System kar
0

1 post in this topic

Opis systemu kar:

Przyznawanie kar będzie podzielone na dwa etapy, pierwszy to przyznanie punktów karnych za incydenty, analogicznie jak robimy to do tej pory, z tą różnicą, że punkty karne dopiero po przekroczeniu pewnego pułapu będą skutkowały odsunięciem od następnego wyścigu. Punkty karne nie są odejmowane od punktów zdobytych w wyścigach! Pułap będzie wynosił 100 pkt. Po przekroczeniu pułapu i absencji karnej na kolejnym wyścigu, dany kierowca będzie zbierał punkty od początku. Podczas absencji karnej kierowca nie może uczestniczyć w wyścigu, ale może na ten wyścig udostępnić samochód kierowcy testowemu. Musi go odpowiednio wcześniej zgłosić. Najlepiej jak suma jego punktów karnych przekroczy 70. W innym przypadku kierowca testowy (TD) może nie zostać dopuszczony do wyścigu. Kierowcą testowym nie może zostać osoba która bierze udział w tych samych zawodach. Kierowca testowy ma za zadanie głównie zbieranie punktów konstruktorskich, ale jego uzyskane punkty indywidualne będą uwzględnione w klasyfikacji generalnej. Będzie miał w niej dopisek (TD).

Wyścig w którym kierowca musi pauzować nie będzie uznawany jako najgorszy wynik podczas ustalania finalnej klasyfikacji.

Drugi etap to przesunięcie o pozycje startowe do tyłu na kolejnych wyścigach. Będą ustalane odnośnie wagi przewinienia.

- celowe blokowanie w przypadku dublowania - max 5 pozycji
- kolizja przy powrocie na tor - max 12 pozycji
- kolizja na pierwszym zakręcie - max 15 pozycji
- inne kolizje - max 10 pozycji
- wyprzedzanie poza torem - max 4 pozycje
- wszystkie inne incydenty będą karane według uznania sędziów

Wartości podają tylko graniczne przesunięcia. Sędziowie będą sami wyznaczać o ile miejsc zostanie przesunięty zawodnik według wagi przewinienia. Wartości się sumują! Jeśli suma pozycji do tyłu jest większa niż ilość zawodników zapisanych do lobby to nadwyżka przenoszona jest na kolejny wyścig. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.