Hockenheim Short - dyskusja na temat wyścigu
0

4 posts in this topic

Pozwolę sobie na rozpoczęcie tematu i jednocześnie apel o jakieś szanowanie się w wyścigach, tym bardziej w tej serii, gdzieś przez charakterystykę torów jest bardzo ciasno w zakrętach i kontaktów nie brakuje. Z jednej strony właśnie z tego powodu podoba mi się ta seria, bo walka toczy się na całej długości toru, ale z drugiej jeździmy tylko dla funu, a mam wrażenie, że niektórzy wrzucają klapy na oczy i wio - byle jak najwyżej się przebić po punkty. Nie chcę tu nikogo atakować ani wymuszać jakichś kar, chcę tylko pokazać parę przykładów, żebyście sami na spokojnie stwierdzili czy to jest jazda fair.

Wszystkie klipy pochodzą z drugiego wyścigu, w pierwszym byłem z przodu i nie miałem okazji zobaczyć walki w środku stawki, ale w drugim było wrażeń aż nadto.

1. Okrążenie nr 2: ogromny młyn w zakręcie nr 2, zwalniam, że w miarę bezpiecznie ominąć auta które wypadły z toru jazdy i dostaję dwa hity od Damoto, który wjeżdża we mnie jak czołg, przez co wypadam na trawę, wypycham jeszcze dalej Imperatora i tracę czas i kilka pozycji (https://clips.twitch.tv/ViscousDiligentBeanMVGame)

2. Okrążenie nr 6: przed dohamowaniem do pierwszego zakrętu zwalniam, widząc walkę przed sobą, przez co Kuba obierając szerszy tor jazdy ma większą prędkość wyjazdową i wyprzedza mnie, ale wyprzedzanie ma miejsce poza torem, pozycję musiałem odzyskać sam bombą w kolejnym zakręcie. Dalej jeszcze w tym samym klipie zajmuję wewnętrzny tor jazdy do lewego łuku, mając swój przedni zderzak na wysokości tylnego zderzaka Imperatora, a ten zajeżdza mi drogę, przez co obijam jadącego za mną Kubę, na szczęscie bez większych konsekwencji (https://clips.twitch.tv/ProductiveFinePastaTBCheesePull)

3. Okrążenie nr 24: Waqa wypada dwoma kołami na piach, co znacznie go spowalnia, widząc, co się święci od razu odbijam do prawej krawędzi toru, ale Waqa zajeżdza mi drogę i już nie miałem gdzie uciekać. Tu akurat nie ucierpiałem ja, ale sam Waqa, bo odbiło go na trawę i poleciał prosto przez nawrót (https://clips.twitch.tv/SpunkyColorfulElephantDoritosChip)

4. Okrążenie nr 19: mając większą przedkość dojazdową do zakrętu nr 2, robię skuteczną divebombę, ale Tiger nie odpuszcza i konsekwetnie skubie mnie w lewy tył, przez co nie mogę w ogóle wykonać skrętu. Bez większych konsekwencji poza straconym czasem (https://clips.twitch.tv/HeadstrongTsundereWormKappaPride)

Jak już wspomniałem, to nie są oficjalne zgłoszenia, do nikogo nie żywię urazy,  część pewnie można by uznać za incydenty wyścigowe, ale podkreślam raz jeszcze - to ma być apel o większy szacunek na torze. Podobnych sytuacji na pewno było sporo więcej, wrzucam tylko to, co mnie spotkało, a dało się tego uniknąć. Wiele osób było napalonych na tę serię, ale jak widać, głównie przez podobne harce frekwencja spadła już o połowę w stosunku do pierwszego wyścigu (gdzie przecież chętnych było ponad 24 osób).

To tyle ode mnie, pozdro i do następnego.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do sytuacji ze mną, to nie miałem na celu minąć Cię poza torem. Tam chyba przejazd po tym garbie trochę Cię przytrzymał i żebyśmy na siebie nie wpadli już w środku zakrętu prostuję na chwilę koła, co widać na filmie nawet. To już nie miałem jak się zmieścić, bo musiałem od nowa zacząć skręcać.

Ale nie blokowałem Ci wewnętrznej i poczekałem aż spokojnie wrócisz na swoją pozycję w drugim zakręcie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakub sorki za ten "wjazd na czołga" jechałem swoim tempem i nieprzewidziałem że będzie taki młyn za zakrętem, wybacz to moja pierwsza liga i uczę się na błędach. Sam byłem zaskoczony że  taki zator się zrobił z tą jednak różnicą że Ty więcej na tym straciłeś... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.