Runda 1: 30.05 - Brands Hatch GP
0

54 postów w tym temacie

wg mnie SC stracił sens. Zostawiłbym go tylko na eweidentne lagi. Zderzenie 2-3 aut nie powinno blokować innych.

Głosuje za zniesieniem go z wyscigu całkowicie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, musimy tylko uzgodnić parę szczegółów.

SC wyjeżdża tylko w wymienionych niżej sytuacjach:

- gdy miał miejsce lag i są poszkodowane co najmniej dwie osoby - po zjeździe do pitu osoby poszkodowane ustawiają się na miejscach sprzed wypadku, jest to jedyna sytuacja w której dopuszczamy powrót na dawne pozycje (po wypadku niezwłocznie należy zgłosić, że był on spowodowany lagiem i muszą to potwierdzić co najmniej dwie osoby)

- gdy podczas wyścigu dojdzie do wypadku z udziałem więcej niż czterech samochodów, ale tylko i wyłącznie na pierwszych dwóch okrążeniach

Co o tym sądzicie? Myślałem na szybko, więc trzeba to dopracować aby nie było nieporozumień.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- gdy podczas wyścigu dojdzie do wypadku z udziałem więcej niż czterech samochodów, ale tylko i wyłącznie na pierwszych dwóch okrążeniach

Uważam, że nie. Trochę wypacza to jeden z najciekawszych elementów wyścigu - nieprzewidywalność. Niech nawet zderzy się 10 pierwszych  aut. Może wtedy szanse na wygraną będzie miał ktoś z końca stawki. Jestem za SC tylko i wyłącznie w przypadku laga na pierwszym kółku lub gdy będą one tak duże, że nie będzie dało się normalnie grać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem SC jest dobrym rozwiązaniem, po naprawie aut wracasz na ostatnie pole i jedziesz dalej. Nie ma takiej sytuacji, że jedziesz do pitu naprawić auto a koleś z pierwszego miejsca robi już kolejne kółko przewagi. SC wyrówna szanse po nieudanym starcie.  Zamieszanie ostatnio było przez nieudany start już po SC i to trzeba przemyśleć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to gdy jest SC to osoby poszkodowane wracaja na ostatnia pozycje kazdy bioracy udzial w wypadku jezdzie i ryzykuje wiec na ostatnie miejsce po picie.a co do startu to wolalbym zeby osova z konca stawki odliczala 3..2..1.. start i ruszamy tylko do tego jest potrzebny jeden czat typu sc tylko sprezyc dupke i pokupowac tego TS a nie zalowac tych max 10 zl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co z karami za spodowanie kolizji która uruchamia SC? Tego mi troche brakuje. Jeżeli kogoś ponosi ułańska fantazja, powinien odczuć nieuchronność kary.

Nie słyszałem by była jakakolwiek kara za SC z ostatniego wyścigu.

W praktyce osoba która jedzie agresywnie, i spodowuje krakse, nic nie ryzykuje..

Kolejny temat to chyba nie wszyscy wiedzą jak przebiega SC. Myśle że można ustawić na sztywno że wyścig restartuje zawsze po minięciu zjazdu do pit stopu, na wskazanym kółku. To wyeleminuje czekanie na sygnał i problem jak ktoś tego nie usłyszy.

Kolejna bardzo wazna sprawa to styl jazdy podczas SC.  Niedozwolone jest by jechać na zderzaku (mniej niż 20m) , a co wazniejsze NIE MOŁNA jechać bok w bok.

To bardzo niebezpieczne przy najbliższym zakręcie i wypacza troche idee SC.

Co myslicie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do tego jest potrzebny jeden czat typu sc tylko sprezyc dupke i pokupowac tego TS a nie zalowac tych max 10 zl

Powiedz mi tylko jak jadąc na kierownicy ze stelażem mając obok pada na kablu ze słuchawkami by mieć dzwięk z gry, dam rade uruchomić na urządzeniu dodatkowym TSa i być na nasłuchu?

2 pary słuchawek mi nie wejdą na głowe...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedz mi tylko jak jadąc na kierownicy ze stelażem mając obok pada na kablu ze słuchawkami by mieć dzwięk z gry, dam rade uruchomić na urządzeniu dodatkowym TSa i być na nasłuchu?

Ja na próbę tak pojadę, weź oryginalny zestaw od iphone`a i wsadzasz słuchawkę w ucho i na to dajesz swój headset.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to gdy jest SC to osoby poszkodowane wracaja na ostatnia pozycje kazdy bioracy udzial w wypadku jezdzie i ryzykuje wiec na ostatnie miejsce po picie.a co do startu to wolalbym zeby osova z konca stawki odliczala 3..2..1.. start i ruszamy tylko do tego jest potrzebny jeden czat typu sc tylko sprezyc dupke i pokupowac tego TS a nie zalowac tych max 10 zl

cena TS w appstore - 4,99 Euro. Jakieś 21 zł.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cena TS w appstore - 4,99 Euro. Jakieś 21 zł.

Na Androida jest dużo taniej. Nawet prosty telefon z Androidem powinien wystarczyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już kiedyś z tego rezygnowaliśmy bo tak chcieliście. Jak dla mnie tego zapisu może nie być.

Ktoś nie zjechał do pitu między tymi okrążeniami?

Danteze, ja zauważyłem 2ch zawodników którzy zjeżdżali przed 12 okrążeniem a na wynikach końcowych mają tylko 1 pitstop.

Może niech te osoby same się zgłoszą (przyznają)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zauwazylem postu danteze. Ja zjechal do boksu miedzy 7-12 okr zamieszanie tez z tym bylo i sie pomylilo :D nie ukrywam tego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Juz nie raz to testowalismy na pmc i nikt za bardzo nie narzekal na 2 pary sluchawek :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Juz nie raz to testowalismy na pmc i nikt za bardzo nie narzekal na 2 pary sluchawek :)

Bomboo, zważ że w lobby jest 20 osób.

Przeszkodą może być brak dostępu do sprzętu innego niż konsola. Założenie że każdy ma dostęp do PC lub Androida może być błędne. Np Rafał wiem że na pewno nie ma dostępu do PC w miejscu w którym gra na konsoli.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danteze, ja zauważyłem 2ch zawodników którzy zjeżdżali przed 12 okrążeniem a na wynikach końcowych mają tylko 1 pitstop.

Może niech te osoby same się zgłoszą (przyznają)?

Jeden winowajca już jest, jeśli drugi się nie zgłosi to proszę info do mnie na PW albo Adiego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem za zostawieniem SC na zasadach takich jak funkcjonuje SC wszedzie. Korzystanie z pitstopu podczas SC rowna sie z zajeciem miejsca na koncu stawki. Restart SC jest na wyjsciu z ostatniego zakretu. Jesli pierwszy samochod wyjdzie z ostatniego zskretu to wtedy reszta moze wyprzedzac (tyczy sie to rowniez konca stawki)

Co do czatu. U mnie TS odpada bo na windowsphone nie ma aplikacji a w lapku nie obsluguje mi mikrofonu wiec slysze was ale mnie nikt nie slyszy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale dlaczego jesteśmy tak uparci na płatny TS? Szymko chyba już chciał testować jakiś darmowy program, poza tym mamy Skype, mamy Facebooka, a smartfony ma pewnie znaczna większość z nas.

Co do SC, wg mnie cały problem jest przez to, że nie ma w regulaminie ściśle określonej postawy po jego "zjeździe". Ja się nie bałem wyprzedać chyba 10 samochodów na ostatnim wyścigu przed linią mety, bo nigdzie nie ma tego zakazu. A już w takiej F1, po tym jak raz M. Schumacher to zrobił w Monako wprowadzili zakaz wyprzedzania pomiędzy zjazdem SC, a linią start-meta. Może to by było rozwiązanie?

Wtedy tempo dyktują wszyscy. Jak ktoś zaśpi, trudno, dostanie kare po wyścigu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do SC, wg mnie cały problem jest przez to, że nie ma w regulaminie ściśle określonej postawy po jego "zjeździe". Ja się nie bałem wyprzedać chyba 10 samochodów na ostatnim wyścigu przed linią mety, bo nigdzie nie ma tego zakazu. A już w takiej F1, po tym jak raz M. Schumacher to zrobił w Monako wprowadzili zakaz wyprzedzania pomiędzy zjazdem SC, a linią start-meta. Może to by było rozwiązanie?

Wtedy tempo dyktują wszyscy. Jak ktoś zaśpi, trudno, dostanie kare po wyścigu.

To jest pomysł godny uwagi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem wprowadzania dodatkowych zasad których sama gra nie jest w stanie obsłużyć. Zwykle powoduje to więcej zamieszania niż korzyści.

Wysłane z mojego XT1092 przy użyciu Tapatalka

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no bo wznowienie wyścigu po SC powinno wyglądać tak, że kierowca który jedzie pierwszy robi sobie dużo miejsca do SC, żeby w momencie gdy SC zjeżdża do pitlane cała stawka była już w tempie wyścigowym na ostatnim zakręcie więc. pierwszy robi miejsce, wszyscy jadą za nim i przed ostatnim zakrętem zaczyna lecieć pełnym gazem. Reszta stawki trzyma się jak najbliżej samochodu przed nami ale wyprzedzamy dopiero za linia start/meta
no i przed ostatnim zakrętem nie można zrównywać się z samochodem przed nami, dopiero na prostej start/meta można się z nim zrównać, ale przed przekroczeniem linii start/meta nie można wyprzedzić samochodu przed nami

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyścig i sama seria bardzo przypada mi do gustu. Niestety musiałem jechać na padzie bo kierownica w naprawie i trochę szarpałem autem, do dobrego szybko się można przyzwyczaić.

Drugiego wyścigu nie ma ponieważ utraciłem połączenie z lobby. Troszeczkę się postukałem z zieloną alfą bardzo przepraszam.

Dzięki Fabio.

Co do SC jak dla mnie to świetny dodatek którego nie zapewnia nam sama gra. Jestem za tym żeby dostał tylko chciałbym aby zasady startu po SC były precyzyjniej określone w regulaminie.

Edytowane przez szymkozbogdanca
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawody bardzo fajnie, dużo się dzieje, cały czas jest walka i o to chodzi :)

Co do SC to jestem za tym żeby był. Wg. najlepszym wyjściem będzie restart do wyścigu po przekroczeniu linii start/meta - tak żeby każdy w prosty sposób ogarnął. Lider podaje komunikat "START" i wszyscy jadą.

Jakaś klasyfikacją, punktacja to w tym pucharze jest przewidziana?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Diebels Racing Team jest jeszcze Angust74....był zgłoszony już dawno temu ale organizator zapomniał go dopisać do listy zespołów.

Czy wiadomo już ile okrązeń jedziemy jutro na SPA?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach