Oficjalny mail do T10 od FMPL - problemy i lista rzeczy do poprawy
0

36 postów w tym temacie

Wczoraj powstał pomysł, dzisiaj robimy pierwszy krok w kierunku jego wykonania.

Planuję napisać maila do T10 z listą rzeczy do poprawy oraz ewentualnego dodania. Będzie to oficjalna wiadomość od polskiej społeczności Forza Motorsport, co będę w nim zaznaczał. Dlatego chcę abyście dodawali w tym temacie pomysły oraz przemyślenia na temat tego co można poprawić. Jest ich sporo, więc zróbmy to wspólnie. Mile widziane będą osoby, które pomogą w tłumaczeniu na język angielski.

Lista poprawek/zmian/problemów będzie dodawana w punktach.

1. Błąd przy zapisywaniu powtórek wyścigów online, powodujący rozłączeniem z lobby.

2. Gdy w trakcie ładowania lobby rozłączy jakąś osobę, to pozostaje ona na starcie wyścigu nieruchowa i nie można jej przesunąć (nie włącza się duch).

3. Nie słychać niektórych osób w lobby i podczas wyścigów, lub oni słyszą mnie, a ja ich nie i na odwrót.

4. Brak możliwości obracania kamer podczas trybu widza (online).

5. Brak informacji o pozycji, czasach i aktualnym okrążeniu podczas trybu widza.

6. Po wyścigu w karierze nie pokazuje informacji o zajętym miejscu w rankingu na ekranie głównym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

There is also problem with usage of Thrustmaster TX wheel. At every time we start game, after one, or two races, game start to find shifter at buttons B and X, not as usulal at shifters. (also we observe significant change with Force-feedback strengths) . To fix it we must go to controller settings, advanced options, save it with A button. And now is ok. Problem will return with another FM6 game lunch. Several TX users from our community have the same problem, so it is not TX problem only.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek proszę w naszym ojczystym. Lista będzie po polsku aby wszyscy widzieli dokładnie co jest uwzględnione.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma sensu nic pisać :P szótka miała być kompletną wersją piątki, a jest gorsza, bo ma więcej błędów i nie dodali najprostszych rzeczy, które brakowały w FM5. czekam na Gran Turismo 7, jedyny powód, który wstrzymuje mnie przed sprzedażą PS4 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

There is also problem with usage of Thrustmaster TX wheel. At every time we start game, after one, or two races, game start to find shifter at buttons B and X, not as usulal at shifters. (also we observe significant change with Force-feedback strengths) . To fix it we must go to controller settings, advanced options, save it with A button. And now is ok. Problem will return with another FM6 game lunch. Several TX users from our community have the same problem, so it is not TX problem only.

Problem ze zmianą przypisań zmiany biegów, po jednym wyscigu gra zmienia zmiane z łopatek na przyciski B i X. Po restarcie wyścigu i wejściu w opcje kierownicy, problem znika.

W rozpisce patcha wczorajszego znalazłem iformacje że to może być naprawione:

¡ Fixed an issue with control mapping when a player has both a controller and a wheel connected to the Xbox One when starting Forza 6

Wiec potestuje to i napisze czy dalej warto na to zwrócić uwage.

Wczoraj chwile jeździłem i nie zauważyłem tego problemu, ale po 2-3 wyścigu nagle przestały działać pedały. Restart gry pomógł..

Ooby nie było tak że naprawili jedno a popsuli drugie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogliby poprawić bledy estetyczne takie jak kanciaste ślady w Multi i jak brudzi się szyba to zostaje slad po wycieraczce ktoś nie byla wlaczona

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wczoraj pojeżdziłem i bład kierownicy nie wystąpił.. Chyba pierwszy raz od premiery FM6. Jeszcze potestuje.

Natomiast irytujące staje się to że by odpalić gre na kierownicy, trzeba wyłączyć pada. Na włączonym, gra nie rozpoznaje kierownicy jako kontrolera...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopisałem problem z rozłączeniem w trakcie ladowania lobby.

Proszę o wypisywanie problemów. Tiger, czy cos aktualizacja zmieniała odnośnie tego co napisałeś wcześniej?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisałem wyżej, nie ma sensu zgłaszać, robią i tak co chcą :P Nasze starty trwają po 10 min zanim każdy się ustawi, prosta opcja z Fm4 gdzie jest :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest start wg najlepszego okrążenia. Ale wymagało to przetestowania, bo trzeba też włączyć "odwrócenie" ustawienia. Po wyścigu wczorajszym przetestowaliśmy to w gronie paru osób i zadziałało.

Potrzebuje pilnie speca od angielskiego (najlepiej z fb) aby napisania szczegółowego posta na forum o zapisie powtórki. Z tym trzeba działać pilnie.

Po napisaniu tematu dobrze aby pare osób go skomentowało aby podskoczyła ranga.

Tekst do tłumaczenia:

Na polskiej scenie FM6 organizuję sporo lig i różnego rodzaju wyścigów. Jednym z głównych problemów jest niemożliwość zapisania powtórki wyścigu, którego czas trwania przekracza około 40 min (krótszych nie organizujemy). Jest to olbrzymi problem, gdyż nie jestem w stanie sprawdzić po wyścigu incydentów jakie miały w nim miejsce. Co za tym idzie organizacja jakiejkolwiek dużej ligi mija się z celem, bo nie jestem w stanie zapanować nad rygorem. Nie rozumiem dlaczego problem ten nie został naprawiony z ostatnim patchem. Jeśli T10 myśli, że problem nie jest istotny, to jednoznacznie oderza bezpośrednio w osoby, które cenią sobie wyścigi fair play. Liczę, że problem zostanie szybko rozwiązany i wrócimy do czasów FM5, gdzie wyścigi online były przyjemnością, bo obecnie jest to jedna wielka katorga.

Tłumacz może dodać coś od siebie aby położyć większy nacisk na problem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopisałem problem Tiger, czy cos aktualizacja zmieniała odnośnie tego co napisałeś wcześniej?

Tak, naprawili to, już nie przełacza łopatek pod przyciski. Problem znikł.

Przy TX pozostają 2 błędy:

- by odpalić gre należy wyłączyć Pad, inaczej kierownica nie zostanie prawidłowo rozpoznana. Pad można włączyć już w dashboard FM6.

- po godzinie ok grania, kierownica wpada w lagi i czasami deaktywuje FF. Problem nie jest sprzętowy gdyż na PC nie ma takich błędów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tam jest cenzura?? Napisałem post i pokazało że oczekuje na zatwierdzenie... WTF?

Nie ma cenzury chyba, bez problemu napisalem.

A reszta widze ma wszystko w dupie. Jednego zdania nie złożycie aby pomóc rozwiązać problem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary niektórzy pracują daj trochę czasu :) Ja dopiero wszedłem do domu i zaraz znowu wychodzę do roboty. Może wieczorem znajdę czas i coś skrobne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po wyścigu w karierze nie pokazuje informacji o zajętym miejscu w rankingu !!
A w 5tce pokazywało :ike:

Teraz trzeba extra klikać w ranking

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach