• 0

7 Rajd Lotos Baltic Cup za nami

(0 reviews)

Danteze

Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz z sezonu 2010 wygrał 7 Rajd Lotos Baltic Cup (18-20.02) zaliczany do eliminacji mistrzostw Polski. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Michał Bębenek i Michał Sołowow.

Sołowow, który prowadził po pierwszym dniu, w niedzielę złapał dwa kapcie co zepchnęło go na dalszą lokatę, do Kajetanowicza stracił dwie minuty. Niewątpliwie jazdę utrudniał mu gęsto padający śnieg i rola sprzątania trasy gdyż startował jako pierwszy. Niedziela należała zdecydowanie do Kajetanowicza i Bębenka, wygrali po trzy odcinki specjalne.

Zaśnieżone trasy na pewno dodały uroku 7 Rajdu Lotus Baltic Cup, na szczęście obyło się bez większych incydentów. Do plusów możemy zaliczyć występ Wojciecha Chuchały, który dopiero uczy się czteronapędowego auta, ukończył rajd na ósmej pozycji.

W sezonie 2011 zaplanowano siedem eliminacji rajdowych mistrzostw Polski, z których jedna odbędzie się za granicą - Rally Kosice na Słowacji.