Dyskusja ogólna
0

73 postów w tym temacie

Max 2 miesiące. Planuję 6 rund. Jeśli rozegramy je w każdy weekend, co będzie trudne bo jest VWCC to nawet 1,5 miesiąca.

A może macie inne propozycje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super czym krócej trwają takie ligi tym lepiej dla dobrej frekwencji. Polecam wybrać jakiś samochód typowo wyścigowy lub ewentualnie kilka tak zrobionych, żeby robiły podobne czasy. Np. Vaxuall Astra, Seat Leon, VW Golf 6 itp... lub jakieś auta typu coupe np: BMW e92, Mercedes, Audi na tył napęd. No chyba, że klasa R3 to by nie było za dużo roboty z tym. Jeżeli chodzi o przygotowanie to mogę pomóc najlepiej z pomocą innych tunerów przyszykować takie gotowe wozy. Ze względu, że mam egzaminy to chwilowo mam mało czasu, ale jestem od 7 czerwca wolny. Później wyjazd do polski pod koniec lipca na 2 tygodnie. W każdym bądź razie służę pomocą gdyby zaszła taka potrzeba. Można by było jakieś teamy zrobić klubowe i prywatne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, będziemy działać w najbliższych dniach i jakiś samochód wspólnie wybierzemy. Co do teamów to mogą być, jeśli będzie więcej niż 4 teamy to ok. Wstępnie możliwość tuningu będzie dostępna, ale aby nie krzywdzić osób, które nie tworzą sami setupów to ktoś zrobi pod każdą trasę ogólną konfigurację.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście jestem za tym, żeby auta były seryjne. Ewentualnie jakieś zmiany, typu wywalenie zbędnego balastu, dodanie klatki, hamulców, opon(ewentualnie), tak by zbliżyć samochód do tego, jak wyglądają wozy w takich małych seriach wyścigowych, bez jakiś docisków, itd. 

Auta seryjne pozwalają pokazać czyste umiejętności w sumie, bo wiadomo jaką przewagę może zyskać dobry kierowca wyposażony w odpowiedni setup.

Chętnie zobaczyłbym coś z pazurem, tylnym napędem, na przykład BMW M3 E92. Auto nie jest trudne do opanowania, a pozwala na całkiem dużą frajdę z jazdy i ciekawe akcje. 

Może też być coś nieco słabszego: Nissan 370Z, Chevrolet Camaro SS(ten najnowszy), Mustang Shleby GT500, Maserati GranTurismo S(nawet seria taka jest w rzeczywistości).

Edytowane przez KubaXman
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z samochodami i wybór jednego dla siebie. Listę samochodów i ograniczenia znajdziecie w tym temacie: 

Samochody i ograniczenia

Samochody zostały odpowiednio zbalansowane a podanie ograniczenia nie pozwalają wybić się żadnemu z nich.

Tory podam jutro z rana. Dzień wyścigowy zostanie podzielony w następujący sposób:

- Kwalifikacje (10-15 min)

- Wyścig 1 (20 min)

- Przerwa (5 min)

- Wyścig 2 (20 min)

Suma - około 60 min

Wyścig 2 będzie odbywał się z odwróconymi pozycjami, podobnie jak w VWCC.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie dotyczące mocy. W punkcie jest napisane "moc nie mniejsza niż 336 kW". Czy jest ograniczenie górnej granicy? W lobby pewnie będzie ustawiony przedział, dla tego pytam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będzie górnej granicy. Jak będziecie chcieli zrobić mocniejszy to zostaniecie ograniczeni wagą. Poza tym mocniejsze nie idzie opanować. KAP3LAN ma tutaj najszerszą wiedzę :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Setupy do poszczególnych samochodów znajdują się na witrynie KAP3LAN'a. Na moją trafią niebawem. Oczywiście samochód można dostosować samemu w ramach podanych ograniczeń.

Graniczenia:

- A600

- moc nie mniejsza niż 336 kW
- waga nie mniejsza niż 1406kg

- wymagane seryjne felgi

- brak spojlerów "forza"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziewiczy wyścig w PTCC zaliczony :) w filmiku poniżej przedstawiam dwa dzwony z moim udziałem. W pierwszym przypadku widziałem jeden samochód na prostej, a drugi (wykonujący manewr dachowania :D ) zobaczyłem już za późno... W przypadku drugiego dzwona za bardzo chciałem dogonić Fajfusa i po uślizgu na tarce i kilku piruetach stanąłem w miejscu... gdzie ktoś (nie pamiętam kto) uderzył we mnie (sorry za brak komunikacji głosowej, ale miałem wyłączony mikrofon i jechałem ostatni nie spodziewając się dublujących mnie już na tym etapie). Drugi wyścig był już w moim wykonaniu bezkonfliktowy :) Podro!

http://www.youtube.com/watch?v=vK0CThbuoZI&feature=youtu.be

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drugi wyścig był dużo spokojniejszy :D Na tym filmiku pierwsza kolizja to nie wiem czy to nie ja wjechałem w ciebie jak chciałem się zmieścić przy omijaniu koło lewej bandy pitu. A może to był maki? :P Ale okrążenie u ciebie się zgadza :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, wyścigi mega śmieszne i ciężkie jak dla mnie. Fajnie się jechało tylko szkoda, że taką walkę toczyłem nie z Wami tylko z samochodem, który po prostu w ogóle nie współpracował ze mną :D. Może dlatego, że dawno nie jeździłem i się odzwyczaiłem albo moja forma spada :). Czekam na następny wyścig, na pewno będzie ciekawie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od następnego wyścigu będzie obowiązkowy pit stop. Pozwoli to walczyć osobom które uszkodziły samochód.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kary za pierwszą rundę:

Fajfus - (-1 pkt) za kolizje przy włączaniu się do ruchu

M0RC1NUS - ostrzeżenie za niebezpieczną jazdę (bez kary gdyż mnie nie widział gdy próbował włączyć się do ruchu po kolizji)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli możecie to poczekajcie dzisiaj na mnie chwilkę, bo mogę się spóźnić, ponieważ nie będzie mnie w domu. ;)

Prawdopodobnie zdążę wrócić, ale w razie czego wolę was poinformować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie dzisiaj nie będzie niestety. Jutro mam obronę i dzisiaj nie byłoby że mnie kierowcy tylko jakiś szaleniec :) od następnej rundy powinienem być już zawsze obecny :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danteze, nie zapomnij sprawdzić tego ostatniego kółka, bo Rider już komisje zwołuje, Macierewicza zaprasza i do sądu mnie będzie ciągnąć. :D

Edytowane przez KubaXman
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach