Fizyka gry
1 1

9 posts in this topic

Witam, po przywitaniu się na forum, przyszedł czas, aby zadać pytanie, które mnie nurtuje. Od razu zaznaczę, że F7 jeżdżę zaledwie od listopada, a wcześniejszą forzą jaką miałem była 4ka, także chwile urlopu z grą miałem. Pytanie jakie chciałem zadać to to czy np doświadczony gracz będzie mógł wykręcić równie dobry czas na torze przy włączonych asystach np tylko ABS wł i kontrola przyczepności ON, reszta off, czy owy gracz bezapelacyjnie wykręci lepszy czas bez asyst. Pytanie to mnie nurtuje, ponieważ włączone asysty nie zawsze mam wrażenie pomagają. Dlatego mam nadzieję, że mi pomożecie. Czyli jeszcze raz, doświadczony gracz czy jest w stanie zrobić taki sam czas mając włączone niektore asysty, czy bez asysty będzie szybszy. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

ABS - nie robi w zasadzie większej różnicy, ale lepiej nauczyć się jeździć bez niego
TCS - czasami jest wręcz konieczny, ale to sporadyczne przypadki
STM - to spowalniacz
Sterowanie zwykłe jest wolniejsze od symulacji zwłaszcza gdybyś chciał zaatakować TOP 1 rankingu. Na symulacji można wykonywać ciaśniejsze skręty
Skrzynia biegów manualna ze sprzęgłem w większości samochodów jest o wiele szybsza od manualnej bez sprzęgła. Od klasy E do A w każdym samochodzie, wyżej już jest różnie. Np. bolid F1 sam w sobie ma tak szybką skrzynię, że używaniem sprzęgła jej nie przyśpieszysz
Ustawienie sterowania i/lub hamowania na opcję "z asystą" to stara ogromnych ilości czasowych.
To tak w dużym skrócie ;)

Drodzy koledzy, laik znowu ma pytanie :) Generalnie zaczynam zabawę z fm7 już bardziej tak "na poważnie" i uczę się jazdy z wyłączonym ABS, bo zauważyłem iż tylko tak poprawię swoje wyniki. No, ale mam problem z tym ABS'em ponieważ jest niesamowicie czuły. I tu pojawia się pytanie czy są jakieś neutralne ustawienia tych abeesów? W grze widzę, że jakieś są, ale póki co nie widzę zbytnio różnic bawiąc się nimi, chociaż przyznam, że jeszcze nie kombinowałem z tym zbyt długo.  Dodam jeszcze, że lubię oglądać na YT np takiego Super Gt albo JSR Devon i to dzięki ich materiałom w ogóle zrozumiałem, że jeżeli chcę grać w ligach to muszę opanować ten cholerny ABS. Przykładowo taki Devon gra z włączoną linią sugerowaną - tylko hamowanie, czyli tak jak ja. I do tej pory jak grałem z włączonym abs to ten sam zakręt Devon pokonuje na hamulcu dopiero w połowie czerwonej linii, ja natomiast, próbując wejść w ten sam zakręt i zahamować w tym samym momencie, wypadałem z trasy i absolutnie nie dało się tego wyratować. Dajcie znać jak to jest, bo nie wiem czy muszę się uczyć z tak czułymi ustawieniami hamulców czy coś da się z tym zrobić tak, abym mógł to łatwiej ogarnąć. Pozdrawiam !

Jeśli dobrze zrozumiałem, to masz ustawioną duża martwa strefę na hamulcu i dlatego ciężko go wyczuć. Musisz pobawić się ustawieniami, jeśli dobrze pamiętam, to do każdego parametru jest objaśnienie.

ust.png

To są moje ustawienia pada, może trochę pomogą.

Edited by LukaszRei

41 minut temu, McMichael napisał:

I do tej pory jak grałem z włączonym abs to ten sam zakręt Devon pokonuje na hamulcu dopiero w połowie czerwonej linii, ja natomiast, próbując wejść w ten sam zakręt i zahamować w tym samym momencie, wypadałem z trasy i absolutnie nie dało się tego wyratować. Dajcie znać jak to jest, bo nie wiem czy muszę się uczyć z tak czułymi ustawieniami hamulców czy coś da się z tym zrobić tak, abym mógł to łatwiej ogarnąć. Pozdrawiam !

To doświadczenie + nabyte umiejętności. Zawsze na początku się wydaje, że inni używają jakichś sztuczek, ale zapewniam Cię, że to umiejętności. Z nabitymi kilometrami przyjdą umiejętności :)