• 0

  Co słychać na Warsaw Motor Show 2018?

     (0 reviews)

  FMPL Szymon

  Magnetyzm jest powszechnie występującym zjawiskiem. Organizatorzy tegorocznego Warsaw Motor Show dobrze je znają i postanowili je wykorzystać. Wszędzie dało się słyszeć i widzieć reklamy promujące owe wydarzenie. Sam się bałem otworzyć lodówkę, w obawie, że gdy tylko uchylę drzwi, wyskoczy z niej Chomik, a zaraz za nim agregat który do tej pory utrzymywał moją żywność w stanie letargu, zostanie przegoniony przez wartego 10 mln złotych Kooooookkkkeniiiiiseeeeeeggaaa. No dobra, ale dość już żartów. Czas coś skrobnąć.

  DSC_3984.jpg

  Tegoroczne targi zajęły aż cztery hale Ptak Warsaw Expo, na których całkiem sporo samochodów sprawiało wrażenie „luźno” rozrzuconych po budynkach. Mimo wielu osób, obyło się dzięki temu bez zbędnego ścisku. Na wejściu, podobnie jak i w zeszłym roku, przywitało nas stanowisko Mercedes’a, który zaprezentował poliftingową klasę C, czy też dwie sztuki AMG-GT, które nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak burgundowy(?) lakier klasy E w nadwoziu o wdzięcznej francuskiej nazwie zakończonej na e z kreseczką ponad nim. Nie wspominając o „diamentowych” lampach tylnych, czy też zmianie kodu na pięć z przodu. Tak, nie ma i prawdopodobnie nie będzie wersji E63 AMG, dlaczego? Otóż wydaje mi się, że istotnie narowistość nie przystoi tej klasie.

  DSC_4269.jpgDSC_4252.jpg

  Xenon Grey – tak nazywał się lakier, który odebrał mi mowę. Pochodzi z palety Aston Martina i ma tyle brokatu, że mam wrażenie, jakby w tym lakierze baza nie istniała. Sam brokat, no dosłownie. Zdjęcia nie załączam. I tak nie oddałoby widoku rzeczywistego. Sprawdzone. No i nie sposób nie wspomnieć o dwóch sztukach DBS Superleggera. Tak, te Astony mają coś w sobie. Dobrze, że na swoim stanowisku nie skupili się tylko i wyłącznie na nowoczesnych modelach, ale uraczyli nas lampką nostalgii poprzez modele DB2 i Lagonda.

  DSC_3987.jpgDSC_4010.jpgDSC_3997.jpgDSC_3998.jpg

  Koenigsegg – Główny mechaniczny bohater. Carbon, włókno węglowe i jeszcze raz carbon. Składem użytych materiałów bliżej mu chyba do mojej szopy gdzie trzymam węgiel, niż do przeciętnego samochodu. Z tą różnicą, że ta tona węgla od mojej jest jakieś 10 000 razy droższa… i zdecydowanie bardziej mi się podoba. Więcej słów jest zbędne, sami zresztą spójrzcie:

  DSC_4374.jpgDSC_4301.jpgDSC_4399.jpg

  Lamborghini - marka z pazurem. Nie, byk ma kopyta. Z kopytem? Nie, to dziwnie brzmi. W każdym razie Aventador w wersji z „kłami” w przednim zderzaku wygląda zdecydowanie bardziej groźnie niż poprzednik. A Urus? W rzeczywistości wygląda moim skromnym zdaniem znacznie lepiej niż na zdjęciach, choć ciężko oprzeć się wrażeniu, że to całkiem udana krzyżówka Macan’a z Huracan’em, który trochę „URUS-ł ”.

  DSC_4128.jpgDSC_4136.jpgDSC_4045.jpg

  Na koniec trochę tańca, klasyki i jeden chomik.
  Targi przebiegły nam w dosyć spokojnej atmosferze, no chyba, że właśnie nadszedł czas konferencji z gościem specjalnym targów – Richardem Hammondem. Dopiero gdy wszedł na scenę zrozumiałem dlaczego Jeremy i James nabijają się z jego wzrostu. „Hamster” jest bardzo niski, bardziej niż się spodziewałem. Po kilku anegdotach w iście wyspiarskim stylu był czas na to by podejść do niego bliżej, przeciskając się przez tłumy fanów, po to by w końcu uścisnąć mu dłoń, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  DSC_4468.jpg

  Magnesy, bo to przecież o nich mowa, którymi był brytyjski celebryta i szwedzki supersamochód, okazały się strzałem w dziesiątkę ściągając wiele osób do podwarszawskiego Nadarzyna. Czy przyszłoroczna edycja przyciągnie jeszcze więcej osób? Tego nie wiem, ale za to wiem na pewno, że chcę poznać przyszłorocznych gości targów w postaci znanych osób, jak i unikatowych samochodów będących „elektromagnesami” kolejnych targów Warsaw Motor Show!

  Widzimy się wiosną 2019 w Poznaniu!

  DSC_4112.jpgDSC_4169.jpgDSC_4225.jpgDSC_4409.jpgDSC_4420.jpgDSC_4099.jpgDSC_3992.jpgDSC_4298.jpgDSC_4239.jpgDSC_4424.jpg

  Tekst: Jakub Stasierski
  Zdjęcia: Jakub Stasierski

   

  0


  User Feedback

  Create an account or sign in to leave a review

  You need to be a member in order to leave a review

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  There are no reviews to display.





 • Upcoming Events

  No upcoming events found
 • Popular Contributors

  Nobody has received reputation this week.

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 •  

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png

  Rd0S4jr.png


  Rd0S4jr.png