Runda 6: YAS Marina (korkociąg) - 25/01/2017 21:00
0

8 posts in this topic

Kwali całkiem niezłe, czas słaby myślałem że będę dalej a tu 4 pozycja. Pierwszy wyścig niesamowity. Praktycznie do samego końca miałem za sobą Blufa, Mietka i Titu, którzy się tasowali między sobą, a mimo to cały czas trzymali kilkadziesiąt metrów do mnie. Końcówka w wykonaniu Blufa to majstersztyk. Wyczekał i na ostatnim okr pod koniec wyprzedził mnie na dohamowaniu, czym zmusił mnie do maksymalnego skupienia. W przedostatni zakręt wyścigu weszliśmy drzwi w drzwi, jednak mając na uwadze to, ze następny zakręt również jest s prawo jedyna opcja było wejście Blufowi pod łokieć na wewnętrzna i udało się w ostatnim zakręt wjechać na 3 pozycji. Piekna walka.

Drugi wyścig to zamieszanie na pierwszy zakręcie dzięki czemu wskoczyłem z 13 na 6 miejsce. Było dużo walki, jednak jeden z Red Bulli pomylił zamówienie i trafił nie tego co trzeba, czyli mnie gdy atakowaniem na 5 miejsce. Strzał w bok i spadek z 5 na 15 miejsce. Równa jazda pozwoliła mi przebić się na 8 miejsce, a gdyby dodać 2 okr może i bym Bambuska nawet dogonił ;)

piekna liga Panowie, graty dla organizatorów, a przede wszystkim dla tak zacnych kierowców za frekwencję! Red Bull już zapowiada chęć udziału w kolejnym sezonie PTCC.

Tor nie dla mnie, chociaż niektóre zakręty całkiem dobrze się jeździło. Końcówka sezonu jakoś pechowa dla mnie, co dał los w środku sezonu to zabrał na koniec. :D

Znowu miałem pecha na początkach wyścigu i zostawałem jakoś wypychany poza tor. W pierwszym wyścigu świetna pogoń, którą pod koniec wyścigu wykonał Danteze i na przedostatnim zakręcie już walka o pozycje. Walka tym ciekawsza, że przed nami Bambo, a ja z Danteze z dwóch stron omijamy Jacka, który stoi w poprzek toru (Jacek ma dvr z tego zdarzenia). 

Drugi wyścig już na początku trochę lepszy, coś się udało zyskać, chyba nawet 4 miejsce, ale przy wyjściu na prostą z długim łukiem w lewo, BMW Ricz dostał od kogoś małego strzała, co przeniosło się na mnie i skucha, ostatnie miejsce. Osa, przepraszam za strzał na dohamowaniu. Absolutnie tylko mój błąd na koniec ligi. 

Podsumowując ligę, to jestem bardzo zadowolony. Dobre, kompaktowe samochody, które pozwalały na epickie walki, chyba z każdym uczestnikiem ligi walczyłem w którymś z wyścigów. :D Jedyne co trochę nieprzyjemne to krzyki i kłótnie, które czasami się pojawiały nawet po jakichś małych bagatelkach. 

Organizatorzy, świetna robota, czekam na kolejny sezon. :)

Kwalifikacje udane jak na 20 minut testów przed wyścigiem :D

Za to pierwszy wyścig już za dobry nie był. Na zakręcie w lewo po długiej prostej zostałem wzięty w kleszcze, a następnie mnie obróciło, nie wiem kto tam zawinił, było dość ciasno. Spadłem na ostatnią pozycję, jechałem bok w bok z Jackiem, to była ciekawa walka, traciłem na zakrętach ale odchodziłem na prostych. Owa walka troszkę nas chyba spowolniła, Jacek w końcu mnie wyprzedził, a ja toczyłem kolejną walkę chyba z NiEl4Tem. Pod koniec doszło jeszcze do walki ze Skrzypekiem, który jechał za bambo. Czasu wystarczyło mi aby wyprzedzić Skrzypka, również po ciekawej walce (pomógł mi trochę wypadek Jacka).

Drugi wyścig to już zupełnie inna bajka. Zaspany co prawda start, ale odrobiłem straty i wskoczyłem na pudło. Czułem, że ten wyścig wolny od incydentów pozwoli mi zająć dobrą pozycję. Pod koniec dogonił mnie osa, ale podobnie jak w Rio, zamykałem mu zakręty przed nosem i utrzymałem dobrą trzecią pozycję. Dzięki osa za walkę i emocje. Takie właśnie powinny być wyścigi :)

Dzięki również wszystkim za uczestnictwo i organizację. Będziemy już niebawem planować PTCC Sezon 2. Skupimy się na torach pokroju Yas Mariny (chodzi o długość), aby walka była spokojniejsza, ale nie mniej emocjonująca. Co do torów, to postaramy się nie powielać tych co już były o ile nie będzie to konieczne.

Marcin walka była przednia i chyba dość czysta z mojej strony. Cruze strasznie szybki na wyjściach z zakrętów co dawało dużą przewagę.

Niestety mój internet nie pozwolił mi startować z wyższej pozycji i musiałem się przebijać. Na ostatnim okrążeniu dojechałem do Miecia, który niestety potraktował mnie "manewrem policyjnym" i wylądowałem na bandzie. 

Co do zarzutów "wpierd*lania" się w zakrętach- proszę pokazać mi DVR w którym opóźniam hamowanie i wbijam się w czyiś bok powodując mega kolizję. Raz zblokowałem koła (nie pamiętam obok kogo), ale nikogo nie uderzyłem i szeroko wyjechałem. Jeśli owe  "wpierd*lanie" to opóźnione hamowanie i wyprzedzenie kogoś  to ja nie wiem jak mam kogoś wyprzedzić. Ja po prostu wykorzystywałem wcześniejsze hamowanie i tyle. Tak że trochę się ogarnijcie z wypowiedziami bo są bezpodstawne.  

Drugi wyścig spokojniejszy lecz Cruze w rękach Rid3r-a (Ridża ;) ) był nie do pokonania.

Liga bardzo fajna, lecz długie tory pokazały, że wyścigi są spokojniejsze ale też jest wiele emocjii.

Pozdrawiam ;)

Obejrzałem nagranie z tego incydentu i winy Jacka tam nie ma. Mietek uderza w tył Titu, przez co traci prędkość, Jacek to wykorzystuje i wyprzedza go z prawej strony. Na prostej Mietek zahacza Jacka i stąd ta sytuacja. Brak zachowania uwagi, ale ze strony Mietka, który powinien widzieć Jacka jadącego z prawej.

Jak Mietek masz nagranie z twojej perspektywy i nie zgadzasz się z moją opinią to nagraj proszę DVR.

Zostałeś zdyskwalifikowany z RIO bo na każdym okrążeniu nawet nie próbowałeś hamować na tej szykanie przed czym ostrzegałem wszystkich i większość się dostosowała. Na YAS nikt nie informował mnie o cięciu zakrętów ani w ogóle o żadnych incydentach oprócz tych które sprawdziłem. Ale przyjrzę się temu i jeśli chcesz porównam nasze przejazdy