Problem z kołysaniem na boki
0

5 postów w tym temacie

Pracuję aktualnie na Mercedesem AMG GTS. Mam taki problem. Po wyjściu z szybkiej szykany dość często samochód zaczyna się kołysać na boki. Ciężko to opanować i najczęściej ląduję na poboczu.

Powinienem zwiększać twardość sprężyn czy ARB?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pracuję aktualnie na Mercedesem AMG GTS. Mam taki problem. Po wyjściu z szybkiej szykany dość często samochód zaczyna się kołysać na boki. Ciężko to opanować i najczęściej ląduję na poboczu.

Powinienem zwiększać twardość sprężyn czy ARB?

Najpierw ARB, potem sprawdź wysokość auta może być za wysoko (środek ciężkości) sprężyny zostaw na koniec ale mi zawsze pomaga twardszy ARB (odwiedź Road Atlanta krótka wersja i pierwsza szykana prawdę ci powie)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obniżyć już go bardziej nie mogę.

A jeżeli ARB jest już na tyle sztywne, że najechanie na krawężnik kończy się poślizgiem, próbować bawić się ustawieniami tłumienia (bump) czy od razu przechodzić do sprężyn?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obniżyć już go bardziej nie mogę.

A jeżeli ARB jest już na tyle sztywne, że najechanie na krawężnik kończy się poślizgiem, próbować bawić się ustawieniami tłumienia (bump) czy od razu przechodzić do sprężyn?

Poczekaj ze sprężynami (jeśli masz oryginalne ustawienia) podnieś go troche aby jeszcze bardziej usztywnić ARB, rozwiaz problem kołysania a potem zajmij sie problemem krawężników (tu wpływają sprężyny i tłumienie)

Pamiętaj ze największym błędem jest ustawianie wszystkiego naraz o za duże wartości, czasami warto jest ustawić setup domyślny i zacząć od nowa a także często zapisywać ustawienia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach