Runda 4 - COTA - Wyniki i dyskusja
0

12 postów w tym temacie

Termin: 12.02.2018, 21:00

Konfiguracja toru: West Route

Wyścig 1: 15 okrążeń

Wyścig 2: 14 okrążeń

Wyniki Wyścig 1:

1. Piastt
  2. FastFabio
  3. KubaXman
  4. osa5469
  5. Walicki34
  6. krampz GT
  7. risto giesche
  8. Tigerrrkotek
  9. Danteze

nu: LeitbegeRX

DSQ: Iwan323

Wyniki Wyścig 2:

1. KubaXman
  2. Piastt
  3. Iwan323
  4. FastFabio
  5. Tigerrrkotek
  6. osa5469
  7. Walicki34
  8. krampz GT
  9. risto giesche
  10. Danteze
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyniki są nieoficjalne. Podczas wyścigu wiele osób nie stosowało się do zakazu cięć. Kierowcy u których cięcia występowały pojedynczo lub nie zyskiwali przewagi nad rywalami nie mają się czego obawiać, co najwyżej ostrzeżeń. Kierowcy którzy regularnie wyjeżdżali samochodem poza "czarne" lub wyprzedzali będąc poza torem grożą mocniejsze kary. Powtórki będą wnikliwie analizowane po tym wyścigu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja kara to jakiś żart? XD

Nie teraz poważnie, moje cięcia (w sektorze  1, bo w innych sektorach ich nie było) były zgodne z tym co toleruje forza (o czym może świadczyć brak ! Przy czasie mojego okrążenia). Nigdzie nikt nie napisał, że nie można wyjeżdżać poza czarne, więc uznałem że trzymamy się tego co uznaje forza. Plus nie tylko ja ciałem zakręty, więc nie róbcie ze mnie Max-a Verstappena i jeżeli ja dostałem karę za cięcia to poprosze o kary (może nie tak dotkliwe jak moje) dla innych kierowców którzy cieli zakręty (niekoniecznie zgodnie z tym co toleruje forza (2 i 3-ci sektor).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jeszcze uzupełniając moją wypowiedź wyżej. Dlaczego nikt po 1-szym wyścigu nie zwrócił uwagi na to że za mocno tne zakręty? Bo już o tym ze nigdzie nie było napisane że trzymamy się "czarnego" napisałem wyzej (co w mojej opinii równa się jeździe w granicach tego na co pozwala forza).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Paweł Iwanicki, każdy tor ma swoją specyfikę, na każdym torze Forza inaczej pozwala na cięcia. Ty całym swoim samochodem wyjeżdżałeś poza linię toru, co zawsze podkreślamy, że jest niezgodne z regulaminem nie tylko naszym, ale i w świecie prawdziwym. I szczerze to sądziliśmy, że takiej oczywistości nawet nie ma co zapisywać w regulaminie uzupełniającym. Do tej pory były 2 wyścigi gdzie było wyraźne zezwolenie na ścinanie pojedynczych zakrętów i było to jasno zakomunikowane. Tak samo przed wczorajszym wyścigiem przypominałem, że przynajmniej 1 koło musi pozostawać na czarnym.

Po 1. wyścigu nie zwróciłem Ci uwagi, bo po prostu nie jechałem za Tobą i nie widziałem Twojej jazdy. Za to usłyszałem w lobby, ze wyprzedzałeś kogoś poza torem. Poza tym każdy powinien pilnować siebie i swoich zasad fair play, a nie liczyć, że ktoś inny może zauważy takie zachowanie, a może nie zauważy.

Owszem, zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że każdy ciął zakręty, taki tor. Sam pomimo, że się pilnowałem jak mogłem to kilka razy samochód mi tak zarzuciło, ze koniec końców mogłem ciąć, lub hamować powodując prawdopodobnie karambol. Sprawdzając powtórki z każdym zawodnikiem przejechałem 1 kółko oglądając jego tor jazdy. I to naprawdę widać, czy ktoś źle się ustawił i ściął raz ten, czy inny zakręt, a to czy ktoś regularnie jeździ poza torem olewając zasad. Każdy kierowca poza Tobą przynajmniej starał się trzymać swój samochód na torze i nie wyprzedzał poza nim. Mnóstwo czasu nadrabiałeś ścinaniem w 1 sektorze co nie raz było widać jak z dalszej odległości po szykanach siedziałeś już komuś na ogonie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ścinanie w pierwszym sektorze dawało mi max 0,5s co jestem w stanie udowodnić...

A co do innych zawodników to jak zwykle nie słyszałem nikogo w lobby, a piastt niestety nie przekazał :v 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjmuje karę, jednak na następny raz dobrze by było wspomnieć (jak w przypadku lime rock) zasady, żeby wszystko było jasne, bo jak sam wspominales na konfie wszystko ginie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, Risto mówił w lobby by conajmnij 2 koła były w torze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
45 minutes ago, Tiger said:

Paweł, Risto mówił w lobby by conajmnij 2 koła były w torze.

No właśnie, w lobby... gdzie ja mówiłem Piastowi od początku że nikogo nie słyszę.... a i on sam wspominał że nikt w lobby nic o mnie nie mówił :v

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy, nawet jak nie słyszycie to zawsze jezdzimy z tymi samymi zasadami. Nie scinamy i przynajmniej 2 kola na torze.

Iwan dostałeś kare nie dlatego że tylko Tobie sie zdarzalo wyjechać, tylko dlatego że robiłeś to najczesciej i zdażało ci sie dużo na tym zyskać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach