Nasze samochody - zdjęcia
2 2

342 postów w tym temacie

Zainspirowany przez posta mario33Uk uznałem, że należy utworzyć na forum taki temat. Teraz ważne - wrzucamy zdjęcia swoich własnych samochodów - nie rodziców, rodzeństwa, dziadków, znajomych! Nie piszemy też tutaj jakie auto chcielibyśmy w przyszłości mieć. Polecą za to WARNy

Nie przesadzajmy z ilością zdjęć. Miło by było również pokusić się o jakiś mały opis, może jak długo macie prawko, itp. :).

[align=center]

thumb_thisthreadisworthlesswithoutp.gif[/align]

Jeśli komuś temat się nie podoba niech się nie wypowiada.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja może zacznę :)

Rocznik : 1995

Przebieg : "niby" 139 177 km

Waga : 550kg

Powalająca moc : 49,7 kunia :)

Zrobiłem : Najpierw przyszła pora na naprawę tego co zrobił poprzedni właściciel ( posiadacz B1 ). Wsadzone opony Dębicy ( Przód 165/70 R13, Tył 165/65 R13 ), zamieniłem na 4 nowe Fuldy EcoControl 155/65R13. Potem przegląd, wymiana filtrów, olejów, paska i regeneracja przedniego prawego wahacza. Później odstawiłem go do blacharza ( jak było widać na zdjęciach w albumie na fotka.pl ), niedawno sprzęgło, nowe radyjko Pioneera i do tego przelotowy Ulter Sport zamiast puszki na końcu. Zalany Castrolem 10W40 , jak na razie dolewałem po zmianie raz po ujechaniu 400 km jakieś 0,5 litra ?? i od tamtego czasu przez 4 000 km ani kropli, sam nie wiem o co chodzi xD.

Tutaj fotki przed naprawą : http://www.fotka.pl/albumy/mikis/2,Cuore_przed_naprawa/33199692,,?authkey=7bc7a49e572b928547cc845b7a7e654b

Ogólnie autko do tych 70-80 zbiera się lepiej niż autko dziadka ( VIII gen 2.0 Acco ), później już brakuje pojemności i co za tym idzie mocy.

6jr5taeeneqho8txcyaj_thumb.jpg

gxt5rmi8vk2hvd47dq95_thumb.jpg

tet32jkcynse7zu51z_thumb.jpg

Później coś może i podrzucę nowszego :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to moja gablota :)

image007hc.th.jpg

image010vzv.th.jpg

COs wiecej o Aucie to Rocznik 2001 , wyposarzenie -pelna skora, gps, komputer, pelna elektryka obu foteli + podgrzewanie , automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne ,audio clarion + 8 glosnikow JBL + wzmaczniacz i zmieniarka na 6 plyt, silnik 2.0 benzyna 140 Bhp (nie wiem czy Km to to samo co Bhp) . A wczesniej mialem Honde Accord coupe 2.2 V-tec , bardzo zaluje ze sprzedalem to auto :) , Peugeot lepiej wyglada ,ale.... no wlasnie mam mala awarie Wiatraka na chlodnicy (sa dwa jeden nie dziala) i zgadnijcie ile serwis pluga sobie krzykna hehe... 700 Funi , pieprzeni oszolomy i do tego mi wkrecaja ze czesci ,tzn wiatrak plus maly silniczek do niego plus jakis gowniany kabelek to koszt 300 funi hehe... musze sie przejechac do sasiedniego miasta do innego serwisu bo te bubki chyba chca mnie skroic.

Ps. Mam pytanko dowiedzial by sie ktos w polsce ile takie czesci kosztuja dla mnie? orietacyjnie , moga byc zamienniki (sorry wiem ze maly offtop zrobilem ale baaaaaaaaaaardzo potrzebuje takiego info :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Geno: 50KM? Ile wg producenta masz od 0-100 km/h?

Powiem Ci szczerze ze jeszcze nie widzialem Daihatsu w tak dobrym stanie blacharki. Auto skromne ale dobrze wyglada zwlaszcza na tych felgach ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz, na B1 nie było za dużego wyboru, a co do blacharki to widziałeś co było :) Teraz jest znośnie, ale w czerwcu mam zaklepany termin na poprawianie nadkola ( rdza zaczęła wychodzić ;/) i ryski dzięki jeździe dziadka. Seryjnie było 42 kunie, ja ze swoim byłem na hamowni, jak dokopię się do wykresu to dam fotosa. Do setki teoretycznie ponad 15s, raz kręciłem filmik to wyszło 12,8s, teraz po blaszce, jak będzie ciepło ogarnę montaż kamerki jakiś profi i się coś skręci :)

79113723912548732360.jpg

Dis is it :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w tym momencie nie mam żadnego pojazdu:-/ ale mogę się pochwalić swoją dotychczasową historią motoryzacyjną:) Prawo jazdy mam od 2003 roku i swoje pierwsze auto kupiłem też w 2003. Była to moja pierwsza miłość:) Honda Civic z seryjnym 1,3l 75KM. Później dostała nowe serducho B16A2 i 170KM po wszystkich modach:D

resizeofobraz044kt8.jpg

Później z niewiadomego powodu sprzedałem Hanie:s Kolejnym samochodem była Fiesta, później Mondeo, Laguna, kolejne Mondeo, taki duży bus Mercedes 804, Yaris, Rover 214i, Audi A4. Po tych wszystkich przygodach kupiłem chyba najlepsze auto jakie dotąd miałem. Honda Integra Type R 2001. Silnik K20A2 i 220KM dawało dużo frajdy ale niestety auto było typowo rekreacyjne i musiałem sprzedać:)

media1hn5.jpg

mediafv1.jpg

No i mój ostatni wynalazek Proton Wira 1.8 z silnikie 4G93 (ten sam silnik siedzi w Mitsubishi Lancer) ja niestety nie miałem tej uturbionej jednostki i "tylko" 130KM, 16V na dwóch wałkach:P Zdjęcia nie mogę znaleźć teraz ale jak się znajdzie to dorzucę.

To chyba wszystko albo prawie wszystko. Dziękuje za uwage.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Honda Civic B16A2 i 170 KM po wszystkich modach ? To co tam za mody byly ? Dolot z kibel rury ? Bo nie wiem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Honda Civic B16A2 i 170 KM po wszystkich modach ? To co tam za mody byly ? Dolot z kibel rury ? Bo nie wiem...

Nie było potrzeby grzebania w silniku (seryjne 160KM i tak było wystarczające) dolot i wydech które były zrobine przy okazji dodały te kilka koni. Reszta klamotów poszła w zawieszenie i hamulce.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez sie pochwale :D

prawko mam od 8.02.2010, samochod kupilem 22.02.2010 :)

samochod Polonez caro 1,4 16v

moc wg producenta 103 km :)

jak narazie zmienilem tylko kola, niedlugo idzie na glebe pozniej blacha i zbieranie kasy na silnik 1,8 vvc i swap :)

ogolnie zajebisty samochod i jak jest mokro to mozna latac bokiem bez zadnego problemu :)

snc00021e.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

103 konie i to w serii dzieki silnikowi rovera :D (dzieki temu 1,8 vvc ze zmiennymi fazami rozrzadu ponad 140 koni w serii pasuje bez wiekszej rzezby :) )

gleba tak zeby odpowiednio sie prezetowal i trzymal drogi ;D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swietny podoba mi sie :D ladne fele :) idealnie pasuja do Polaja :) jakie to sa 16" ?

Fajny, też mi się podoba. Fele na mój gust to 14" albo 15"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15 :D przez to ze stoi tak wysoko wydaja sie ze mniejsze, ale moze w sobote kolega zalatwi sciagacz do sprezyn to sie go obnizy przynajmniej z przodu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

15 smile.gif przez to ze stoi tak wysoko wydaja sie ze mniejsze' date=' ale moze w sobote kolega zalatwi sciagacz do sprezyn to sie go obnizy przynajmniej z przodu :/

[/quote']

Te ściągacze do sprężyn mogą być całkiem niebezpieczne. Wyobraź sobie, że przy 90km/h taki ściągasz puści. Nie lepiej kupić jakiś zestaw obniżający(nie wiem jak z dostepnością)? Obciąć o 1, 2 zwoje? Czytałem, też o procesie w którym zgniata się sprężyny po czym się je utwardza.

Tylne pióra będą sklepane?

Wleci elektroszpera? :)

Powodzenia w projekcie, informuj o postępach :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Volks heart.gif

Kiedyś tam odkupiłem od kogoś.. stoi czeka na lepsze czasy..

Golf II GTI VR6

akeitsup1020085.jpg

Mój aktualny dupowóz.. cały czas w drobnych modyfikacjach..

Passat B3 VR6 GT Variant

2009r.

akeitsu20091008663.jpg

2010r.

p1030060x.jpg

+ szersze koło na tył 10' w 16'

1020540r16falkenziexze9.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kola piekne ! ale te swiatla mi nie leza smile.gif

co do sciagaczy to tylko zeby zdjac sprezyny ! mam juz nowe od poloneza trucka ktore trzeba przyciac i bedzie nizej i sztywniej :/

resory tez beda klepane ale to za jakis czas bo samemu raczej tego nie dam rady zrobic :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękne koła Damze! Jaki tam masz naciąg? Co to za opona, 215? Stosowałeś dystanse? Ranty kół wychodzą za obrys? WIĘCEJ ZDJĘĆ! biggrin.gif

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piękne koła Damze! Jaki tam masz naciąg? Co to za opona' date=' 215? Stosowałeś dystanse? Ranty kół wychodzą za obrys? WIĘCEJ ZDJĘÄ! :)

[/quote']

Miało być 215/40 a nie wiem co mnie kopło to kupiłem 205/40, opony to Falken ZIEX ZE912, dystanse zmieniające rozstaw z 5x100 na 5x112 (mercedes) Czy wychodzą za obrys? jasne o to mi chodzi aby nie co poszerzyć autko :) z przodu na 8 calowej feldze z 2cm dystansem koło delikatnie wystaje, z tyłu natomiast będzie tak z 2 cm jak zrobie nowy nawiert na piaste (z dystansem okrutnie wystaje) Człowiek chciał zaszaleć no i wyszło zobaczymy jak ogarne to wszystko, jak znajdzie mi się troche wolnego czasu heh na razie robota w UK i autko będzie czekać smile.gif

Pare fot:

GTI projekt na razie przesuwam, miał być w tym roku ale zajme się nim moze w przyszłym. Nie ukrywam koła zakupione do MK2 ale wylądowały na passacie goscinnie i tak zostały :/

p1020787.jpg

p1020795l.jpg

Na razie zajołem sie dupowozem..

Tak wyglądał po zakupie:

20090808426.jpg

20090808430.jpg

Poźniej zaczeło sie kupowanie pierdułek typu projectory, jakieś emblematy, zderzak z halogenami itp. itp.

Aby przywrucić piekną serie w old skulowym wydaniu z lekką nutką germana.. :)

20090911618.jpg

img2963e.jpg

Tak to mniej wiecej na gwincie wygląda..

20090909587.jpg

No i koła bez dystansów na tył, bezpośrednio do piasty koło przyłożone wystawać będzie delikatnie akurat naciąg będzie to "MYŚLE" że będzie git.

20100204804.jpg

20100204802.jpg

Aktualnie rozbieram powoli auto (wybebeszam) i szykuje pod swap całej czarnej tapicerki ze skóry zeby była kosa :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Golfów na rs'ach jest dużo więcej niż passków, więc to chyba dobry wybór, że koła właśnie tam powędrowały. Offset z tyłu miażdży! Jak z oponą uznasz, że mimo wszystko za bardzo wystaje to jeszcze o negatyw z tyłu możesz się pokusić i dopiero będzie kosa. Wrzuć fotki jak będzie gotowe - nie mogę się doczekać efektu. W mojej skromnej opini auto wygląda lepiej na białych światłach z przodu i bez tego znaczka vr6. Poza tym gratuluje wytrwałości - jazda z taką glebą po Polsce nie ma pewnie wiele wspólnego z komfortem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piekny Passat. A napis VR6 na masce i opcjonalne swiatla wlasnie dodaja szyku. Golf GTI tez niczego sobie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach