Le Mans
0

35 odpowiedzi w tym temacie

Wyścig proponuję przełożyć na kolejną niedzielę. Myślałem, że wyrobię się z powrotem z nad morza zw Świąt ale się przeliczyłem. Sorry że nie dałem info wcześniej, że może wyniknąć taka sytuacja.

Le Mans - 6.01

Mam nadzieję, że nie będzie protestów co do przesunięcia o tydzień. W przyszłym tygodniu rozpocznę również planowanie nowego sezonu PTCC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem zadowolony ze swojej pozycji w wyścigu, miałem kilometrową przewagę nad lkrissem i byłem tak znudzony, że na chwilę zamknąłem oczy, co skończyło się dzwonem przy pełnej prędkości i utratą pozycji, a to wszystko na ostatnim okrążeniu. Szkoda :/ Ok, wylałem swoje żale na początek, teraz następni mogą to robić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym Fordem na prostych to żadnych szans :) Jadę kwalifikacje, na początku okrążenia jest zakręt w prawo prowadzący na pierwszą z tych długich prostych. Ktoś tam pojechał ten zakręt po tych krawężnikach ograniczających za szeroki wyjazd, przeniknąłem przez ducha i zacząłem się oddalać. Patrze zaraz, a ten Ford jak nabiera prędkości, to coś niesamowitego już prawie na moim tylnym zderzaku przed pierwszą szykaną ;] Chyba na tym torze z tymi prostymi to te auto lepsze o 2sek albo lepiej od Lambo czy Porsche. Pewnie Ferrari dałoby radę tylko powalczyć :) 2 miejsce to i tak cud, bo Fordów było więcej wstawce, jednak w wyniku jakiś tam kolizji czy błędów rywali udało się wywieść dobre punkty ;] Pomógł również dobry start w tym.

Na szczęście za tydzień super tor :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LKRISS22, bardzo optymistyczne hamowanie na tej pierwszej szykanie. ;) Przeleciałeś prawie przez całą stawkę. :P

Wiem, ale nawet nie chce ogladac powtorki. Jechalem na samym koncu gdy nagle wszyscy hamuja duzo wczesniej niz ja normalnie. Nie mialem juz szansy na idealne wejscie wiec odbilem na prawo liczac, ze zrobie jak najmniej szkod. Licze na solidna kare i przepraszam wszystkich za zamieszanie. W sumie to nawet sie wyrobilem ale niestety kontat byl. Ja mialem 12% przod i chyba 15% boki. Ale nie plywalo to na jazde. Ogolnie srednio sie mi jechalo. Tracilem strasznie dla Placaka a nad reszta mialem spory zapas. 2:10 to szczyt moich umiejetnosci w tym samochodzie. Co ciekawe KubaXman robil czasy tym samym autkiem o 5 sek lepsze wiec jest nad czym pracowac. Pozdro i do nastepnej rundy.

edit: sorki to maki takie czasy robil :-)

Edytowane przez LKRISS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mały paradoks bo ja właśnie skończyłem wyścig po kontakcie chyba właśnie z LKRISSem na tej nieszczęsnej szykanie. Po 100% uszkodziłem przód i boki więc ciężko mi wyjaśnić dlaczego LKRISS ma takie małe uszkodzenia :P dodatkowo padły mi amortyzatory przednie i lekko układ kierowniczy.

Dodatkowo na pierwszym zakręcie dostałem dość znacznie w tył ale nie odbiło się to na uszkodzeniach bo widniało ciągle 0% na uszkodzeniach tylu.

Uszkodzenia są jakieś z innej bajki w tych samochodach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, przód na 29% - boki i tył po 100% uszkodzeń. Nawet nie było co jechać, bo jechało się jak traktorem, gdzie wszystko jedzie jak chce. :P Czasy z 9 sekund gorsze robiłem, niż normalnie. :|

Jeszcze gdzieś pod koniec na wjeździe na prostą zaliczyłem te fajne krawężniki, więc też mnie obróciło. ;)

Edytowane przez KubaXman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LKRISS - tym fordem do da się pojechać 4:04.000 nawet więc to kosmiczne auto na ten tor :)

dodac nalezy, ze pod warunkiem ze jestes kosmita. Mysle ze jak bym zrobil 4:08 to juz bym byl mega happy :angel:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodac nalezy, ze pod warunkiem ze jestes kosmita. Mysle ze jak bym zrobil 4:08 to juz bym byl mega happy :angel:

Nie trzeba byś kosmitą, żeby robić takie czasy. Ja przed zjazdem do boksu robiłem czas na 4:04:3xx ale złapałem wykrzyknik pod koniec i postanowiłem zjechać do boksu :D. Więc wydaje mi się ze, wystarczy tylko trochę chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem również za ukaraniem Kuby, który po wypadku z lkrisem wrzucił wsteczny powodując tym samym kolizję ze mną.

Edytowane przez Nyqual

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nyqual, wsteczny? Sprawdź może z łaski swojej, czy był tam wsteczny bieg. Akurat na całej akcji to ja straciłem najwięcej, bo wyścig w plecy...

EDIT

A racja, wsteczny był. :| Nawet nie zauważyłem, bo z 2 mi się wsteczny wbił - może za mocno nacisnąłem przycisk.

Ty też potem zamiast przyhamować, to pchałeś mnie dalej. ;)

Edytowane przez KubaXman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zluzuj, gdzie tu brak kultury? :) Chciałem, żebyś się na 100% upewnił, bo nie sądziłem, że tam był wsteczny wbity - szybko się tam w miarę wszytko działo.

Sam sprawdziłem i jednak jakoś tam się załączył. Po drodze Danteze trafiłem też i nie miał z tym problemu. ;)

Edytowane przez KubaXman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kary:

Plecak - 1 pkt (pierwszy zakręt u uderzenie w mój bok)

LKRISS - 4 pkt (przestrzelenie pierwszej szykany)

KubaXman - 2 pkt (LKRISS uderzył w ciebie przez co wleciałeś tyłem w szykanę, zamiast hamować jechałeś dalej tyłem na wstecznym i uderzyłeś w dwie osoby, rozumiem gdybyś hamował ale tego nie zrobiłeś, stąd kara)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgadzam się z karą, jechałem po lewej stronie, to Ty we mnie wjechałeś, bo się nie zmieściłeś w zakręcie i z wewnętrznej zrzuciło Cię na wewnętrzną. Może warto byłoby zobaczyć powtórkę w zwolnionym tempie? To Ty powinieneś dać sobie karę, a jeśli nie to uznać za incydent wyścigowy.

Logiczne, że już widziałeś ten temat po 2 dniach, więc mógłbyś przestać mnie ignorować i dawać bzdurne kary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza sprawa, kara nie jest bzdurna, byłem przed tobą i uderzyłeś w mój bok, miałeś miejsce z prawej strony jeśli dobrze pamiętam. Ja z prawej go nie miałem więc co wg ciebie powinienem zrobić, zatrzymać się? Druga sprawa, tak widziałem twój wpis ale nie miałem czasu przyjrzeć się powtórce ponownie więc nie widziałem potrzeby aby się wypowiadać.

Warunkiem zmiany mojej decyzji może być tylko sytuacja w której parę innych osób stwierdzi, że kara nie jest słuszna i odpowiednio to objaśni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza sprawa, kara nie jest bzdurna, byłem przed tobą i uderzyłeś w mój bok, miałeś miejsce z prawej strony jeśli dobrze pamiętam. Ja z prawej go nie miałem więc co wg ciebie powinienem zrobić, zatrzymać się? Druga sprawa, tak widziałem twój wpis ale nie miałem czasu przyjrzeć się powtórce ponownie więc nie widziałem potrzeby aby się wypowiadać.

Warunkiem zmiany mojej decyzji może być tylko sytuacja w której parę innych osób stwierdzi, że kara nie jest słuszna i odpowiednio to objaśni.

Ĺšle pamiętasz, bo to Ty w mój samochód wjechałeś i nie miałem miejsca z prawej strony jak opisujesz, bo jechałem po lewo od Ciebie i po prawej stronie Ty byłeś. Jechałeś po prawej i nie zmieściłeś się w zakręcie, złapała Cię podsterowność, po lewej byłem ja, więc uderzyłeś w mój samochód.

Przygotowałem specjalnie zdjęcie, które pokazuje o co chodzi:

53086424772337215779.png

Ja jestem pomarańczowy, Ty jesteś biały oraz niebieski. Powinieneś jechać zgodnie z białym samochodem, jednak dostałeś podsterowności, wypadłeś z zakrętu i przeszedłeś na linię niebieskiego samochodu, wynikiem czego było nieuniknione wjechanie w mój samochód. Kogo to wina? Twoja, bo straciłeś panowanie nad samochodem, w wyniku czego wjechałeś na mój tor jazdy.

Edytowane przez Plecak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plecak, co Cie tak boli odebranie tego jednego punktu?

Dzisiaj pojedziesz rewelacyjnie kwalifikacje, jeszcze lepiej wyścig i będzie po problemie. ;)

Zamiast pisać takie wyjaśnienia, możesz trenować na Suzuce.

Gdyby był słusznie odebrany, to bym nie marnował czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przypominam sobie abym stracił panowanie nad samochodem przed kolizją. Panowanie straciłem po uderzeniu, możemy przyjrzeć się temu co sądzą inni uczestnicy. Jeśli inni stwierdzą, że kara nie jest słuszna to od niej odstąpimy. Do tej pory trakuje nasze wypowiedzi jako nie obiektywne i czekamy na opinie reszty.

Wydaje mi się to uczciwym rozwiązaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie przypominam sobie abym stracił panowanie nad samochodem przed kolizją. Panowanie straciłem po uderzeniu, możemy przyjrzeć się temu co sądzą inni uczestnicy. Jeśli inni stwierdzą, że kara nie jest słuszna to od niej odstąpimy, Do tej pory trakuje nasze wypowiedzi jako nie obiektywne i czekamy na opinie reszty.

Wydaje mi się to uczciwym rozwiązaniem ;)

Oczywiście, że straciłeś - spójrz na swój samochód w 0:14:700, w telemetrii masz kierownicę skręconą na maksa w prawo, a Twój samochód ściąga na lewą stronę do 0:15:300, za 10 minut będę miał wrzucony film to Ci to udowodnię przed wszystkimi. Jeśli mówisz tyle o obiektywności, to sędzia od początku nie powinien sędziować swoich wypadków, tylko ktoś inny.

Na filmiku dokładnie widać, że Twój samochód znosi na lewą stronę, nie da się pokazać niestety telemetrii, ale zarówno na telemetrii jak i w rzeczywistości masz koła obrócone na maxa w prawo, co świadczy o wejściu w podsterowność, w ogóle w prawo nie skręcasz, dodatkowo słychać piszczące opony Twojego samochodu, które udowadniają opisany przeze mnie u góry fakt. Można zobaczyć na pełnym ekranie, tam lepiej to widać. W takim razie powinieneś ukarać siebie i dać sobie minusowe punkty.

Edytowane przez Plecak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi