Fanatec CSR problem z łopatkami
0

2 posty w tym temacie

Siema.

Posiadam Fanatec CSR od pół roku. Niestety ostatnio mam problem z łopatką redukcji. Mianowicie jeśli redukuje biegi czasem bieg przeskakuje o 2 w dół. Przykładowo z 3 na 1, a czasem nawet z 2 na wsteczny. Co może być problemem? Kierownice używam na Xbox 360, a problem pojawia się w forza motorsport 4. Problem wystąpił niedawno, bez wcześniejszych oznak. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi pownieważ z końcem lutego kończy mi sie gwarancja i chcę szybko załatwić sprawę. Fanatec.de odpisał mi że mam na oprogramowaniu PC nakręcić filmik, aby udokumentować wadę. Nie do końca wiem o co chodzi dlatego pytam tutaj. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci tak, sam miałem przez spory czas kierownicę Fanatec'a (była to 911 Turbo S) i również miałem z nią problem - akurat chodziło o co innego, ale mniejsza z tym. W przypadku Fanatec'a serwis gwarancyjny jest o tyle skuteczny, że warto z nimi kooperować. Ja osobiście nie spotkałem się z takim problemem i trudno powiedzieć co go może powodować, ale faktycznie spróbuj im ten filmik nagrać (w moim przypadku wystarczył bez problemów jako podstawa do uznania gwarancji). Jeśli wada występuje tylko na Xboxie, zaznacz im to i nagraj film tak żeby było widać wciskaną łopatkę i przeskakujące biegi in-game (odpowiedni kadr i wszystko ujmiesz). Jeśli problem występuje również na PC, nagraj im film z PC - używając oprogramowania instalowanego razem ze sterownikami. Znajdziesz je w panelu sterowania w opcjach kontrolerów do gier. Powinien być tam panel do testowania przycisków, i podwójny klik łopatki powinien być zauważalny. Takie coś im wystarczy - mogą wtedy Ci zaproponować jakieś interesujące rozwiązanie (warto zaznaczyć że Fanatec nie bawi się w półśrodki i opłaca się trochę z nimi popisać).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach