Słuchawki dla melomana?
1 1

34 posts in this topic

Każdy kto uwielbia słuchać muzyki w ciszy ma swój ulubiony sprzęt w postaci słuchawek. Ja już od dłuższego czasu kontynuuję swoją przygodę z Creative Labs i serią Aurvana.

Zaczynałem od słuchawek dousznych Aurvana Zen In-Ear, były świetne i po tej przygodzie postanowiłem nie rozstawać się z tą marką. Wysłużone już Zeny z czasem zastąpiłem nowym modelem Aurvana In-Ear 2 co niestety było wtopą, dźwięk był gorszy przez co w ogólnych testach słuchawkom tym się nieźle dostało. Mimo wszystko używam ich do tej pory, ale już czekam na zamówione In-Ear 3. Z zapowiedzi mają być genialne a jak będzie napiszę wkrótce jak tylko je przetestuje.

Aurvana In-Ear 3 - koszt 400-500 zł

creativeaurvanainear3.jpg

Łeby wykorzystać ich potencjał trzeba je podłączyć do czegoś lepszego :) Cena jak na przenośne słuchawki trochę za duża jak dla mnie. Rozumiem 100-150 zł ale 400-500? Nie wiem jak by musiały grać żebym się zgodził na taką cenę :P

Ja do tej pory korzystam z Aurvany Zen 1, nadal są genialne. Korzystam z nich bardzo rzadko, dlatego wciąż wyglądają jak nowe i myślę, że posłużą mi jeszcze parę lat, warto było kiedyś zainwestować "parę" złotych więcej.

Łeby wykorzystać ich potencjał trzeba je podłączyć do czegoś lepszego :) Cena jak na przenośne słuchawki trochę za duża jak dla mnie. Rozumiem 100-150 zł ale 400-500? Nie wiem jak by musiały grać żebym się zgodził na taką cenę :P

Używam do nich IPoda Classic 160GB.

Jedynki jeszcze mam ale z działającą jedną słuchawką a w dwójkach powoli przewód się przy wtyczce wyrobił...

kosmos!!;/ rozumiem dac taka kase za sluchawki nauszne siedzisz w domu i czujesz ich "moc"

ale douszne? traci sens ich korzystanie na ulicy. bo nie da sie szumów zaglusyc az tak :P

ja mam w domu Sennheiser HD380 profesional i to rozumiem. ale do sluchania na miescie mam najzwyklejsze sony-erickson za 60zł plus te od htc i wystarczaja w miescie i na rowerze.

kosmos!!;/ rozumiem dac taka kase za sluchawki nauszne siedzisz w domu i czujesz ich "moc"

ale douszne? traci sens ich korzystanie na ulicy. bo nie da sie szumów zaglusyc az tak :P

ja mam w domu Sennheiser HD380 profesional i to rozumiem. ale do sluchania na miescie mam najzwyklejsze sony-erickson za 60zł plus te od htc i wystarczaja w miescie i na rowerze.

Tłumienie to 98%. Praktycznie przy In Ear 2 otoczenie przy spacerze jest całkowicie wytłumione a tam było chyba 95%.

co to jest melowan ;) . ?? chyba że miało być meloman :P to ja urzywam słuchawek Sony które zakupiłem 5 lat temu za około 30 funi i sprawują się swietnie (do kanałowe -do uszne czy jakoś tak) basik mają soczysty, mam tez Mp3(4) pleyer od Sony też ma z 5-6 lat i w tamtych czasach ja kupowałem to kopał w dupe ipody pod względem jakości odtwarzania muzy, wiem bo miałem ipoda i sprzedałem bo był gówniany , za to w Soniaczu sie zakochałem ;) i nadal mnie cieszy muzą a do tego pamięć ma 4 GB i mały rozmiar :devil:

Ja osobiście do komputera używam połączenia Xonar D1 + Sennheisery HD555. Do śmigania na zewnątrz iPhone 3GS + Sennheiser PX100 II. Preferuję nauszne otwarte słuchawki , których nie czuć na głowie stąd takie wybory ;)

Ja nie lubie "wtyczek", ale zgadzam się, Creative dał rade z serią Aurvana.

Ja mam te duże, nauszne, Live!. Graja fajnym kontrolowanym, miękkim basem ze świetną separacją dźwięku i całkiem dużą scena.

Oczywiście tylko po domu bo mimo zamkniętej budowy słabo tłumią dźwięk. Dlatego "na zewnątrz" mam inne, AKG K450 - kozacki bas(jak to akg ma w zwyczaju) i spoko tłumienie. Wcześniej miałem je podpięte do iRivera clix2, ale po kilku latach użytkowania się "przekręcił" :P Potem był Samsung Galaxy S(z modyfikacjami Voodoo Sound), ale gdy się go pozbyłem, to zostałem na HTC Evo 3d ;)

Edited by alq

Ja od paru lat trzymam się firmy AKG, jakość, brzmienie i serwis gwarancyjny trzymają mnie w przekonaniu że to super wybór. Przygoda zaczęła się od K412P.

Posiadam 2 modele słuchawek, które super uzupełniają swoje zastosowania, jedne to nauszne, otwarte K404, które są super mobilne dzięki systemowi składania, o brzmieniu nie muszę nic mówić.

Drugie to douszne K318 z pilotem do obsługi iPhone'a i mikrofonem, które świetnie sprawdzają się w szkole czy autobusie.

Przydałyby się jeszcze jakieś porządne do kompa, ale z reguły używam głośników Logitecha 2:1, a w razie czego używam starych, wielkich nausznych Philipsów.

Nie uważam się za melomana, jednak trochę słuchawek i gatunków muzyki już przesłuchałem, więc jakieś tam doświadczenie jest.

Można się przyczepić do ceny słuchawek AKG - za wyższe modele minimum 150zł, jednak jakość, brzmienie i super serwis rekompensują koszta ;)

Edited by Milo

Dwa dni testowałem słuchawki, oto jak się prezentowały przy poszczególnych typach muzyki:

Linkin Park - Castle of Glass - bez zastrzeżeń, dźwięk bardzo czysty, podobnie jak w in-ear 2, tony średnie są idealne

ATB - My Everything - przy mocnych basach słychać było, że słuchawki się "męczą", tak samo było w in-ear2 i 1, za wiele nie poprawili ale muszę je przetestować bardziej na muzyce typu np. trance

Skrillex (cała płyta Bangarang) - przy tych słuchawkach na nowo odkrywam brzmienie utworów, wysokie tony rewelacyjnie ;)

Słuchawki są spore jak na douszne więc myślałem, że będą z tym problemy ale nic z tych rzeczy. Idealnie leżą w uszach ale wcześniej trzeba poćwiczyć wkładanie gdyż jest troszkę inne. Wygłuszanie otoczenia bardzo dobre, nie wiem czy jest te zakładane 98% ale i tak chyba większe niż przy in-ear2. Kabelek zawijany za uszami fajnie się sprawdza i nie jest niekomfortowe.

A może polecicie coś w granicach 50zł (+-20-30zł)? Wiem że to nie dużo, ale wszystko będzie lepsze od tego co mam teraz. I pytanie czy na pewno kupować dokanałowe, czy może jest jakiś sens brać douszne? AKG na pewno za drogie, myślałem o Sony albo Sennheiserach. Prosił bym o konkretne modele :)

Dzięki :) Te za 20 zł to już bez przesady. Creativy są ładniejsze od Sony :P Parametry prawie te same.

Z tym pasmem przenoszenia to chyba trochę przesadzili. Patrząc na inne dużo droższe modele te wydają się 100 razy lepsze :P

Paquś creative robi kiepskie głosniki i kiepski sprzęt jak dla mnie do słuchania muzy, Sony to jest marka która ma renomę i doświadczenie na polu audio :P . Teraz tak sie przyjrzałem swoim słuchawką i to są te same słuchawki za które ja kilka lat temu zapłaciłem około 30- 35 Funi i możesz być pewien że są to bardzo dobre słuchawki ;)

Sam już nie wiem :P Np te http://allegro.pl/sluchawki-sony-mdr-ex10lp-czarne-wkladki-i2579220369.html mają podobne parametry.

Jeśli chodzi o Sony to wyboru praktycznie nie ma, bo są tylko te dwa modele. Są jeszcze Sennheisery CX300 i CX400.

Danteze polecił Creativy, Ty Sony a kto inny jeszcze inne :P Najlepiej samemu posłuchać, ale taka opcja akurat odpada.