Problem - Logitech G920
0

11 posts in this topic

Witam wszystkich. 

Kupiłem kilka dni temu Forze Horizon 3 i mam problem z kierownicą Logitech G920. Jeżdżę od pół roku w Forza Horizon 4, coś tam jeździłem w Forza Motorsport 7. Tam wszystko działa, jak należy.

W trójce natomiast, jeśli chcę delikatnie skręcić tocząc się - koła zaczynają "świrować". Latają na zmianę w prawo i lewo z ogromną częstotliwością, przez co nie idzie opanować samochodu. Słychać zresztą, jak również silniczki kierownicy przez to wariują. Dzieje się to przede wszystkim przy jak najniższych prędkościach i w okolicy punktu centralnego.  Choć próbując lecieć bokiem przy większych prędkościach również czuć, jak dziwnie zachowuje się kierownica - jakby traciła "moc" wtedy, kiedy powinna dawać większy opór i na odwrót. Zupełnie nie tak, jak powinno. Przy mniejszy FFB również.
Nie mam problemów w FH4, nauczyłem się już radzić sobie i kontrolować samochód, więc to ewidentnie coś z zachowaniem kierownicy. Tylko dlaczego jedynie w tej części jest taki problem? Coś ze skalibrowaniem? Próbowałem wielu ustawień, nic to nie zmienia. Jedynie przy zerowym FFB nie czuć tego, ale to nie o taką jazdę w tej grze chodzi. Resetowałem konsolę, wypinałem kierownicę.  Więcej opcji nie ma. 

Mam nadzieję, że ktoś kojarzy problem i jest jakieś proste rozwiązanie... 
Pozdrawiam.

Hej, dzięki za odpowiedź.

Nie, tego nie próbowałem - z uwagi na to, że kupowałem grę na stronie Microsoft i nie wiem, czy przypisana jest do konta i można instalować ją wielokrotnie, czy tylko raz?

Wersja Platinium, więc nie chciałbym również stracić wszystkich dodatków. Jak się to zachowuje? Jeśli nie ma problemu i nic nie stracę, to mogę spróbować.

Póki co, nie mam takiej możliwości.
Znalazłem w końcu jednak filmik ukazujący problem. Rozwiązania brak. Widać, jak się zachowuje kierownica w okolicy punktu centralnego - przy skręcie lub powrocie.
U mnie podobnie skacze wskaźnik, jeśli włączę parametry ;) 

Właśnie mi się wydaje, że coś źle ściąga informacje z kierownicy. Lekki skręt i koła latają - jak na filmiku kierownica. I też dziwnie się zachowuje podczas latania bokiem - sam sobie nagle prostuje, czy puszcza/dokłada FFB.  Nawet nie tyle umiejętności, co samowolka kółek.

Też się zastanawiałem, czy coś się nie stało z kierownicą, ale celowo sprawdzałem na zmianę FH4 i FM7 i tam nie ma takiego problemu. Wszystko płynnie. W FH3 na padzie również przyjemnie się leci. Kierownicai FH3 - jakieś swoje odchyły.

Co do FFB, to już ustawiałem wszystko ;P Począwszy od ustawień swoich z FH4, po jakieś inne z internetu. Przy 0 nie czuć, ale to zupełnie bezsensowna gra. Ewidentnie coś to połączenie FH3+Logitech G920 u mnie nie działa jak należy. U Was płynnie śmiga na kierownicach i nie było od początku żadnego problemu? 

Czyli zostaje przeinstalowanie gry lub/i zaktualizowanie sterowników kierownicy. To drugie to zakładam, że po podpięciu do PC powinna się sama zaktualizować, czy pobiera się oprogramowanie? Z drugiej strony, skoro na nowszej FH4 jest płynnie, to jak mogłoby nie być zaktualizowane pod starszą FH3... Ale trzeba wykorzystać wszystkie możliwości. 

Jako ostatnie, uda mi się pożyczyć od znajomego innego Logitecha G920 i porównamy. 

Tak, czytałem o tym. Tylko nie wiem, czy to nie dotyczy tylko PC, a ja na konsoli jeżdżę - tu chyba automatycznie robi :) Ale zobaczę, jak się zachowa.

Z początku przerażony byłem jazdą na kierownicy w FH4, ale wiedziałem, że muszę dać temu czas. Dłuuuugo szukałem optymalnych dla siebie ustawień kierownicy. Jest lepiej, przyjemnie się również lata bokiem - choć strasznie dużo zależy jednak od samych ustawień auta. Niektórych się nigdy nie nauczę opanowywać, niektóre pięknie klei. Przełajowe czy crossowe, itp, jednak i tak robię na padzie - szkoda mi tych uderzeń w kierownicę :P

Jak uda mi się rozwiązać problem - napiszę tu dla innych. Choć wątpię...

Dziękuję, Panowie, za wiadomości i poświęcony czas. Pozdrawiam. 

4 godziny temu, Gzbq napisał:

Tak, czytałem o tym. Tylko nie wiem, czy to nie dotyczy tylko PC, a ja na konsoli jeżdżę - tu chyba automatycznie robi :) Ale zobaczę, jak się zachowa.

Jeśli masz na myśli aktualizacje to konsola tego nie robi. Zaktualizować sterowniki da się tylko przez LGS na PC.

Rzeczywiście kierownica nie miała aktualizacji krytycznej. Obecnie jest 96.3.49. 

Przeinstalowałem grę. Save jedynie został. 

Podpiąłem kierownicę od znajomego - również Logitech G920. Pedały, shifter i zasilacz został od mojej.

Nic nie pomogło, cały czas to samo. Więc ewidentnie musi to być coś ze sczytywaniem parametrów kierownicy przez grę... Nie mogę jej zwrócić - z tego, co czytałem na stronie Microsoftu. Napisałem jeszcze na support.forzamotorsport.net. Choć do wątku na forum nikt się nie odniósł. Być może przez ten 'ticket' uzyskam odpowiedź.

Aż się wierzyć nie chce, że nie ma jakiegoś rozwiązania, skoro były też inne osoby, które natrafiły na ten problem. Zostanę z grą, w którą nie pogram, bo na padzie to nawet nie ma sensu. Jedynym motywem zakupu były kolejne trasy do jeżdżenia na kierownicy.. 

Dzięki za odpowiedzi. Póki co, nic się nie udało w tej sprawie zrobić.