Dyskusja ogólna
0

63 postów w tym temacie

Dyskusja o Classic DTM Cup.

Wstępne ustalenia

Samochody:

1992 Alfa Romeo 155 Q4

1991 BMW M3 (E30)

1987 Ford Sierra Cosworth RS500

1990 Mercedes-Benz 190E 2.5-16 Evolution II

Modyfikacje w innym temacie

Zasady:

Zbliżone do zasad PMC, jedynie forma wyścigów będzie inna

Planowany start ligi:

ââNajwcześniejszy termin to okolice â21-29 maja 2016

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do torów, to fajnie byłoby, aby znalazły się w nich te tory, które były w terminarzu DTM gdy jeździły samochody, którymi będziemy jechać :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja obstawiam nordshleife, yas marina, hocke, bathurst, watkins, sebring, long beach, spa, catalonya, brands hatch, monza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będzie ankieta dotycząca torów. ;)

Nordschleife i Spa są już gwarantowane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najprawdopodobniej będzie 7 wyścigów i z tych siedmiu nie będzie liczonych dwóch najsłabszych wyników.

Każdy więc będzie miał 'dwa jokery' jakby coś mu wypadło w dzień wyścigu ;)

Jeżeli chodzi o setup i ulepszenia to pomyślałem żeby wszyscy jechali na takich samych, czyli ja udostępniam setup do każdego auta i każdy musi jechać na nim. Setup bedzie standardowy. Jedynie minimalne rzeczy zmienie by auta były bardziej wyrównane. Wtedy nie będzie męczenia z setupem a stawka będzie bardziej wyrównana.

Co wy na to?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do setup standardowego dla wszystkich jestem całkowicie za!!!

Wreszcie będzie można powiedzieć że ktoś najlepiej jeździ a nie że najlepiej tuninguje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby każdy jechał takim samym modelem to miało by to sens. Ale najlepiej dopracowany zawsze będzie ten samochód którym Adi będzie jechał i chyba każdy się ze mną zgodzi bo tak jest zawsze, że swoje cacko dopieścisz najbardziej.

Najpierw zróbmy porządne testy czasowe i porównanie na np. 3 torach- Monza, Hocke i coś krótkiego krętego- np. Laguna Seca. Wtedy będziemy mieć porównanie i będziemy wiedzieli co ewentualnie zmodyfikować.

Sens jednego setupu bądź nawet jego brak jest jak najbardziej ok, ale tylko w przypadku 1 modelu samochodu- takie jest moje zdanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli Jacek uważasz, że wszystkim poddam standardowy setup a swoje auto zrobię pod siebie tak?

To się grubo mylisz Jacek. Nie miło.

Akurat nie zrobiłbym tak że swoje auto dopieszcze a resztę będę miał w dupie.

Akurat będziemy jechać dwoma autami i staram się żeby wszystkie auta były wyrównane na stockowych ustawieniach. I uwierz mi że testowałem to już na paru torach i różnica jest wręcz minimalna.

Szkoda czasu na przestawianie tune co wyścig. Dużo czasu to zajmuje i szkoda nerwów.

To jest moje zdanie i chyba warto takie coś wypróbować. Chcieliście kiedyś ligę na standardowych suwakach?

To teraz jest na to okazja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem za. Nie potrafię tuningować, więc mi taka opcja jak najbardziej pasuje. Wierzę w uczciwość organizatora :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auta już są gotowe.

Wszystkie mają swój styl i każde ma swoje wady i zalety ale czasy są prawie identyczne.

Na NĂźrburgring GP zrobiłem wszystkimi 2:14,8xx albo 2:14,9xx.

BMW prowadzi się nerwowo ale jest szybka na prostej.

Ford prowadzi się jak BMW ale ciut lepiej wchodzi w zakręty i prędkość jest troszkę mniejsza. O 1-2 km/h.

Mercedes jest bardzo spokojny ale może zrobić psikusa jak się trochę agresywnie zarzuci tyłem. Jest wolniejszy w zakrętach bo jedzie szerszą linią ale nadrabia na przyspieszeniu.

Alfa Romeo to król zakrętów. Jedzie jak po szynach. Ma bardzo dobre przyspieszenie ale jest wolniejsza od reszty na prostej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie by było użyć tylko jednego samochodu wybranego z tych co podałeś a co do tuningu to jestem za totalnym stokowym samochodem bez możliwości ustawień na suwakach. Będzie równo dla wszystkich i wyłonią się umiejętności zawodników :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To będzie wakacyjna liga, więc wolałbym żeby było więcej modeli niż tylko jeden. W każdej lidze jeździmy praktycznie wszyscy tym samym autem (PMC, Group 5, BMW 2 CUP, DORMET).

Chcę żeby była dobra zabawa i żeby cos nowego było. Na przykład to że jedziemy dwa wyścigi i co wyścigi musi być inne auto. Dwa auta na sezon to też coś nowego. ;) No i oczywiście start w drugim wyścigu z odwróconą kolejnością z pierwszego wyścigu.

Mi się wydaje że będzie ciekawa liga :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze oglądać te trasy ze starych FM :)

Tak po kilku rundach treningowych do tej serii, myślę, że będzie dużo podobnych walk - stawka się mocno wyrówna w porównaniu do tego co mamy teraz chociażby ze względu na brak możliwości wprowadzania tuningu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No moze byc ciekawie jakas konlretna date juz macie jak dla mnie niedziela jak najbardziej by pasowala w tygodniu raczej nie dam rady. Koniec kwietnie zaczynamy lige GT3 full sim. Ale bede tu zagladal dowiadywac sie co i jak bo pomysl jest ciekawy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglólnie to wyszstko fajnie, podoba mi się poza ...terminarzem :)

Niedziela o 20:00 odpada bo prawie nigdy nie ma mnie w domu. 21:00/21:15 jest ok

Wydaje mi się, że liga powinna zacząć się ze 2 tyg wcześniej tak żeby skończyć przed okresem wakacyjnym. Koniec czerwca/początek lipca i już połowy stawki nie będzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. To start będzie o godzinie 21.00, żeby jeszcze nie było za późno.

Dwa najgorsze występy sezonu nie będą liczone do klasyfikacji indywidualnej. Czyli każdy ma dwa jokery, jakby coś wypadło prywatnego ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto przygarnie do teamu? Nie najszybszy ale jakże sympatyczny :D

Chodź do mnie...sympatyczny człowieku ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też kogoś przygarnę, bo niedziela u mnie w 90% odpada :D więc dobrze by było, żeby mieć jeszcze 1 reprezentanta teamu Bastos. Na razie w teamie jest Skrzypek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli ktoś ma miejsce, to z chęcią polatał bym w jakichś klubowych barwach, jeszcze nie miałem okazji :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach