Wyścig testowy / NĂźrburgring GP
0

16 postów w tym temacie

Dyskusja na temat wyścigu testowego.

Wyraźcie swoje opinie. Powiedzcie co było dobre a co można by było zmienić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie wszystko bylo zajebiste... Nie zmienialbym nic :) no jedynie chat do ogarniecia

Edit:

Co do okrazenia formujacego w drugim wyscigu. Jak adi wyczytuje kto ma jechac w jakiej kolejnosci to podczas jazdy zwroccie uwage na ktorym miejscu jedziecie zeby wiedziec ktore miejsce macie zajac. Bo zauwazylem ze pakerus calkowicie sie pogubil

Edytowane przez osa54
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne dwa wyścigi, niestety z obydwu szybko zostałem wyoutowany, jeśli uda się poprawić kulturę jazdy to będzie super liga. Oczywiście sam też kogoś tam pukknąłem, ale raczej niezbyt poważnie, także także sorry. Długość wyścigów wydaje się ok, nie zmieniałbym nic, jeśli szybciej będziemy się zbierać to o 22:30 będzie już po robocie. Warto też zwrócić uwagę na którym miejscu kończy się pierwszy wyścig i obok kogo, to pomoże rozwiązać problem ustawiania do drugiego wyścigu. Podejrzewam, że lobby do wyścigów może być pełne, także sugeruje delikatnie, żeby korzystać z TeamSpeaka, jeśli ktoś nie ma laptopa to są aplikacje na telefon, z tego co pamiętam to Risto w ten sposób korzystał z TS'a. Jest problem ze startem fordem, jeżdze ze sprzęgłem manualnym, i na starcie dusi go, przez co dużo się traci na starcie. delikatna zmiana przełożeń skrzyni powinna to naprawić. Zarąbiście byłoby gdy wszystkie auta jednak były pomalowane, i jeszcze fajniej by było gdyby komuś chciało się zlepić jakiś kilkusekundowy filmik z najlepszych akcji w wyścigu, ale to już raczej abstrakcja. Na chwilę obecną to tyle :D

Edytowane przez Flowerus
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Flowerus,to musiałeś trafić na jakiegoś kiepskiego rywala, jeżeli nie było kultury :P u mnie były czyste zagrywki, jechało się naprawdę dobrze. Trzeba sypnąć ostrzezeniami, żeby w oficjalnym wyścigu nie było już chamskich przepychanek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obserwowałem start obu wyścigów i powiem ze w pierwszym był jeszcze bardzo spokojny start lecz też doszło do przepychanek.

W drugim wyścigu troszkę gorzej to wyglądało. Jak startowałem z ostatniego pola to mogłem dokładnie się przyjrzeć jak to wszystko się potoczy.

Na starcie Pakerus chyba się 'zgubił'.

Walicki zaspał start.

A na pierwszym zakręcie było dużo przepychanek.

Ja osobiście odpuściłem sobie pierwszy zakręt i pojechałem bardzo ostrożnie. Nie po to jechaliśmy 16 okrążeń by na pierwszym zakręcie zepsuć sobie wyścig.

Było trochę historii bo dużo osób się nie rozglądało co się dzieje wokół auta. Trzeba będzie nad tym trochę popracować.

Na wyścig testowy wszystko poszło naprawdę dobrze, jeżeli można porównać pierwsze wyścigi poprzednich lig. Trzeba jedynie popracować nad chatem i kulturą w walce o pozycję.

Jak zauważyliście to w tej serii będzie mnóstwo walk i trzeba będzie naprawdę uważać na siebie nawzajem.

Przypominam że takie incydenty będą surowo karane.

Jeżeli chodzi o komunikację to mam już rozwiązanie. Przygotuję coś na ten temat.

Poprosiłbym żeby wszyscy zrobili sobie jakieś malowania żeby wszystko fajnie wyglądało. Tym osobom co już zrobili malowania serdecznie dziękuję za włożenie pracy w tą ligę :)

Dziękuje wszystkim za współtworzenie tej ligi i mam nadzieję że będzie sukces :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczne od tego że bardzo mi sie podoba ta liga, auta są idealnie dobrane, nie są za szybkie, ale wymagają również pewneej ręki.

Pierwszy wyścig - rewelacja! Było bardzo czysto i widać było że każdy chce jechać szybko, ale uważa na inynch. Walka między 4-8 miejscem przez wiekszość wyścigu - epicka! :)

Drugi wyścig - nie wiem dlaczego Walicki zaspał, ale było niebezpiecznie, unikając kolizji z innym autem zachaczyłem o jego zderzak. Pierwszy zakręt również był niebezpieczny , widać było że adrenalina buzuje :).  Generalnie dalszy wyścig był dość czysty, ale uważam że 17 kółek to już za dużo.

Uwagi :

- Raider, widziałem Cie na kilku zakrętach i uważam że ktoś z Twoimi umiejetnościami nie musi tak agresywnie i niebezpiecznie atakować na zakrętach. Spokojnie wyprzedzisz na prostej po zakręcie.

-Pakerus - nie wiem czy mnie słyszałeś w wyścigu, ale kilkakrotnie wyprzedzałem cie po szybszym wzięciu zakrętu i zrównując sie z tobą byłem spychany z toru jazdy. Jeżeli mnie nie widziałeś, to czas zacząć sie rozglądać, bo takie zagrania będą karane w lidze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł fajny. Trochę się pogubiłem z tymi autami ale Tiger godzinkę wcześniej wytłumaczył mi wszystko i jakoś dałem radę :-). Miałem wrażenie, że na 6-7 kółku samochód tracił przyczepność, to samo z mercem i alfą :-).

Pierwszy wyścig fajny, 8 kółek ok ale drugi trochę za długi. Lepiej zrobić dłuższą przerwę pomiędzy wyścigami, ale to moje zdanie.

Odpuście sobie TeamSpeka bo na iOS jest płatny. Jest aplikacja DISCORD która jest darmowa i świetnie działa przy dużych grupach i nie obciąża łącza tak jak TS.

P.S Walicki zasnął na drugim wyścigu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako ze nie jestem zapisany do ligi to wypowiem swoje słowa na ten temat :P. Całość ligi uwazam ze bedzie zajebista autka wyrównane jedne na zakretach lepsze drugie na prostych. Co do widocznosci to polecam kamere z kabiny widac elegancko przod tyl i lewa strone jedynie trzeba zwracac uwage na prawa strone auta. Zauwazylem ze gdy kto mnie dogoni i jest okolo 6 m za mna to trzeba sie trzymac swojej lini ale nie na tyle aby nie zepchnac kogos z trasy :) . Co do komunikacji to TS na lapku jest chyba bezplatny :) android jest platny chyba 6zl placilem najdrozej jest iphone. Duża część osob juz ma ten system i ogarnia go ale to do uzgodnienia   Jeżeli będzie jeszcze miesjce to zapisze się do tej ligi ojj bardzo mi sie podobalo choc wogole nie ćwiczylem i reszta byla bardziej przygotowana .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od następnego wyścigu auta będą przypisywane na cały sezon, więc jakby ktoś chciał zmienić to ma jeszcze na to szanse.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od następnego wyścigu auta będą przypisywane na cały sezon, więc jakby ktoś chciał zmienić to ma jeszcze na to szanse.

Jak dla mnie super informacja!! w Fordzie nie wytrzymał bym całej ligi, dobrze że zrobiłeś ten wyścig testowy to każdy załapał ocb ;)

Ale żeby nie było tak kolorowo to też się zgadzam z Tigerem i Fabio, że 2 wyścig za długi był. Więc albo troszkę wydłużyć pierwszy albo skrócić drugi. Za duża różnica czasowa jest pomiędzy obydwoma wyścigami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie wszystko poza komunikacją spoko tu i tam zdarzyło się gdzieś puknąć czy jakoś zajechać drogę za co przepraszam ale uczę się jeszcze na tej kierownicy jazdy i hamowania. W weekend wrzucę filmik żeby pokazać o co chodzi. Teraz śmigam na kierownicy i nie mogę się rozglądać kilka razy przez brak komunikacji musiałem wybrać gorszą opcję czyli zjechanie na trawę. Nie chce takich akcji na wyścigu.

Na team speaku będziemy się wszyscy słyszeć plus mamy tam już serwer i testowaliśmy w amatorskiej wszystko działało. Apka jest płatna 5-7 zł a na kompa za darmo :) To drugie discord nie testowałem i nie wiem jak działa i czy działa na wszystkich platformach win linux mac ios android win. Grupa czy voip odpada. 2 grupy i łącznicy też się mijają z celem bo chodzi o bezpośredni kontakt w danej chwili.

Edytowane przez szymkozbogdanca
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz śmigam na kierownicy i nie mogę się rozglądać k

Podobno mozna już przy kierownicy na d-padzie przypisać rozgladanie sie, przetestuje dziś

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno mozna już przy kierownicy na d-padzie przypisać rozgladanie sie, przetestuje dziś

To zobacz czy się da na strzałkach wiem, że można przypisać przy 5 layoucie na przyciskach ale wtedy odpada sprzęgło i nie ma ukosów tylko lewo prawo tył :/

Słyszałem, że w nowej aktualizacji są czerwone strzałki jak ktoś blisko jest więc będzie to bardzo przydatne.

Edytowane przez szymkozbogdanca
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałem, że w nowej aktualizacji są czerwone strzałki jak ktoś blisko jest więc będzie to bardzo przydatne.

Wczoraj z Tigerem testowaliśmy i są strzałki :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie długość wyścigu jest jak najbardziej ok...nic bym nie skracał. Co do komunikacji to też polecam TS'a, nawet jeżeli jest płatny to warto wydać tych kilka złotych :)

Liga zapowiada się bardzo ciekawie. Podczas wyścigu testowego więcej się działo niż przez cały sezon w formule Dormet :D

Ps. Nie zaspałem na starcie do R2 tylko .....pomyliłem guziki na padzie ;) ....sorrki za zamieszanie, przy kolejnych zawodach już to ogarnę.

Edytowane przez Walicki34
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach