Cykliczne spadki FPS
1 1

13 posts in this topic

Witam.

Zwracam się z problemem,ponieważ od zakupu w dniu premiery mam problem z graniem w FH3. Po włączeniu gry mam cykliczne spadki fps tzn. przez parę minut mam 40-48 (gra sobie sama ustawia na zablokowane 48 fps) po czym nagle mam nagły spadek do 15 i tak przez minutę po czym wraca do płynnej gry i tak w kółko raz jest dobrze po czym po paru minutach spada znowu. Gra ustawia sobie sama ustawienia na średnie,ale mimo mojej zmiany na niższe ustawienia sytuacja się nie zmienia i na każdej konfiguracji jest ten sam problem. Sprzęt jaki posiadam to gamingowy laptop Lenovo,który daje sobie spokojnie radę na wysokich ustawieniach w takich grach jak Wiedzmin 3 czy GTA 5,nigdy nie miałem żadnych problemów z jakąkolwiek grą na tym laptopie. Oto skrócona specyfikacja laptopa: i7 4720HQ, 16 GB RAM, karta GTX 960M, pamięć karty 4GB.
Sprzęt był formatowany 3 miesiące temu wraz z czyszczeniem chłodzenia i wymianą pasty,jestem na 90% pewny że to nie wina sprzętu.Wszystkie sterowniki mam na bieżąco aktualizowane.
Proszę Was o nakierowanie mnie jak wybrnąć z tej sytuacji,ponieważ bardzo mi zależy na pogranie w tą grę.

Pozdrawiam.

@Danteze

Też czytałem o zablokowaniu do 30 klatek/sek ,ale mój problem jest taki,że nie mogę znaleźć na dysku folderu z grą. Niby przy instalacji wybieram dysk C ,ale ani w WindowsApps ani przez wyszukiwanie nie mogę znaleźć aplikacji ,a to właśnie jej potrzebuje żeby zablokować klatki :(

a throttling procesora nie występuje ? może dlatego ci tak klatki spadają .
a gra znajduje się u mnie w lokalizacji C:/ProgramFiles/WindowsApps/Microsoft.OpusPG.  Folder ma jakieś zabezpieczenie .  
Klatki zablokujesz w menu ustawień Forza. 

Jeszcze takie pytanko mam do piwodziak, na jaką pastę termoprzewodzącą wymieniłeś i jak to się ma do temperatur pod obciążeniem?

Edited by pawel1242

@pawel1242

Dokładnie nie wiem jaką mam pastę nałożoną, bo zabiegu dokonywał mój znajomy informatyk. Co do temperatur to pod obciążeniem mam tak 60-65 stopni. Co do throttlingu to wątpie ,ponieważ ten spadek dzieje się mniej więcej w tych samych odstępach czasowych i cyklicznie,nie zauważyłem tego problemu w grach typu Wiedzmin,GTA czy Far Cry. Klatek też z poziomu gry nie mogę zablokować bo mam opcje 48 kl/s lub odblokowaną zmienną,gdy wyłączę synchronizację pionową

może masz starszą wersję ekranu i odświeżanie max 48Hz. Sprawdż w ustawieniach ekranu. Ustawienia->System->Ekran->Zaawansowane Ustawienia Wyświetlania->Wyświetl właściwości karty a potem wejdź w zakładke Monitor i tam będzie odświeżanie ekranu .
Ale tak jak pisałeś, że w innych grach nie masz tego problemu i grasz w więcej niż 48kl/s ?

Wszedłem w te ustawienia i mam 48 hz,to dobrze czy źle? W innych gram nigdy nie sprawdzałem ile mam klatek,ale gram w te gry na wysokich ustawianiach i nigdy nie miałem problemów jak w forzie,myśle że spokojnie klatki są w okolicach 50.