Jak jechac szybciej. Driving Tips.
0

13 postów w tym temacie

Smooth is fast. Ale dlaczego?
Opony uzyskaja lepsza  przyczepność podczas obciążenia. Podczas hamowania, przednie opony maja lepszy grip,chwyt, bo masa jest przenoszona do przodu. Po przyspieszeniu, tylne opony mają  obciążenie bo przenosi sie  masa i tym samym maja lepszy grip. Kiedy idziesz w zakret opony na zewnątrz maja lepsza przyczepnosc.
Natomiast opony, które stają się mniej obciążone tracą większą przyczepność niż obciążonej opony zyskuja. A to oznacza, że ââgdy istnieje przenoszenie ciężaru, ogólny poziom przyczepności w sumie czterech opon w samochodzie jest zmniejszona.
Im bardziej płynnie bedziesz jechać, tym mniej transferu masy będziesz wywoływac, a zatem bardziej ogólną przyczepność opony będą miały. Dlatego plynnie jest szybko. Proste.
Ale w jaki sposób sprawnie prowadzić? Spójrz naprzód drogi , i świadomie rob twoje ruchy...skrety kierownica, nacisniecie  I zwolnienie pedałów hamulca i gazu tak gładko jak to możliwe.
Oczywiście, jednym ze sposobów, aby być smooth byłoby jechać bardzo powoli. Ale to nie byłoby zabawne.
Pozdrawiam wszystkich Forza Drivers

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O stary, wszystko spoko, gdyby nie gramatyka, interpunkcja i ogólnie składnia... Ciężko się to czytało. No i te angielskie słówka w polskim tekście, emejzing. Na szczęście mamy Jackiego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc Panowie :-)..Niezle baty tutaj zbieram..Ale wy jestescie profesjonalisci  w racing craft a ja amator :-) Ale milo mi ze odpowiedzieliscie..Szybko wyjasnie.Przyjechalem do USA jeszcze przed stanen wojennym.Uwazam ze dobrze mowie po polsku ale mam problem czasami z gramatyka ,pisownia tlumaczeniem niektorych technicznych wyrazow...itp itd. Moderator ma racje "błędny ortograficzne" :-).Jak wrzuce tekst do translater to wyjdzie smietnik,i z tego smietnika dopiero poprawiam tak jak moge., czasami zostawie slowo w angielskim bo nie wiem np. jak po polsku powiedziec racer. google tlumaczy biegacz.....Dlaczego tutaj jestem.?  Odwiedzalem mojego syna ktory jezdzi w Forza 6 .Wiec sie zarazilem.Kupilem xbox one I wszystkie dodatki Thrustmaster, bo jak mam jezdzic to tylko z kierownica I reszta,zeby sie lepiej zanurzyc.Najtansza z tego wszystkiego byla gra Forza 6.:-)
To wszystko stalo sie latem.Nie jestem w karierze za bardzo,wybieram sobie track I sie go ucze.Nie mam zadnych asyst , najpierw jezdzilem z linia , ale niestety , tylko przeszkadza,i jest wiele razy mylna.Na razie Klasy D C a pozniej pojde w gore.Poniewaz to sa moje poczatki wiec ,czytam,net browsing,artykuly, po to zeby sie nauczyc i poznac sekrety i zebym mial lepszy czas na torze.Oczywiscie wiele nuczylem sie z tego forum.Czytam tez USForzaforum.Przede wszyskim zrozumialem jak wazny jest tuning i musze powiedziec ze  dzieki  KAP3LAN widze z tego top tuner w Polsce,jazda jest cudowna.Dzieki.Uzywam tez raceboy77 , polecam sprobowac.
Oczywiscie tuning to nie wszystko.Trzeba umiec jezdzic.
Nie widzialem nic na ten temat na forum,a przeciez duzo ludzi dopiero zaczyna i pomyslalem sobie,ze przekarze im to co mi pomoglo.To nie sa moje porady.Tylko profesjonalnych racers.Wczoraj czytalem pare artykulow i pomyslalem sobie czemu nie.Ciesze sie bo nawiazalem jakis kontakt i to odrazu z top ranking guys....google=górę rankingu facetów :-)
Oczywiscie dla mnie latwiej jest copy and paste , ale pomyslalem ze to jest polskie forum i ktos moze nie znac angielskiego.
Jednym z moich ulubionych torow jest Lime Rock.No name straight It's Now Called 'Sam Posey Straight'On ścigal się tutaj, juz jak był nastolatek -mieszkal  pięć mil od toru. Sam był pierwszym kierowcą, który zrobil okrążenie toru w czasie krótszym niż 60 sekund - to była wielka, roku 1967.Pare sekretow od niego na temat Lime Rock.I love this guy , ma niesamowita pasje.
Polecam video jezeli ktos nie widzial.
Pozdrawienia z Florydy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to teraz wszystko jasne :)

Ja myślę, że jazda z najlepszymi i uczenie się od nich to podstawa, zapraszam do naszej ligi. Choć tutaj nie wiem, czy godzina podpasuj, zaczynamy o 21:00 czasu polskiego, więc u ciebie będzie 15:00?

KAP3LAN wiadomo, klasa sama w sobie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochopnie Cię oceniłem, wybacz ;]
Fajnie, że zawitałeś do nas i podoba mi się Twoje podejście do tej gry. Większość gra tak, żeby wycisnąć z gry jak najwięcej używając ograniczeń i silnika gry do tego, czyli np wykręcanie jak najlepszych czasów poprzez ścinanie zakrętów na tyle głęboko na ile pozwala gra nawet gdy niekoniecznie jest to zgodne z zasadami jakie panują w prawdziwym ściganiu... Dogadalibyśmy się bo też lubię jeździć tak, jak powinno się to robić w realu ;]... zapraszam do wyścigów ligowych, mamy bardzo luźną atmosferę ;]

Co do nauki toru polecam filmik poniżej. To nazywa się dopiero determinacja i pasja bo taki czas w takim samochodzie to jak dotąd najlepszy wyczyn jaki widziałem na Nordschleife

Edytowane przez osa54
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwe I serdeczne podziekowanie za zaproszenie do ligi. Bo wiem ze inaczej to jezdza wariaci,tak jak osa54 napisal.Wiec jesze raz dzieki.Ja lubie clean racing.Na razie jestem out of racing przez nastepne dwa tygodnie,chyba ze wczesniej mi zdejma gips z mojej reki,mialem mala operacje.Nigdy sie jeszcze nie scigalem online no oczywiscie poza kariera ale to nie jest realistyczne.Ale racing to jest inna para kaloszy I nic o tym nie wiem.Musz poczytac troche na ten temat.Wiec nawet jak bede na ostatnim miejscu,to przynajmniej naucze sie of najlepszych.Dzieki jeszcze raz.....Video swietne , wpadlem na youtube I poczytalem komentarze .Zachowuje do mojej teczki Nurburgring jak bede uczyl sie tego toru....a mimo zmiany czasu...dostosuje sie..nie ma problemu.

âDla kogos kto lubi Road America jeden z najbardzej ulubionych torow dla pofesjonalistow I amatorow w USA..polecam pare tips od Porsche Factory Driver Patrick Long.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż ja mogę powiedzieć, jak tylko przepraszam za zbyt pochopne ocenienie :) Służymy pomocą jeżeli chodzi o wszelkie kwestie dołączenia do ligi. Ścigamy się czysto, bo też nie chcemy oczywiście robić tego co jest na publicznych serwerach w Forzy.

A czy ktoś jest słabszy, czy lepszy to u nas niczego nie zmienia, wszyscy ścigamy się razem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek proponuję Audi TT Cup. Małe auto, duża przyczepność i 4WD. Super się nim jeździ. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Praktycznie wszystkie wyścigi ligowe będę transmitował na twitchu, możesz mnie dodać do znajomych i obserwować jak wszystko przebiega, zanim wrócisz do sprawności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach