Dyskusja ogólna na temat ligi
0

10 odpowiedzi w tym temacie

Zastanawiam się tylko, czy nie moglibyśmy pojechać tego sezonu innymi autami niż BTCC/WTCC. O ile dobrze wiem, to dwa sezony PTCC w Forzie 6 były już nimi rozgrywane, a także jakiś mały turniej w Forze 7.

Dałoby się w grze chyba znaleźć coś innego, czego jeszcze nigdy nie jeździliśmy. Na szybko przychodzi mi na myśl Maserati Mc Trofeo, zdaje się że ma nawet podobny indeks. Albo coś na bazie Porsche 911 GT3 RS 4.0 :)

Edytowane przez KubaXman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Poszukajmy coś nowego,  auto musi dawać frajdę z jazdy. Liga na luźnych zasadach co do asyst plus samochód w miarę szybki, ale jadący dość pewnie, choć też nie całkowicie przyklejony do drogi. W Forzy niektóre wyścigowe wozy są słabe, bo nie dają żadnych bodźców podczas jazdy, nudno się prowadzą. Zbudujmy coś swojego, np coś z seryjnych aut, aby było czuć trochę tą masę. W forzy im wiecej przyczepności tym gorzej tak naprawdę, nie mówię oczywiście aby jechać na drogowych oponach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem Was Panowie, ale PTCC jest jedną z najbardziej zapytanych lig u nas na forum. Dlatego musi tą ligę zrobić. Może te samochody są łatwe w prowadzeniu, ale za to więcej osób jedzie na tym samym poziomie i jest bardzo dużo walki na torze.

Co do Waszego zapytania o stworzeniu ligi z jednym samochodem, którego sami byśmy stworzyli. Była taka liga planowana i jest nadal w planach. Będzie to kolejny sezon PMC. Start nowego PMC jest planowany po ukończeniu mistrzostw IFC. Auto też sami zbudujemy, by było coś nowego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, KubaXman napisał:

Zastanawiam się tylko, czy nie moglibyśmy pojechać tego sezonu innymi autami niż BTCC/WTCC. O ile dobrze wiem, to dwa sezony PTCC w Forzie 6 były już nimi rozgrywane, a także jakiś mały turniej w Forze 7.

Dałoby się w grze chyba znaleźć coś innego, czego jeszcze nigdy nie jeździliśmy. Na szybko przychodzi mi na myśl Maserati Mc Trofeo, zdaje się że ma nawet podobny indeks. Albo coś na bazie Porsche 911 GT3 RS 4.0 :)

Dobre spostrzezenie tematu przez kolege @KubaXman...ja tez mam wrazenie, ze Orgowie funduja nam tzw. odgrzewane kotlety: Historic, Retro, PTCC.... Powinnismy szukac czegos nowego...liga LMP2, Historic LMP, liga jedynym autem jak Ferrari lub Porsche RS 4.0.

Natomiast chcialbym pochwalic organizatorow za lige IFC, ktora wg. mnie byla swietnym pomyslem. Nie wspominajac juz o ADAC, gdzie wyscigi klasy GT powinny byc caly czas kontynuowane ze wygledu na swoja kultowosc.

Edytowane przez Arkadius Fabricius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Arkadius Fabricius pragnę zauważyć, że organizatorzy przy lidze Historic brali pod uwagę głos ludu i puścili głosowanie jakimi samochodami mamy jeździć. Drugi sezon jest naturalną kolejnością - po latach 80, zostały wybrane 90. Liga Historic będzie w mniej lub bardziej zmienionej formie trwała cały czas, a to jakimi samochodami będziemy jeździć zależy też od Was. Niestety brak Waszej aktywności na forum zdecydowanie utrudnia nam wybór samochodów do lig. Dyskusje przeniosły się na poziom FB, a tam wszystko szybko i łatwo ginie. Dlatego naprawdę dobrze widzieć, że Kuba, czy Imperator podnieśli ten temat pomagając nam w jakiś sposób przy wyborze samochodów do kolejnych lig. Samemu osobiście marzy mi się Historyczny Porsche Super Cup i jeżeli tak będzie chcieli, to w 3. sezonie Historic pojedziemy Porsche 993 GT2 z 1995r..

Ale Historic to nie temat w tym dziale, samochody do ligi PTCC zostały wybrana też nie przez przypadek. To zawsze były samochody przy których najwięcej osób startowało, a forum odżywało. Samochody są wyrównane (o HWC nie da się tego powiedzieć), nie prowadzą się w zbyt trudny sposób.

Samochody LMP były wybierane do zawodów Endurance. Ligę Ferrari 360 CS mieliśmy, ligę Porsche GT3 RS mieliśmy. Zajrzyj w Archiwum forum i zobacz ile różnych pomysłów na ligi było. Naprawdę trudno wymyślić coś nowego, no chyba, że chcemy się ścigać Trophy Truckami na asfaltowych torach.

Nie robimy tych zawodów dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również popieram zrobienie serii z innymi autami.

Po skończeniu ADAC'a sytuacja będzie wyglądać tak dla grupy silver IFC, że 2 główne zawody opierać się będą o tą samą klase aut. Co prawda będzie można wybrać auto z pośród kilku podanych ale to nadal ta sama klasa. 

+ Laguna Seca nie jest obecnie w żadnej lidze. Może warto dodać ten tor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Castrol Honda Racing PTCC szuka chętnych na stanowisko drugiego kierowcy. Zespół gwarantuje fajne auto w malowaniu inspirowanym z 2015 z serii WTCC. Od kierowcy wymaga sie minimum 80% obecnosci na wyscigach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi