Najlepszy sim na PC
0

22 postów w tym temacie

Planuję pograć trochę w jakiś dobry symulator na PC. Oczywiście na kierownicy. Co w tej chwili jest wartego uwagi? Jak się kształtują ceny? Nie ukrywam, że wole coś w co nie trzeba dużo inwestować. Wymagania nie mają wielkiego znaczenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to na pierwszy ogień możesz zakupić Assetto Corsa , jak będziesz mieć szczęście to na Alledrogo kupisz za 70 zeta jak nie to więcej , ostatnio wyszło do niego płatne DLC 15€ (10 aut i tor Nordslife czy jakoś tak :P w kilku wersjach (chyba 3) ) do gry jest masa modów aut i torów są lepsze i gorsze ale darmowe  na racedepartament sporo tego ,patrz jak coś na ilość pozytywów to warto cos takiego zassać . model fizyczny dość przyjazny zwłaszcza w autach wyczynowych (GT3 ,GTE, GT2) historyki trochę trudniejsze, cywilne tu różnie jedne fajne inne takie sobie, dobrze chodzi i na AMD i Nvidi. Online to jest dużo serwerów ale często się trafia na idiotów , jak onlina to jakaś ligiaalbo ze znajomymi.

Kolejnym tytułem to R3E czyli RaceRoomExperience od Sector3 (dawny SimBin) tu nazwa studia jest samą rekomendacją, gra jest free to play czyli w teorii darmowa (podstawka) i w tej podstawce masz kilka torów i kilka aut (nie za dużo zeby nie było tak różowo)

ale jak się jarasz seriami DTM, WTCC, GT3 (ADaC) to polecam zakup tych paczek , DTM Experience mozna dorwać czasem za 50 zeta dostajesz za to auta z sezonu 2013 i wszystkie tory ,możliwość rozegrania mistrzostw w singlu czy onlina (onlina nadal w fazie beta i nie można zakłądać własnych pokoi ) warto też kupić okazyjnie tą paczkę ze względu na tory które się kupuje raz i jak kupisz kolejną paczkę np. ADAC 2014 to cenę masz pomniejszoną o już posiadany kontent i wtedy zamiast zapłacić np. 24€ zapłacisz 9€ tak jak ja ;) czyli już znośnie jak na DLC , Radocha z jazdy zapewniona na 100% . Warte zakupu na tą chwilę to Adac 2014 , DTM 1992 , Dtm 2014 (ale jest dość drogie jeszcze) lub DTM 2013 (ze względu na tory) Wtcc 2013 ja bym nie kupował bo jest w przygotowaniu WTCC 2014 Experience (tam gdzie jest dodatek w nazwie Experience to masz w sumie możliwość grania w tryb championschip singleplayer) więc jak wyjdzie to mało kto będzie grał na dlc wtcc2013. no i niedługo również ma być serwer dedykowany czyli możliwość stawiania własnych serwerów i wtedy myślę ze się ta gra ładnie rozwinie, ale i tak na tych publikach gdzie jezdzi sie na płatnych DLC jest kulturka i nie raz w takiego ADACA 2014 można pocisnąć i w 24 osoby na serwerze , na darmowym kontencie często jest sieka. Zdecydowanie polecam R3E bo na tą chwilę jest dla mnie najfajniejszy .

Iracing daruj sobie drogi jak cholera płacisz za wszystko łącznie z onlinem , nawet jak płacisz za online a chcesz założyć pokój to musisz dodatkowo zapłacić lol .

Rfactor 2 fajny model jazdy ale grafika straszy ,jest archaiczna, darmowe mody (trasy auta) ale płacisz za onlina jesli wybieżesz zakup za chyba coś koło 40-50$ to co roku musisz odnowić licke na onlina. albo kupisz lifetime za co koło 80$.

Rfactor 1 stary i brzydki ale jeszcze ludzie w to grają ale tylko w ligach . ja bym sobie darował

Race07 ( i te wszystkie dodatki) fajne ale tez jużstare i mało kto w to gra - daruj sobie .

P Cars hehe... jak wyjdzie to warto  

Wszystkie gry możesz przetestować za Free daj znać do podeśle linki ;) do wersji "demo" " nie oficjalnych" albo z pigułką jak kto woli, może lepiej przed zakupem przetestować ;) 

Do R3e nie potrzebujesz pigułki bo możesz grać za free to co tam dają na start ,albo w competitions to masz zawsze jakieś sezonowe potyczki na LB za fre na kontencie różnym i nie musisz go kupować, a każdą furę przed zakupem możesz przetestować ;) w iracing tego nie ma ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to chyba zdecydowanie wybiorę R3E na początek i sprawdzę jak się gra na podstawie. Zapewne jutro pobiorę i zacznę testować. Jeszcze muszę dłuższy kabel hdmi poszukać aby lapka z tv podłączyć :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tej listy Mariusza polecam nabardziej RaceRoom pod względem modelu jazdy, odczuć na kierownicy Thrustmaster TX i tego jakie są tory. Pod względem wydajnośći to mi na moim średnio zaawansowanym kompie (przyzowita karta, słaby procek i mało ramu) chodzi najlepiej a wygląda przyzwoicie. Na drugim miejscu Assetto. PCARS chyba lepiej poczekać i sprawdzić jak będzie się prezentował na Xbox One jeśli ktoś nastawiony jest na konsole - nie ma sensu uciekać od Xboxa One na PC tylko dla tej gry zwłaszcza, że model jazdy w mojej opinii gorszy zarówno od Assetto, RaceRoom jak i Forzy (nie rozumiem tak przesadzonej podsterowności, braku czucia przodu auta). A to wszystko i tak przejściowe, bo wyjdzie Forza 6 i pozamiata wszystko :) Osobiście czekam na GT7 jeszcze, bo to jedyne co mnie trzyma aby nie sprzedać PS4, ale na tą grę jeszcze pare lat poczekamy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to wszystko i tak przejściowe, bo wyjdzie Forza 6 i pozamiata wszystko :)

powinieneś przed napisaniem tego dopisać fanboy mode on a po skończeni off :P;) sam wiesz że puki co żadna konsolowa ścigałka nie da tego co sim na pc ;) , na konsoli musza być uproszczenia ze względu e masa ludzi gra w takie gry na pada i to jest priorytet dla producentów ścigałek na konsole, inaczej wygląda sprawa z PC. Może ta tendencje zmieni P Cars na konsolach ... może ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja chcę w coś dla odmiany pograć. Oczywiście, że jak wyjdzie Project CARS to będę w to grał i PC odstawię, podobnie jak Forza 6. Konsole stawiam na pierwszym miejscu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powinieneś przed napisaniem tego dopisać fanboy mode on a po skończeni off :P;) sam wiesz że puki co żadna konsolowa ścigałka nie da tego co sim na pc ;) , na konsoli musza być uproszczenia ze względu e masa ludzi gra w takie gry na pada i to jest priorytet dla producentów ścigałek na konsole, inaczej wygląda sprawa z PC. Może ta tendencje zmieni P Cars na konsolach ... może ;)

Czemu tak mówisz? Jak włączysz sterowanie symulacyjne i wyłączysz TCS w seryjnych autach tylnonapędowych, to w żadnej z wynienionych przez Ciebie simów na PC nie jest trudniej niż w Forzy :P Oczywisćie to gdzie bardziej się auto ślizga nie ma sensu porównywać, bo w mojej opinii symulacyjne sterowanie w Forzy jest przesadzone. Forzy pod względem modelu jazdy nie brakuje nic, Forzy brakuje tylko opcji takich jakie oferować będzie PCARS jeśli chodzi o pogodę czy ustawianie wyścigu. Forzy brakuje systemu kar zamiast tego durnego wykrzynika itd. A w tych simach przeważnie jeździ się właśnie autami wyścigowymi na slickach z wielkimi spojlerami więc tutaj trudność jest mniejsza - choć zebym nie został źle zrozumiany, aby kręcić czasy czołówki to i tak kilka miesięcy grania.

Dla mnie wywalone ustawianie w forzy sterowania normalnego i symulacyjnego i zrobienie jednego pośredniego plus opcje z PCARS, o których wspomniałem wyżej, dopracowanie trochę kierownic i zostawienie modelu jazdy taki jaki jest - i to jest gra idealna jaką moze być Forza 6. Do tego trochę lepsza kariera i może w nią pograć każdy, cieszyć się tą grą, ale żeby być dobrym trzeba miesiące treningów i podstawowej wiedzy, jak jechać aby kręcić dobre czasy, tak jak w simach na PC :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Impi ale wyznacznikiem symulacji nie jest czy jest trudniej czy łatwiej tylko to ile autentycznych danych jest w stanie t a symulacja symulować hehe... czyli właściwości opony, ugięcia jej zmiana temperatury na grip, spalenie opony, graning, ciśnienie ,racing line dynamiczne ,i zmiana gripu na nim, ugięcia zawieszenia itd. wpływ temperatury otoczenia na grip, itd tego zadna konsola nie będzie wstanie zapewne zasymulowac ,a jeśli jest w stanie to nikt i tak nie będzie tego implementował , bo nie ma co się oszukiwać ale konsole mają uproszczenia nie bez powodu ;) (granie na padzie , casual players itd) gdyby tak nie było to zobacz jakie są zabawki do simracingu na PC  i jakich nie ma na konsole . A to że Forza jest dobra gra to nie musisz mnie przekonywać bo ja to wiem ;) w końcu się grało przez te ładnych kilka lat w to nie bez powodu , jak by się T10 przyłożyło bardziej do sterowania na kierownice to by stracili klientów ,bo większość gra na padach i nie sądzę że tu się coś zmieni w kolejnych odsłonach, fajnie się kółkiem kręci ale sam wiesz FFB w takim R3E zjada na śniadanie to co jest w FM5, Sam to przerabiałem byłem zajarany tym jaki miałem FFB w FM4 ale jak się przesiadłem na PC to wgniotło w fotel taka to jest subtelna różnica. i żeby nie było konsoli nie skreślam zapewne zakupie prędzej czy później XO dla FM (tylko nie wiem której części)  bo mam wielki sentyment do tej serii

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) racing line dynamiczne ,i zmiana gripu na nim, ugięcia zawieszenia itd. wpływ temperatury otoczenia na grip

(...)jak by się T10 przyłożyło bardziej do sterowania na kierownice to by stracili klientów ,bo większość gra na padach i nie sądzę że tu się coś zmieni w kolejnych odsłonach, fajnie się kółkiem kręci ale sam wiesz FFB w takim R3E zjada na śniadanie to co jest w FM5, Sam to przerabiałem byłem zajarany tym jaki miałem FFB w FM4 ale jak się przesiadłem na PC to wgniotło w fotel taka to jest subtelna różnica. i żeby nie było konsoli nie skreślam zapewne zakupie prędzej czy później XO dla FM (tylko nie wiem której części)  bo mam wielki sentyment do tej serii

Racing Line dynamiczne to Codemasters probowało zrobić nawet w serii F1 choć wiadomo nie na poziomie takim jak w simach na PC, o których mówisz. Tutaj w Forzy też choć trochę mogliby zrobić zmienny poziom przyczepności, myślę, że to nie aż tak trudno skoro w półarcadowym F1 2010 była namiastka tego. Ale co do tego ugięcia zawieszenia itd, to był filmik porownujący to na Bathurst i stary bolid Lotusa, to Forza 5 była bliżej iRacingu, a PCARS w ogóle prawie nic nie działo się z autem na nierównościach :)

Oczywiście masz racje, sam się przekonałem, gralem na TX w Forze i super - odpaliłem Assetto czy RaceRoom na PC też na TX i meega różnica na plus dla gier z peceta więc tak jak napisałem w poprzednim poście, może T10 choć trochę poprawi w FM6 te granie na kierownicy choć wiadomo, pad zostanie na 1 miejscu - tutaj podejście przy Gran Turismo cieszy, bo tam słyszałem, że po prostu nie opłaca się grać padem jak ktoś chce być w czołówce :)

Ja w sumie nie chciałbym aby Forza zamieniła się w 100% sima z PC, wymaga tylko nieco poprawek by z nimi konkurować i trafiać do szerokiego grona odbiorców. Da się to zrobić. Nieraz surowość tych simów wręcz odpycha, nie wiem czy tutaj znów zostanę dobrze zrozumiany...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem o co chodzi "surowość sima" na pc mi się tez to nie podoba ,bo często są bez życia (assetto corsa) ale już np podoba mi się kierunek S3 z ich R3E czy P Cars bo widac nawet że otoczenie żyje, dla mnie to ma duże znaczenie na odbiór symulacji bo to co dzieje się z autem to jedno ,ale symulacja to tez co się widzi dookoła ,a jak otoczenie wygląda jak po epidemi eboli to sorry ale to nie to, musi być tez czuć tą otoczkę która towarzyszy weekendowi wyścigowemu, dla tego między innymi wole grac w R3E jak w AC.

A w F1 2013 bardzo fajnie była zrobiona linia wyścigowa i zjechanie z niej na brudny tor sprawiało że przez jakąś chwilę trzeba było uważać bo opony brudne, jak dla mnie najlepsza część serii F1.  2014 zassałem z neta i w ogóle mnie nie wciągneła , powinna być jako DLC za 40 zeta a nie gra za 150 zeta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc zainstalowałem R3E, włączyłem i po 20 min wyłączyłem. Ale po kolei.

- Gra mi klatkuje na low detalach (mam procesor i7, GTX 860M, 8GB RAM), zaznaczę, że ustawiłem na 1080p.

- Ustawiłem przed wyścigiem wszystko realistyczne i sorry ale Forza jest 100 razy bardziej wymagająca.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już pisałem ze nie chodzi o to jak jest trudno tylko co ci gra jest w stanie symulować , auta na slicku i z wielkim parapetem z tyłu się prowadzić musi dobrze .
Gra jest bardzo fajnie zoptymalizowana wiec może coś nie tak ustawiłeś, albo laptop jedzie na intelu Hd. Jutro wrzucę ci moje ustawienia co włączyć a co nie , bo jak pisałem są opcje co zabijają każda kartę graficzną. Poza tym czym ty jechałeś?? Bo te auta z free kontentu są hmm... Do doopy pojedź sobie czymś z adac Dtm w commpetition koniecznie na poziomie get real

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Było get real, wybrałem BMW z Hill Climb. A co do karty to INVIDIA GeForce GTX860M.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja taz mam pytanie, ktory z simow na PC ma najlepsze gokarty?

Czekam na P Cars na XO tam z tego co czytalem sa ze dwa oraz troche torow gokartowych 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cały darmowy zestaw ma chyba stary ffb i nie był updatowamy. Jak chcesz coś co ma bieżące poprawki to śmigaj w commpetitons . Autami Adac 2013 czy 14 bez trakcji jeździ się naprawdę kozak to samo dtm. Zobacz czy nadal jest czasowka do zrobienia Np Mercrcem 180 evo dtm 1992 na Zolder zacne combo :)

jest Covette Adac 2014 na Indianapolis ,jest WTCC na Hungaroring Seatem, jest też , nissan 370z Adac 2013 na Monza

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to moje ustawienia , AA ustaw na x2 lub x4 ,wsumien ie wiem jaką ma wydjność ta twoja mobilna grafika ,jak ma coś pokroju GTX 750/ 750 ti to na tych ustawieniach powinno ci całkiem przyzwoicie śmigać, ale lapek to lapek i nawet o że masz i7 które jest słabsze od mojego i5 przez to że jest do zastosowań mobilnych. Taka to rzeczywistość bo gamingowe laptopy to są po 8000 tyś i więcej ;). Ewentualnie zagraj w HD ready 1366x768 dużo nie stracisz

RRRE2014-09-0611-22-04-33_zps6a5017fa.pn

RRRE2014-09-0611-21-53-87_zps58df11a6.pn

RRRE2014-09-0611-22-08-21_zps22a7110d.pn

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzę twoje ustawienia, a wcześniej jeszcze włączę Assetto Corse. Dla porównania gra która ma podobne minimalne wymagania (Star Wars Old Republic) chodzi u mnie na ultra.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się nie znam na mobilnych grafikach więc nie wiem co jest odpowiednikiem tego GTX co ty masz, wymagania minimalne traktuj z przymrużeniem oka ;) do tego strzelaniny a wyścigi to inna bajka, mi Crysis 3 śmiga na ultra te 40-60 fps a takie Assetto nie dam rady puścić z wszystkimi fajerwerkami , optymalizacja. 

PS. przeczytałem test twojej grafiki no i powiem że spokojnie powinieneś pograć w we wszystko w FHD grafika daje rade pomimo że ma szynę pamięci tylko 128 bit, ale jak da rade Crysisa 3 pociągnąć w wysokich na 30 FPS to spokojnie te 60 FPS jest do osiągnięcia w FHD i R3E, Ale spróbuj ze względu na ta szynę pamięci ustawić 1360(66) x 768 przyrost fps prze takiej zmianie wedle testów jest o 100% z 30 fps (1080p) na 60 FPS (720p) więc znaczny skok

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to R3E powinien tym bardziej bo jest lepiej zoptymalizowany mimo wszystko, A w Assetto włącz odbicia na Ultra i jakość na ultra to zobaczysz piękny pokaz slajdów z 20 AI na Gridzie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na razie ćwiczyłem sam Italią na Monza i ogólnie grafika nie powala jakoś specjalnie. Kierownica po 20 min spędzonych na ustawieniach działa sympatycznie. Przy ustawieniach Italii na Pro z włączonym auto cluthem jeździ się nie trudniej niż w Forzie. Hamowanie to zupełnie inna bajka.

Podsumowując gra jest dobra i chyba w nią zainwestuję jako odskocznie do premiery Project CARS.

Edit:

Faktycznie Mariusz przy większej ilości samochodów na ultra spadły klatki dość wyraźnie i musiałem zmienić na very high lub high (jeden poziom niżej). Teraz jest spoko. Obecnie mogę się podzielić z wami porównaniem Assetto z Forzą 5. Starowanie jest bardziej wymagające (coś pomiędzy normal a symulacją w Forzie 5). Hamowanie w Forzie 5 na wyższym poziomie, w Assetto czułem się jak w Forzie 4. AI lepsza w Assetto i to bardzo wyraźnie. Grafika w Forzie 5 o dwie jak nie trzy klasy lepsza. Współpraca z kierownicą dużo lepsza niż w Forzie, ale to było do przewidzenia. Po 3h grania kierownica działała idealnie, nie przegrzewała się.

Która gra lepsza? Stawiam je na tym samym poziomie, obie mają swoje lepsze i słabsze strony. Forza wcale nie odchodzi mocno realizmem od Assetto.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grafika dooopy nie urywa to fakt ale nie jest zła nawet bym powiedział że foto realistyczna z odpowiednim filtrem Post procesing, bardziej przeszkadza sterylność otoczenia i brak życia dookoła toru

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach