Race 1: Brands Hatch (04.03)
0

7 posts in this topic

Wyścig w lobby 1:

Miejsca odpowiednio 7 i 12. Pierwszy wyścig super, mega płynnie i nawet sporo walki z @osa5469, starałem się umiejętnie blokować i nie ułatwiać ci wyprzedzania no ale się nie udało. Za to ty zrobiłeś prezent i tak się z @Hejkumkejkum porozpychaliście, że zyskałem dwie pozycje ;)

Drugi wyścig i mega zamieszanie na pierwszym okrążeniu. Spadłem na przedostatnie miejsce i cały wyścig starałem się odrabiać co nie było łatwe. Na 13 okrążeniu ja i @Rafael79plzostaliśmy rozłączni z lobby. Na szczęście 80% wyścigu przejechaliśmy więc zachowamy swoje pozycje.

Ogólnie sporo walki, chłopaki nie odpuszczacie w wielu momentach w których jednak można jechać bardziej uważnie. No ale przez to też było ciekawie.

Problem z wydłużającym się czasem oczekiwania na start oraz to, że nikt siebie nie słyszał sprawił, że zrezygnowaliśmy z okrążenia formującego. Jak potem zauważyliśmy nie do wszystkich dotarła ta informacja. Dlatego postanowiliśmy, że zwiększymy do trzech ilość wyścigów, które nie będą brane do klasyfikacji (trzy najgorsze wyniki kierowcy). Ten zabieg sprawi, że teraz nikt nie będzie zbytnio stratny.

Niebawem pomyślimy też jak poprawić komunikację podczas wyścigu.

Red Bulle do pierwszego wyścigu w PRO startowały z pozycji 2. i 3. Arpeggiator poszedł w pogoń za Damoto a ja trzymałem Kubę i Goliatha najdłużej jak mogłem, niestety widok Arpe w piachu całkowicie wybił mnie z rytmu. Drugi wyścig - udało się ominąć zadymę na pierwszym zakręcie i z 16 pozycji awans na 5. Niestety trwało to tylko pół okrążenia ze względu na niespodziewane hamowanie kogoś przede mną co doprowadziło do mojej wycieczki w żwirownię. Dalej już tylko odrabianie z 16 finalnie skończyłem na 8. Liga zapowiada się na mega ciekawą. Mamy kilku bardzo mocnych AM, z którymi przyszło mi się sporo namęczyć ;)

Tak jak Grubson napisał, dobre kwalifikacje, startowałem z 2 pola zrobiłem małą przewagę i starałem się utrzymać jak najbliżej Damoto (kosmita) i niestety chyba na 4 czy 5 okrążeniu Xbox całkowicie się zawiesił i nie ukończyłem wyścigu co skutkowało startem z ostatniego pola w 2 wyścigu.  Z  ostatniego 20 miejsca  skończyłem na 6 ale nie obyło się bez atrakcji. Jak coś zawiniłem to z góry sorry. Dzięki za wyścig

10 godzin temu, Danteze napisał:

Niebawem pomyślimy też jak poprawić komunikację podczas wyścigu. 

Ustalmy już przed wyścigiem. Bo wczoraj to kiepsko wyszło. Jadę sobie pierwsze kółko na luzie a ludzie się pchają, wyrywają do przodu.... o co tu chodzi ? i tak pojechaliśmy 16 kółek....

Jak ktoś trenował przed wyścigiem to szkoda tego czasu na treningi. Jednym nieporozumieniem można zaprzepaścić cały wyścig. Szkoda

Ale cieszę się, że wróciłem po 1,5 roku macierzyńskiego :-)

• Like 1

Co do problemu ze startem to wynikl on z powodu braku czatu glosowego, ktory przestal dzialac. Probowalismy dac znac kazdemu o zmianie metody startu na grupie jednak do kilku osob nie dotarlo z tej racji zamiast 2 wyscigow nie branych pod uwage (najgorszy wynik) bedzie 3 wyscigi. Start na kolejnych wyscigach bedzie z miejsca na wypadek problemow technicznych jednak zalecana jest szczegolna ostroznosc.

Teraz przejde do przebiegu kwalifikacji oraz wyscigow.

Kwalifikacje - Tylko 4 okrazenia, maly strest, tor opanowany jednak najszybsze czyste okrazenie zrobilem na 2gim kolko dalo mi to 7 miejsce a cel byl znacznie wyzszy. Pojechalem 0.8s wolniej od rekordu zyciowego, bylem blisko by go powtorzyc i daloby mi to 3-4 miejsce jednak dwukrotnie wyjechalem poza biala linie.

Wyscig 1 - Start wyszedl mi solidnie, utrzymalem pozycje, wyscig przebiegal bez wiekszych problemow, za plecami mialem kilku duzo szybszych ode mnie takich jak : Kuba Goliath Grubson czy tez Osa. Dzielnie sie bronilem i nie raz tracac pozycje ja oddzyskiwalem jednak presja ktora wywierali na mnie dala znac. Wyscig skonczylem na 6 pozycji.

Wyscig 2 - Tutaj sie dzialo, odwrocona kolejnosc startowa wzgledem wyniki z 1wszego wyscigu. Start mialem znakomity z 14 miejsca awans do 5-6, jednak na 2gim zakrecie Marcineko zaczal sie krecic i aby uniknac kolizji wyhamowalem prawie do zera spadajac na koniec stawki. Smialo atakowalem i to sie oplacilo, po 2 okrazeniach znow bylem na czele stawki. Bardzo chcialbym pogratulowac swietnej jazdy ARTURO V10, super sie broniles przed moimi atakami oraz Imperatora :) 

W obydwoch wyscigach mialem tylko kilka malych bledow ktore spowodowaly utrate pozycji. W nastepnych wyscigach postaram sie lepiej pojechac :)

Nastepny wyscig na Le-Mans ktory jest wymagajacym torem a jeden z wyscigow odbedzie sie w nocy :) Cel na ten wysicg to Lobby 1 i top 10, oby sie udalo :) 

Jak juz wiekszosc z was widziala zajalem sie Highlightami  z wyscigow, nie wiem czy bede robil z kazdego lobby i kazdego wyscigu osobno, zobacze po tym wyscig. Byc moze zrobie 1 filmik z wszystkich wyscigow albo 1 wyscig na lobby zawierajacy 2 wyscigi. Jak wrzuce filmiki na yt to na forum pojawi sie temat zawierajcy je wszystkie.

• Like 1