Kierownica Thrustmaster Ferrari 458 Spider do Xboxa. Pytania!
0

16 posts in this topic

Witam.

Zamierzam kupic kierownicę wraz z pedałami (zestaw) do xboxa (360) do 300zł. Bardzo podoba mi się kier.  Ferrari 458 Spider (firmy  Thrustmaster). Podobno warta uwagi, do tego ten wygląd...<33.  :queen: 

Już bym ją kupił, gdyby nie jeden minus - brak force feedback ale też w ogóle brak wibracji.  :no:  

Jako że nie mam możliwości porównania sobie, czy inne kierownice z wibracjami są lepsze, proszę was o opinię. Czy warto kupic tą kierownicę ? Tak/nie - dlaczego ? Czy brak wibracji to faktycznie taki poważny minus  :question: :question: :question:  Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Według mnie brak wibracji to największy minus. Jak chcesz coś dobrego to minimalnie Logitech Drive FX z Axial Feedback.

http://allegro.pl/kierownica-xbox-360-logitech-drivefx-bcm-i3398092599.html

Następna którą można śmiało polecić to Mad Catz Wireless Racing Wheel z Force Feedback, ale jest dwa razy droższa niż ty planujesz wydać.

http://allegro.pl/zd56-xbox360-racing-whell-mad-catz-okazja-i3385815739.html

Od razu Ci mogę napisać, że ta druga jest o wiele lepsza, dzięki lepszemu Force Feedback. W Logitechu są jedynie jakieś wibracje i delikatny Axial Feedback. Różnica jednak jest i to spora, jeżeli chcesz się w pełni cieszyć jazdą to druga opcja lepsza.

Ta pierwsza oprócz wibracji które i tak są lekkie, często oceniana jest gorzej niż ferrari. Ta druga cenowo przekracza limit znacznie (jest nim jak pisałem 300zł [tak, znalazłem za tyle ferrari]).

tzn tak miąłem tą logitecha axial fx i jest że tak powiem do niczego, Rafał tą kiera Mad Catza co dałeś tez nie ma Force Fedbecka ani nawet wibracji tyle że jest bezprzewodowa :P ,Mad Catz który ma Force feedback koszruje około 900 żł nowy :/ co jest ceną zaporową jedni twierdzą że jest dobra inni że nie moim zdaniem lepiej dożucić parę stówek i kupić jak coś fanatecka bo jest na wszyskie platformy a Mad catz tylko do xboxa. ALE  kolega nie rozważa takiego pułapu cenowego jak mniemam :P . Więc tak jak masz te 300 zł spróbuj kupić kierownice Microsoftu gdzieś ,może allegro , może tu nasz  kolega z forum Bukos sie nazywa, ma nadal na sprzedaż (pisz do niego na PW) ,bo nie tak dawno jeszcze miał i to by była najlepsza opcja :) dla Ciebie ,a jak Ci sie nie poszczęsci to bierz albo tego Thrustmastera albo tego Mad catza jeden grzyb ,ze wskazaniem na grzyba od Thrustmastera ;)

Mariusz dlaczego piszesz, że ta kierownica Logitech jest do niczego? Bo nie dało się pewnie na niej szybko pojechać. Mamy kolegę który na niej jeździ i to na bardzo wysokim poziomie. Sam na niej jeździłem i za takiego grosze nie jest do niczego! No Mad Catza złego dałem, ale już to poprawiłem. Niestety nie jestem specjalistą od kierownic jak Ty, ale chciałem chłopakowi szybko pomóż.

Mateusz proszę bardzo chciałeś dobrą kierownice to masz :)

http://www.ebay.de/itm/Mad-Catz-Force-Feedback-Lenkrad-Wireless-Racing-Wheel-XBox360-/231016261481?pt=DE_PC_Videospiele_Controller&hash=item35c9a46769

Jak chcesz to Ci mogę ją zamówić, o ile nie zniknie szybko :). Nie odpowiadaj mi w tym temacie tylko na PW. Na polskie to ok 370zł nówka sztuka z Force Feedback. Ja za komplet Fanatec Kierownica CSR + Pedały CSR ze oryginalnym stojakiem V2 z gwarancją na 1,5 roku dałem ok. 880zł. Także ceny w Niemczech są niższe niż w Polsce. Warto sobie założyć konto na ebay i robić tutaj zakupy :). Nawet z wysyłką wychodzi wszystko taniej.

no prosze cena w niemcach zabija hehe w Polandi 3x droższa.  :logik: .

Rafał nie dla tego że sie nie da szybko jechać bo da radę, ale jak dla mnie jest zbyt mały opór na niej axial Feedback to pic na wodę fotomontaż, czułoś kierownicy to jakiś absurd (za czuła) pomimo 3 bodajrze trybów czułosći, to juz myślę że ten Thrustmaster pomimo że nie ma FF to ma opór na sprężynach lepiej sie sprawdzi. Ale jak Mateusz masz te 70 ziko więcej to kożystaj z oferty Rafała bo kiera nówka ,cena baaaardzo dobra, no i ma Force feedback

,Mad Catz który ma Force feedback koszruje około 900 żł nowy :/ co jest ceną zaporową jedni twierdzą że jest dobra inni że nie moim zdaniem lepiej dożucić parę stówek i kupić jak coś fanatecka bo jest na wszyskie platformy a Mad catz tylko do xboxa.

Ta kierownica działa też na PC. Trzeba tylko posiadać ten adapter do Windowsa, którego używa się np. do bezprzewodowego pada od X360, gdy chcemy nim grać na PC.

Słyszałem, że ta kiera od MS była najlepsza, chociaż nigdy nie miałem jej w rękach (dawno temu wycofana ze sprzedaży) - teraz w MS jest zastąpiona bezsensownym bananem.

Grałem na kierownicy Thrustmaster 458 Italia na kablu i na tej bezprzewodowej od MadCatza bez FFB. Obie są bez FFB - w podobnej cenie, o wyglądzie obu się nie wypowiadam bo to sprawa gustu, ale najważniejsze - jak chcecie robić czasy - NIE KUPUJCIE KIEROWNICY WIFI - jest zauważalne opóźnienie reakcji na ruch !!! Jeśli ktoś miał obie w rękach niech da znać co myśli.