Forza a kierownica Logitech G920 - pytanie do Użytkowników
1 1

4 odpowiedzi w tym temacie

Witajcie! To moja pierwsza wizyta na tym forum, ale zakładam że nie ostatnia.

Po dłuższym okresie grania na padzie w FM7 jak i wcześniejsze edycje, podjąłem decyzję o zakupie kierownicy. Padło na Logitecha G920 (dywagacje na temat tego czemu nie Thrustmaster odłóżmy na bok, skupmy się na faktach :) ).

Pierwsze zetknięcie z kierownicą było dość ciężkie, natomiast to co czytałem o pedale hamulca okazało się po części prawdą - jest twardy.

Zacząłem więc szukać na forach m.in. zalecanych ustawień, jednak informacje na jakie trafiałem były niejednoznaczne. W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy są jakieś ustawienia które faktycznie polecacie dla tej kierownicy? Czy jest to kwestia indywidualnych preferencji, metodą prób i błędów?

2. Gdzieś wyczytałem, że po każdym podpięciu kierownicy do konsoli dobrze jest powciskać po kilka razy każdy pedał, ponieważ kierownica się "rekalibruje" (albo coś w ten deseń). Trochę brzmi jak żart, ale może jednak?

3. Również spotkałem się z informacją, że dobrze jest najpierw skalibrować kierownicę za pośrednictwem aplikacji Logitech Gaming Software via PC, czy to prawda? Ale jak to się ma do tego, że mam zamiar później korzystać z niej na XOne?

4. Czy macie jakieś inne rady, sprawdzone modyfikacje dla początkującego użytkownika tej kierownicy?

Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi!

Edytowane przez dkajzer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Nie posiadam owej kierownicy ale troche pomoge. Jezdze w FM7 na Thrustmaster TX.

1. Co do ustawien to proponuje potestowac konfiguracji z youtuba czy innych serwisow. A jak ktorys bedzie prawie dobry to poswiec kilka dni na jazde jednym autem na jednym torze i baw sie suwakami :) Nawet 2 pkt w jedna lub druga strone potrafia sporo zmienic szczegolnie po ostatniej aktualizacji FFB.

2. Spotykam sie z tym tylko w FM7 w F1 czy PC2 nie ma potrzeby wciskania pedalow. W sumie jedyny pedal ktory wumaga "kalibracji" to hamulec. Jesli zaraz po podlaczeniu wejde do gry to mimo iz hamulec wciskam na 75% to w grze jest moze max 30%. Wystarczy dopiac raz na maksa pedal hamulca i juz jest ok.

3. Thrustmaster zaleca aktualizacje kierownicy na "komputrze" czy to cos daje to nie wiem. Ja tak zrobilem i od czasu do czasu aktualizuje :). A gram tylko na xboxie.

4. Z ta kierownica stycznosci nie mialem. Jedynie moge podpowiedziec co i jak ogolnie z kierownica. Ta gra jest zrobiona pod pada dlatego lubi gdy sie "szarpie" kierownica czyli dosc agresywnie. Czasami tez gdy sie dolacza do grupy na xboxie fm7 potrafi zmienic uklad przyciskow na kierownicy tak ze lopatkami spogladasz do tylu. Wystarczy wejsc do ustawien i na nowo wybrac odpowiedni uklad. Z ffb bym tez uwazal. Na pewno na wysokim zrobisz lepszy czas jednak nie ujedziesz np. 2 godzinnego wyscigu wiec proponuje rozwaznie dobrac ustawienie. Pamietaj tez ze duzo zalezy od pozycji ktora dobierzesz zasiadajac do kierownicy.  

Zycze cierpliwosci i wytrwalosci. Ta gra jest ciezka na kierownicy ale daje frajde :) Ciezko pewnie bedzie finiszowac na podium choc to tez zalezy od pozostalych graczy ale jest to mozliwe. I w sumie duzo zalezy tez od toru na ktorym sie scigasz na niektorych mozesz miec przewage nad padem. Proponuje tez dolaczyc do naszej ligi ktora startuje w styczniu. Na forum znajdziesz wiecej informacji o niej. 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj! Dziekuje za odpowiedz. Dopiero dzisiaj sie zorientowalem ze odpisales, nie dostalem zadnego powiadomienia, mimo ze zaznaczalem ta opcje.

Twoje rady sa bardzo cenne, na pewno wezme je pod uwage :) Mam tylko watpliwosci a propos pytania nr 2. W ktorym momencie powinienem dopiac na maksa pedal hamulca? Od razu po uruchomieniu konsoli? Czy moze bedac juz w grze?

Wytrwalosc i cierpliwosc na pewno sie przyda (choc u mnie z tym nielatwo :P ). Co do ligi - chyba musze najpierw troche pojezdzic, bo jestem totalnym nowicjuszem na kierownicy. Ale poszperam - dzieki! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez nie dostalem powiadomienia. Zapomnialem wlaczyc opcje.

Pedal hamulca wcisnij po uruchomieniu 1wszego wyscigu az zobaczysz ze przy predkosciomierzu caly pasek hamulca sie zapelnil. Czynnosc ta musisz powtarzac po kazdym ponownym podlaczeniu kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi