Race 4: Hockenheim (01.04)
0

3 posts in this topic

Kwalifikacje całkiem dobre, w wyścigach nie było już tak kolorowo. W pierwszym jedenaste miejsce, podobnie jak w drugim, z tą różnicą, że były szanse nawet na podium. Niestety gdy byłem na czwartym miejscy, a przed sobą miałem teoretycznie słabszych kierowców, kolizja z @crosq sprawiła, że spadłem na dziesiąte w miejsce gdzie walczyli kierowcy z top 5 generalki. Trochę żal szansy, ale takie są wyścigi, teraz przerwa i czas aby popracować nad przygotowaniem do kolejnej rundy.

Kwalifiakcje slabo wypadaly tzn. nie tak zle patrzac na czasy innych :) na pewno top5 mogloby szybciej pojechac i ja tez, jednak moze udaloby sie ugrac 1 moze 2 pozycje.

1wszy wyscig walka z Kuba na prostej ktora odpuscilem by nie miec zadnej przygody, nastepnie walka pomiedzy mna Imperatorem i Jackiem. Z Imperatorem wyprzedzilismy sie pare razy oraz rowniez jechalismy bok w bok - bylo to satysfakcjonujace :) Nastepnie dobral sie do mnie Jacek, bardzo dlugo sie bronilem szczegolnie na dohamowaniu na nawrocie blokujac mu szanse wyprzedzenia. Bodajze 3 okrazenia przed koncem Jacek mnie wyprzedzil, pojechalem szeroko na jednym z zakretow i odpuscilem gaz, inaczej zyskalbym przewage nad nim co byloby nie fair. Jacek wykorzystal okazje i pojechal zostawiajac mnie w tyle :P Nastepnie na zderzaku siedzial mi Arpegiator, pamietajac ostatni wyscig staralem sie nie popelnic zadnego bledu, byl jedne, 1wszy zakret a ja zaczalem bawic sie w driftowanie :D Zblokowanie kol na dohamowaniu postawilo mnie bokiem, duzo stracilem a Arpe zyskal i bylo goraco. Ostatecznie P7. Jak na malo trenowania plus problem z reka zacny wynik :)

2gi wyscig, co tu duzo pisac :D 4x na koncu stawki wyladowalem przedostatnie lub ostatnie miejsce. Ostatecznie nie pamietam na ktorym ukonczylem ten wyscig, wole go zapomniec :P  Na mugello musze uzyskac lepszy wynik :)

Chyba tez wszyscy sie zgodza ze dosc ciezko bylo wyprzedzac na tym torze, bylem zdziwiony tym faktem. Wyglada na to ze na mugello bedzie podobnie wiec warto wywalczyc dobra pozycje na kwalifikacjach.

Kwalifikacje tak jak zawsze, około 15 miejsca, nie ma czasu na więcej treningu i lepsze czasy, ani presji na lepsze wyniki :)

Start wyścigu 1 czysty, później trochę walki i prób wyprzedzania damian902stal, ale na tym torze ciężko kogoś wyprzedzić gdy jedzie się na mniej więcej tym samym poziomie. Po jakimś czasie dojechał do mnie Rafael79pl i miałem całkiem sporo walki przy obronie pozycji. Jeden błąd i przestrzelone dohamowanie do nawrotu poskutkowało utratą pozycji, której nie udało się odzyskać mimo zaciętej walki do samej mety.

Start wyścigu 2 również czysty, przy odwróconej kolejności zawsze można coś ugrać jeśli kończy się poza top 10 w wyścigu 1. Start z piątego pola, przed drugim zakrętem udało się zyskać jedną pozycję, a następnie w nawrocie kolejne dwie pozycje i byłem już drugi tracąc 20m do pierwszego SniperWariors0. Na drugim okrążeniu udało się go wyprzedzić przed nawrotem i wskoczyć na pozycję lidera (to już mała tradycja, że w drugim wyścigu ktoś z teamu eWRC-results.com jest przez jakiś czas liderem :D). Do połowy wyścigu prowadziłem samotnie próbując jak najdalej uciec uwikłanym w walkę kierowcom, ale top5 dzielnie się przedzierało do przodu i najpierw VMR Kuba, a następnie okrążenie (chyba) później Damoto mnie wyprzedzili. Była szansa na utrzymanie podium, ale zanim zacząłem obronę przed Osą, który mnie doganiał, ale było to spokojnie 100-200m to sam ją zakończyłem przez chwilę dekoncentracji i mały błąd. PIOCH w sekcji stadionowej i Osa ominął mnie bez walki gdy wygrzebywałem się z piaskownicy. Po tym incydencie już spokojny dojazd do mety bez szarżowania tempa, chociaż FTP Goliath też był całkiem niedaleko.

Całkiem niezłe wyścigi, sporo walki i trudne wyprzedzanie, czas na trudniejsze i bardziej wymagające Mugello.