Opóźnienie z wprowadzeniem na rynek polski konsoli Xbox One, skutecznie utrudniło nam początkowo organizację eventów i borykaliśmy się z mniejszą frekwencję, ale z czasem było coraz lepiej. Dopiero po premierze konsoli oraz zasileniem naszych szeregów przez maniaków symulacyjnych doznań z dawnego Night Riders, scena Forzy zaczęła przeżywać drugą młodość, nie zapomnijmy, że Forza Motorsport 5 była obecna już rok na światowym rynku. Przez ten pierwszy trudniejszy rok organizowaliśmy takie ligi jak James Hunt Cup, Boomerang Trophy oraz Wallaroo Trophy. Frekwencja na nich była jeszcze średnia, dopiero podczas organizacji Mercedes Masters by PTCC, w której wzięły udział dwadzieścia dwie osoby, można było z czystym sercem powiedzieć, że scena odżyła. W międzyczasie, pod koniec 2014 roku, gościliśmy na wrocławskich targach Hall of Games. Był to pierwszy event tego typu na jakim gościliśmy promując nasz serwis oraz grę Forza Motorsport 5.

  oaFPaFm.jpg

  (Forza Motorsport Polska na Hall of Games)

  Fp5bmX7.jpg

  (Forza Motorsport Polska na Hall of Games)

  30rcXuJ.jpg

  (Forza Motorsport Polska i Budda Play)

  Kolejnymi dużymi turniejami były zawody organizowane przy współpracy firm zewnętrznych. W pierwszym takim turnieju o nazwie Green Hell Challenge pieczę organizacyjną sprawowały poza Forza Motorsport Polska firmy takie jak Wheel Stand Pro, Thrustmaster, Veracomp oraz Budda Play. Były to zawody jedyne w swoim rodzaju, bo umożliwiły nas spotkanie się osobiście z innymi graczami w lokalu należącym do Budda Play. Miła atmosfera i rywalizacja na wysokim poziomie spowodowały, że ten turniej pozostanie w naszej pamięci na długie lata. Na wysokości zadanie stanął Thrustmaster oraz Wheel Stand Pro, którzy ufundowali główne nagrody. Kolejnymi wielkimi zawodami był Turniej w Forza Motorsport 5 na Xbox One, w którym można było zgarnąć nie małe pieniądze, na zwycięzcę czekało 1500 złotych! Za kolejne miejsca odpowiednio 1000 i 500 złotych. Sponsorem nagród był Microsoft, a cały turniej technicznie i organizacyjne wspierała Forza Motorsport Polska oraz ESL. Po wyżej wspomnianych zawodach przyszedł czas aby lekko ostudzić emocje przy KTM X-Bow PreSeason, który był wprowadzeniem do dużej ligi organizowanej wyłącznie przez Forza Motorsport Polska o nazwie Polish Masters Championship.

  Polish Masters Championship jest marką stworzoną przez Forza Motorsport Polska, mającą na celu organizowanie największych lig w Polsce. Nazwa zastąpiła wcześniejszą ligę Polish Touring Car Championship, która narodziła się jeszcze za czasów Forza Motorsport 4. Idąc z duchem czasu, nazwa została zmieniona na bardziej odpowiadającą naszym zamysłom i formie rozgrywania lig. PMC powróci jeszcze w tym roku z nową dużą ligą, rozgrywaną już w grze Forza Motorsport 6.

  YBad6vR.jpg

  (ALMS Cup by PMC)

  Zanim w całości przejdziemy do planów na przyszłość, warto wspomnieć o jednym z ciekawszym pucharów organizowanych w Forza Motorsport 5 i będącym zarazem oficjalnym zakończeniem sezonu rozgrywek online w tej edycji gry. Był nim ALMS Cup by PMC. Emocje jakie w nim towarzyszyły dorównywały nie jednej edycji ligi PMC, a ostatni 2,5h wyścig na torze Le Mans był swego rodzaju ukoronowaniem dwóch lat wspólnej zabawy. Pod artykułem zaprezentujemy skrócone wyniki wszystkich wymienionych wcześniej lig i turniejów. Rok 2015 był dla nas najlepszy z pośród wszystkich lat spędzonych z serią Forza Motorsport. Z roku na rok jesteśmy więksi, stawiamy sobie ambitniejsze cele, w których realizacji wspierają nas aktywnie takie firmy jak Wheel Stand Pro oraz Microsoft. Również podczas następnych dwóch lat świetności gry Forza Motorsport 6, chcemy zrobić kolejny krok w górę i zapewnić wam dużo emocji i świetnej zabawy w naszym wspólnym gronie. Aby tego dokonać prezentujemy dwa zupełnie nowe puchary, które będą wstępem do ligi PMC, z którą ruszymy pod koniec roku.

  Puchary o których mowa to:

  Group 5 - 4th Generation Trophy (Pro) by PMC - puchar dla osób ceniących sobie wyzwania, zero asyst i czysta adrenalina!

  BMW M235i Racing Cup (Am) by PMC - puchar bardziej przyziemny, dla osób z mniejszym doświadczeniem i ceniących sobie prostsze rozwiązania.

  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w nowych zawodach w grze Forza Motorsport 6 i zdobywania nowych doświadczeń w grze online w nowej edycji Forzy. Więcej informacji o pucharach można uzyskać klikając na ich nazwy. Poniżej obiecana lista laureatów Forza Motorsport 5.

  James Hunt Cup:

  1. Imperator 360 - 38 pkt

  2. BMW RiD3R - 27 pkt

  3. KubaXman - 24 pkt

  Boomerang Trophy:

  1. Imperator 360 - 38 pkt

  2. KubaXman - 29 pkt

  3. Walicki34 - 22 pkt

  Wallaroo Trophy:

  1. Imperator360 - 78 pkt

  2. KubaXman - 62 pkt

  3. Walicki34 - 42 pkt

  Mercedes Masters by PTCC:

  1. Imperator360 - 169 pkt

  2. KubaXman - 138 pkt

  3. BMW RiD3R - 92 pkt

  Green Hell Challenge:

  1. Imperator360

  2. WnuczekPL

  3. bembenos

  Turniej w Forza Motorsport 5 na Xbox One:

  1. motorsportmanPL

  2. Imperator360

  3. JacekK1986

  KTM X-Bow PreSeason:

  1. Imperator360 - 112 pkt

  2. KubaXman - 105 pkt

  3. WhiteuseQ - 85 pkt

  PMC - Sezon 1:

  1. (GM) KubaXman

  2. (GM) BMW RiD3R

  3. (GM) JackekK1986

  1. (GA) pasu pl

  2. (GA) MrTQAE

  3. (GA) Danteze

  ALMS Cup by PMC

  1. motorsportmanPL

  2. JacekK1986

  3. WhituseQ

  Klasyfikacja najlepszych kierowców Forza Motorsport Polska:

  1. Imperator360 - 20 pkt

  2. KubaXman - 12 pkt

  3. motorsportmanPL - 6 pkt

  4. BMW RiD3R - 5 pkt

  5. JacekK1986 - 4 pkt

  6. WhiteuseQ - 2 pkt

  7. Walicki34 - 2 pkt

  8. WnuczekPL - 2 pkt

  9. pasu pl - 1,5 pkt

  10. MrTQAE - 1 pkt

  11. bembenos - 1 pkt

  12. Danteze - 0,5 pkt

  Legenda:

  Wygrana w turnieju/pucharze - 3 pkt

  Drugie miejsce w turnieju/pucharze - 2 pkt

  Trzecie miejsce w turnieju/pucharze - 1 pkt

  Niższa liga/puchar - punkty dzielone przez dwa

  Autor: Marcin Piekarz

  0


  User Feedback

  There are no reviews to display.

 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Popular Contributors

  Nobody has received reputation this week.

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 •  

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png