Ogólna dyskusja o Photo Competition Extra
0

17 odpowiedzi w tym temacie

Pomysl calkiem ciekawy ale niestety w przeciwienstwie do konkursu PC wierne odwzorowywanie zdjec jest o wiele bardziej czasochlonne. Wydaje mi sie ze zainteresowanie bedzie znikome ze wzgledu na brak nagrody. Frekwencje z pewnoscia poprawilby jakis kod na msp lub cos innego (jak to ma miejsce w przypadku zwyklego comiesiecznego konkursu).

Edytowane przez Lopez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze jeden pomsl aby ulatwic ocene wiernosci zdjecia. Zrobienie gifa z 2 zdjec. Oryginalnego i repliki.

aaaaa2.gif

Do zrobienia takiego gifa potrzebny bedzie darmowy program GIMP. Nakladamy na siebie 2 zdjecia. Zapisujemy jako gif. Ustawiamy 1000 milisekund. Voila ;)

Edytowane przez Lopez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie to ten PC jest do bani.Równie dobrze można skopiować zdjęcie pierwotne i wysłać jako swoje . Przecież nie można udowodnić ,że zrobiłem idealnie takie same zdjęcie. Wróćcie do poprzedniej koncepcji PC,bo w tej za wielu chetnych nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można. Wystarczy sprawdzić fotkę na witrynie.

Poweim ,ze usunołem ;) bo nie miałem juz miejsca na inne foto

Edytowane przez Andrz3j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro bierzesz udzial w zabawie to znaczy ze akceptujesz warunki regulaminu wiec nie na miejscu sa takie wyssane z palca wytlumaczenia.

Wróćcie do poprzedniej koncepcji PC,bo w tej za wielu chetnych nie ma .

Zbyt wielu chetnych nie ma ze wzgleu na podane przeze mnie wczesniej powody. Bardzo trudne i czasochlonne wyzwanie + brak zachety w postaci nagrod jak to ma miejsce w przypadku zwyklego konkursu foto PC#

Szczerze wg mnie nie ma takiej mozliwosci zeby zrobic identyczne zdjecie. Zawsze bedzie roznilo sie jakimis detalami. Samo wykadrowanie "umiejscowienie aparatu" w przestrzeni ktore wplywa jednoczesnie na perspektywe reszty obiektow wzgledem siebie jest bardzo trudne.

Edytowane przez Lopez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem. A właściwie wracam, ale mam stały dostęp do WIFI.

Wystarczy przeczytać regulamin, rozwieje Twoje wątpliwości. Jeśli masz takie podejście do konkursu, to lepiej nie bierz w nim udziału.

Paqito dziękuję za odpowiedź w tym temacie. Next:

Jak dla mnie to ten PC jest do bani.Równie dobrze można skopiować zdjęcie pierwotne i wysłać jako swoje . Przecież nie można udowodnić ,że zrobiłem idealnie takie same zdjęcie. Wróćcie do poprzedniej koncepcji PC,bo w tej za wielu chetnych nie ma .

1. Po raz kolejny to napiszę- przeczytaj regulamin. zdjęcie ma być jak najbliższe oryginału, czyli mówiąc prosto- jak najlepsza podróba,to chyba logiczne, że idealne się nie da zrobić??

2. Poprzednia formuła Photo Competition będzie kontynuowana, wszystko jest wyraźnie napisane w temacie PC Extra. PC Extra to tylko dodatkowa rywalizacja z osobną punktacją, aktualna edycja miała być sprawdzianem, czy taka formuła dodatkowego konkursu się przyjmie.

Wydaje mi sie ze zainteresowanie bedzie znikome ze wzgledu na brak nagrody. Frekwencje z pewnoscia poprawilby jakis kod na msp lub cos innego (jak to ma miejsce w przypadku zwyklego comiesiecznego konkursu).

Coś pomyślimy, ale zauważ, że nagrody organizatorzy kupują z własnej kieszeni, nikt nam ich nie daje ot tak.

Reasumując- po głosowaniu zrobimy ankietę czy podoba Wam się taka formuła dodatkowego konkursu fotograficznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Photo Competition Extra: Chyba nie idzie wymyślić nic nudniejszego niż oglądanie kilku takich samych zdjęć. Co to za pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjecia roznia sie i to znacznie. Wystarczy rzucic okiem na kilka strategicznych punktow. Organizatorzy powinni zrobic gifa (porownanie oryginalu z replika) tak jak proponowalem. Z pewnoscia ulatwiloby to sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjecia roznia sie i to znacznie. Wystarczy rzucic okiem na kilka strategicznych punktow. Organizatorzy powinni zrobic gifa (porownanie oryginalu z replika) tak jak proponowalem. Z pewnoscia ulatwiloby to sprawe.

O gifach pomyślimy jak będzie więcej zgłoszeń. Jeśli do piątku nie otrzymamy większej ilości zdjęć to konkurs zostanie odwołany. Pomysł był ciekawy bo to coś innego, coś czego jeszcze nie było. Niestety na tym forum mamy zbyt mało aktywnych użytkowników biorących udział w konkursach i uważam, że każdy tego typu pomysł najzwyczajniej się nie przyjmie. Na dzień dzisiejszy nie stać nas również na fundowanie super nagród, które by mogły przyciągnąć ludzi, bo tak jak pisałem- wszystko idzie z prywatnych kieszeni organizatorów, a podczas rozmów ze sponsorami bardzo często jesteśmy zbywani.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi