Race 4: VIR North - Discussion after The race
1 1

35 odpowiedzi w tym temacie

22 minuty temu, Imperator360 napisał:

No zostało dwóch co robią na torach co chcą, a ci co nie chcieli jeździć jako "profesjonalni" esportowi kierowcy zachowują się aż miło z takimi ludźmi jeździć. jechałem wczoraj z konca i w srodkowej, ciasnej sekcji zaskoczony bylem jak ostatnie miejsca czysto jechały. nie pamiętam nickow, ale tam od 20 do 16 miejsa chyba.

Spodziewałem się Twojej odpowiedzi Imperator :p Czasami mam wrażenie, że czekasz aż coś napisze, by mnie tylko zhejtować. Nie wiem skąd taka 'nienawiść' w moim kierunku. Ale no cóż, życie :) (bez urazy)

Wszyscy dobrze wiedzą, że jeżdżę czysto i nie robię co zechce na torze. Zawsze każdemu pomogę, jeżeli ktoś mnie o pomoc prosi. 

A z wycieczką na Silverstone to przesadziłem i przyznaje się do tego. Każdy może popełnić kiedyś jakiś błąd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3.10.2018 o 23:14, PMC Sony napisał:

Wybacz, musiałem to miejsce sobie zrobić. 

No to chyba kogoś tu bardzo poniosło. Rozumiem, że zrobiłeś to z premedytacją i za bardzo nie interesowało cię to jaki może być tego skutek. Zachowałeś się jak typowy gimbus, który gra na publicznych serwerach tylko po to żeby denerwować innych. Za takie zachowanie według mnie powinieneś dostać DSQ do końca ligi. A gdyby to na mnie trafiło to wybacz, ale nie skończyłbyś na spokojnie żadnego wyścigu. I tyle. Składam wniosek o głosowanie w temacie dyskwalifikacji mistrza PMC Sony

• Polubienie 1
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Incydenty oceniamy już od 2-3 dni. Nie bierzemy pod uwagę dyskwalifikacji. Rozumiem frustrację ale też spójrzmy trzeźwo na wszystko. Sony zostanie ukarany za wszystkie przewinienia, dodatkowo znalazł się pod lupą, więc może być pewny, że każde przewinienie w kolejnych wyścigach będzie brane na tapetę. Dodatkowo temat ewentualnej dyskwalifikacji możemy omawiać przy kolejnych karygodnych zachowaniach na torze. Tym bardziej jeśli będą dokonywane z premedytacją.

Karać surowo będziemy ale widmo dyskwalifikacji na chwilę obecną odsuwamy na bok.

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 3.10.2018 o 23:30, grubson napisał:

PMC Adi za pierwszym zakrętem przy pierwszym dublowaniu zjechałem Ci do lewej żebyś następny lewy mógł wziąć odpowiednim torem jazdy. Wbiles mi się w tył, czego nie do końca rozumiem, zamiast odbić w prawo. Drugi raz spotkaliśmy się na prostej i tutaj oddałem gaz żebyście mogli spokojnie przejechać. W kwestii Twojej teorii, obowiązek to ma dublujący wykonać ten manewr bezpiecznie s dublowany ma nie utrudniać i w razie potrzeby zjechać z wyścigowego toru. Tak tez robiłem, reszta wyjaśnienia w kwestii do Sonego.

Filmik pokazuje, jak bardzo chciałeś mnie przepuścić, zjeżdżając przed moją maskę. Jakbym nie zahamował w ostatnim momencie, to bym siebie i Ciebie wyeliminował. A o kontakcie, którego w ogóle nie było, nawet nie wspomnę. Następnym razem trzymaj się prawdy, a nie oskarżaj kogoś o coś, czego w ogóle nie zrobił. Moim zdaniem to Ty przesadziłeś.

Niech mi teraz jeszcze raz ktoś powie, że jeżdżę jak święta krowa i że nie uważam na innych.

Proszę zobaczyć to nagranie:

https://xboxdvr.com/gamer/pmc-adi/video/61584756

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, PMC Adi napisał:

Filmik pokazuje, jak bardzo chciałeś mnie przepuścić, zjeżdżając przed moją maskę. Jakbym nie zahamował w ostatnim momencie, to bym siebie i Ciebie wyeliminował. A o kontakcie, którego w ogóle nie było, nawet nie wspomnę. Następnym razem trzymaj się prawdy, a nie oskarżaj kogoś o coś, czego w ogóle nie zrobił. Moim zdaniem to Ty przesadziłeś.

Niech mi teraz jeszcze raz ktoś powie, że jeżdżę jak święta krowa i że nie uważam na innych.

Proszę zobaczyć to nagranie:

https://xboxdvr.com/gamer/pmc-adi/video/61584756

PL:
Dolacze znow do dyskusji. Nie jestem pewny Adi czy dolaczyles filmik ktory chciales dolaczyc. Faktycznie na filmiku widac ze byles przytomny i jechales bezpiecznie - brawo. Jednak widac ewidentnie ze Grubson jedzie szeroko i zostawia Ci wewnetrzna linie jazdy jednak w momencie w ktorym Ty musisz hamowac wedlug mnie Grubson wpada w poslizg - pewnie troche gazu dodal bo zauwazyl ze nie zmiesci sie w zakrecie. Czysty zbieg okolicznosci. Zaraz po tym jak opanowal poslizg widac ewidentnie ze Ci zjezdza z toru jazdy. Brawo za dobra reakcje i ukazanie ze nie fartem jestes na samym przodzie podczas wyscigu. Co do innych incydentow obie strony maja racje jednak nikt nie ma prawa wymierzania kary podczas wyscigu. Jedno jest pewne osoba ze strata jednego okrazenia powinna przepuscic jak najszybciej szybszego kierowce ale w bezpieczny sposob a osoba wyprzedzajaca nie powinna sie mscic i wykonywac innych glupich rzeczy - przyklad Hamiltona w  Grand Prix Singapuru gdzie stracil przewage 6 sekund na dublowaniu. Jechal spokojnie i czekal a pozniej Ci co powinni otrzymali nalezne kary.
Wiem ze to gra. Wiem ze to zabawa. Jednak scigamy sie stosujac pewne reguly wzorujac sie na swiecie rzeczywistym i niech tak pozostanie.

Eng.
I'll join discussion once again. I'm not sure if you had attached a correct dvr. On dvr it's easy to notice that you was conscious and you drove very safety - well done. But it's clear that Grubson left you plenty space on inside line. When you had to break, it's look like Grubson lost his rear - probably he accelerated trying to avoid getting out of track. It was coincidence. Right after the managed to get out of the slip he got away out of your racing line. Bravo for your reaction and shows us that it's not just luck that you are on the front of race. I want to add something about the other incidents, both sides of conflict in some way are right. One thing is sure that backmarker need to let overtake himself in safety way and also asap. The person who's overtaking backmarkers, should not to make stupid things or took revange on someone. There's a perfect exmaple of Hamilton at Singapore Grand Prix where he lost 6 seconds lead trying to pass backmarkers. He did nothing to anyone. They recivied a penalties for ignoring blue flags.
I know its just a game. I know its just for fun, but we race, adhering on the rules in real life and it's should stay like that.

Edytowane przez Adam Piecuch
Literowki/spelling

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kontaktu nie było to cofam stwierdzenie. W moim odczuciu kontakt był i opisałem to na gorąco po wyścigu. Co do samej sytuacji to na sekundę przed odbiciem w prawo patrzyłem do tyłu żeby ocenić gdzie jesteście. Jak wróciłem z widokiem do przodu okazało się ze lecę w trawę i momentalnie odbiłem. Tylko tyle i aż tyle. W moim postępowaniu na torze nie było żadnej złośliwości. Naskakiwanie na mnie ze stwierdzeniem, że nie zostawiam miejsca zostawiam bez komentarza.

Edytowane przez grubson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, grubson napisał:

Jeżeli kontaktu nie było to cofam stwierdzenie. W moim odczuciu kontakt był i opisałem to na gorąco po wyścigu. Co do samej sytuacji to na sekundę przed odbiciem w prawo patrzyłem do tyłu żeby ocenić gdzie jesteście. Jak wróciłem z widokiem do przodu okazało się ze lecę w trawę i momentalnie odbiłem. Tylko tyle i aż tyle. W moim postępowaniu na torze nie było żadnej złośliwości. Naskakiwanie na mnie ze stwierdzeniem, że nie zostawiam miejsca zostawiam bez komentarza.

No i po sprawie. Następnym razem sprawdź proszę powtórkę, zanim zaczniesz kogoś obwiniać. Poza tym może się to zdarzyć, że ktoś się zapatrzy do tyłu. 

Sam incydent mnie nie wkurzył, bardziej Twoje wypowiedzi w moim kierunku. Dlatego też zareagowałem jak zareagowałem, bo nie znoszę 'fałszywych zeznań'. 

Dla mnie sprawa została wyjaśniona i nie ma potrzeby, by dalej się 'spinać'. 

Do następnego! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opis nowego systemu kar:

Przyznawanie kar będzie podzielone na dwa etapy, pierwszy to przyznanie punktów karnych za incydenty, analogicznie jak robimy to do tej pory, z tą różnicą, że punkty karne dopiero po przekroczeniu pewnego pułapu będą skutkowały odsunięciem od następnego wyścigu. Punkty karne nie są odejmowane od punktów zdobytych w wyścigach! Pułap może wynosić 100 pkt. Po przekroczeniu pułapu i absencji karnej na kolejnym wyścigu, dany kierowca będzie zbierał punkty od początku. Podczas absencji karnej kierowca nie może uczestniczyć w wyścigu, ale może na ten wyścig udostępnić samochód kierowcy testowemu. Musi go odpowiednio wcześniej zgłosić. Najlepiej jak suma jego punktów karnych przekroczy 60. W innym przypadku kierowca testowy (TD) może nie zostać dopuszczony do wyścigu. Kierowcą testowym nie może zostać osoba która bierze udział w tych samych zawodach. Kierowca testowy ma za zadanie głównie zbieranie punktów konstruktorskich, ale jego uzyskane punkty indywidualne będą uwzględnione w klasyfikacji generalnej. Będzie miał w niej dopisek (TD).

Drugi etap to przesunięcie o pozycje startowe do tyłu na kolejnych wyścigach. Będą ustalane odnośnie wagi przewinienia.

- celowe blokowanie w przypadku dublowania - max 5 pozycji
- kolizja przy powrocie na tor - max 12 pozycji
- kolizja na pierwszym zakręcie - max 15 pozycji
- inne kolizje - max 10 pozycji
- wyprzedzanie poza torem - max 4 pozycje
- wszystkie inne incydenty będą karane według uznania sędziów

Wartości podają tylko graniczne przesunięcia. Sędziowie będą sami wyznaczać o ile miejsc zostanie przesunięty zawodnik według wagi przewinienia. Wartości się sumują! W nadzwyczajnych sytuacjach jest możliwość cofnięcia zawodnika do drugiego lobby. Jeśli suma pozycji do tyłu jest większa niż ilość zawodników zapisanych do lobby to nadwyżka przenoszona jest na kolejny wyścig.

Kary za Lagunę i Sonomę oceniamy tylko punktami karnymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi